ÖMSS den 30 net yaptım atanma şansım nedir?

talihsiz

Üye
Üye
Arkadaşlar hesaplarıma göre 30-35 netim bu netlee kaç puan alabilirim vee atanabilirmiyim..

YassaX

Üye
Üye
talihsiz ;sorduğun bu soruna; su anda ÖSYM Başkanı dahil kimse cevap veremez.. Geneli bilemiyoruz.. Ayrıca Soruları yayınlamadıkları icin Turkceleri de bilemiyoruz.. Genel Kültür az cok aklımızda ancak tum sorular ve cevaplar yayınlanınca netlerimiz konusunda bir fikir sahibi olabileceğiz.. talihsiz sizin Mezuniyet - Özür Grubu Hangisi idi ? .. O bilgileri öğreneyim ki sizin sorunuzla ilgili Genel İzlenimlerim ölçüsünde bir yorum yapabileyim ....

AxSİ

Üye
Üye
ben sorayım o zaman:))
özür grubu ortapedik
öğrenim türü lise
net 30 35
atanma ihtimalim ne olur hocam=)))

YassaX

Üye
Üye
Ozlem Yıldız Hanım ; Genel Özürlü - Lise Grubundan Sınava girdiniz .. Genel Anlamda 29 Nisan 2012 tarihinden bu yana olan gelismeleri takibim sonucunda 1-2 yorumda bulunmak istiyorum ... Lise grubu olarak toplamda 48 bin kisi girildi ve sıralamanız 48 bin kisi icerisinde olacaktır. Puandan once bakılması gereken bana gore Sıralamadaki yerimizdir ... Lise Soruları bakıldığında ( Turkce Haric ) , cunku turkce soruları kimsenin aklında kalmadiği paylaşilamadi, diğer sorular cok zor degildi. Fakat herkesin bir süre problemi oldu .. Burada daha onceden bol soru cozenler - bolca kitap okuyanlar, hızlarıyla ön plana cıktılar.. Genel anlamda tüm sitelerdeki; yapılan soru sayısı , beklenen netler ve görüştüğüm kişilerden edindiğim izlenimler Lise Grubunun ilk atamada 50 Net ve Üzeri Olanların Şansının Yuksek olduğu kanısına vardım.. Ancak burada Özellikle 3 Büyük Şehir İst. Ankara ve izmir tercihlerinin daha da yuksek netler olabileceğini dusunuyorum. Cunku; Çok Tercih Edilen Yerlerin Puanları Yukselecektir.. Ayrıca Diğer Büyük şehirler Eskişehir , Bursa , Adana vs gibi yerlerde yine yuksek puanlar olacaktır.. Merkezi sistem olduğu icin her ili yazabileceğimizi dusunursek, az tercih edileceğini dusunduğumuz iller net olarak daha da aşağıya gelebilir ama en alt kac nete denk gelir onu bilemeyiz ... Ozlem Yıldız Hanım; benim edindiğim izlenimler doğrultusunda yapacağım yorum bu sekildedir.. Son olarak ; alacağınız Puan 2 yıl süre ile gecerlidir.. Eğer ilk atamada yerleşme ihtimaliniz olmassa ümitsizliğe kapılmamamalısınız.. 2 yıl icerisinde 20.000 atama olacağını ifade ediyorlar .. Hakkınızda Hayırlısı Neyse O Olsun ...Saygılarımla ...

AxSİ

Üye
Üye
yaptığınız açıklamalar için teşekkurler.evet benim görüşüme göre de 50 net ve üzerinde alanların atamasının olacağı yonundedir.20 bin kişi alınırsa şayet bu netler ile atanma şansı olabilir.Aksi takdirde zordur.Yine de sorular verilmeden kesin bişeey söylemek güç.Hayırlısı Allah büyük.

YassaX

Üye
Üye
Ozlem Yıldız Hanım ; Rica Ederim ... Sizinde dusuncelerinize katılıyorum... Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ... Bekleyip, Göreceğiz ...

Tekerlekli Sandalye