Ömss den memur olarak atanınca evde bakım maaşı almaya devam edebilirmiyiz?

baron kuzeysan

Üye
Üye
selemunaleykum site yöneticisi bnm bir sorum var cevaplarsanız sevinirim ömss den memur olarak oturduğum ilden başka bir ile atandım bana bakıcı olarak bakan yakınım bu bakıcı aylığını almaya devam edebilir mi ? cevabınıza göre bakıcı aylığını iptal ettirecez .

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Memur olmak bakıma muhtaçlıgı sağlık durumu olarak ortadan kaldırmaz ancak kişi başına düşen gelir 467 lirayı geçebilir eğer geçmezse ve çalışıyor olmanıza ragmen maaşı verme işine shçek yanaşırsa onaylarsa olabilir ama ben zor bir ihtimal olarak görüyorum neticede siz çalışacaksınız bakıcı evde olacak zor gibi ancak müracat etmenizi öneririm

EnemyHunter

Üye
Üye
merhabalar benim gittiğim fizik tedavi merkezindeki biri sosyal hizmetlerde görevli ben sordurmuştum direk keserler demişlerdi ve sonradan öğrenirlerse geriye dönük paraları alıyolarmış

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selamlar,

Arkadaşlar evde bakım maaşı çalışamayacak durumda olan yani evde olan, çalışamayan ve bakımı bir başkasının yardımına ihtiyacı olan kişilere bağlanan bir aylık değil midir ? Hal böyle iken bu ülkede gerçekten çalışamayan, çalışamayacak durumda yani tamamen eve bağımlı bir engellinin tüm bakımı ev halkından ( aileden ) bir kişi tarafından giderilirken sadece geliri belirtilen tutarın bir kuruş üstünde olduğu için evde bakım maaşı alamayanlar var !!!

Şimdi ömss sonucu hem de devletin kendi düzenlediği sınav sonucu kamuya yerleştirilen bir memur adayının bu soruyu sorma cesareti bile beni yeterince....haksızlık işte burada yani bazen de kendi içimiz de başlamıyor mu?

Arkadaşım memurluğun hayırlı ve uğurlu olsun. Çalışabilecek durumdasın ve daha neden evde bakım maaşını alıp almama konusunda tereddüt ediyorsun ? Kusura bakma ama evde bakıma muhtaç olsan zaten ömss ye giremezdin yada memur olarak çalışamazdın. Yapmayın arkadaşlar bizler zaten devletin bize verdiği hakların çoğunu alamazken bir de haklıyken haksız duruma düşmeyelim.

Bu arada kusura bakmayın ama diyelim ki gözden kaçtı ve siz hala evde bakım maaşını kesmediler diyelim. O zaman evdeki bakıcı hangi engelliye bakarak bu maaşı almayı hakedecek ? EVDE BAKIM MAAŞI kime ödenecek ? kendi bünyesinde çalışan devlet memurunamı ? Evde bakıma ihtiyacı olmayan memuramı ödemeye devam edecek bu devlet evde bakım maaşını ?

Hakkaniyetle kalın, kardeşlikle kalın,

baron kuzeysan

Üye
Üye
kardeşim ben bakıcı aylığını alım demiyorum sadece bu soruyu sormak istedim sağolsun editör cevaplamış (bnm özür durumumda %67 ) ben de en kısa sürede bakım aylığını iptal ettirmek için dilekçe verecem sen burda haksızlık oluyor diyorsan da farkındaysan aspb dan zaten denetlemeye geliyorlar haksızlık olsa zaten aylığı keserler.Allaha şükür bu zamana kadar boğazımdan haram lokma geçmemiş bundan sonrada yiyecek halim yok. ALLAH olmayanlara gani gani versin

Tekerlekli Sandalye