ÖMSS ek yerleştirme?

eren1984

Üye
Üye
merabalar yerleşme durumuna bakarak 2 veya 3 ay sonra gibi ek yerleştirme olurmu? olursa tercihler konusunda acele etmicem

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşım,

Sence bu sorunun cevabını kim neye göre verebilir ki?

YassaX

Üye
Üye
eren1984 ; Öncelikle ÖMSS den bir Yerleştirme olacaksa bunun adı zaten Ek Yerleştirme Olmayacak ... ÖMSS - 2012 /2 ya da ÖMSS - 2013/1 Şeklinde Olacaktır ... Daha birinci yerleştirmeler yapılmadan bu sorunun cevabını vermek çok güç olacaktır ... Ayrıca şunu da unutmamak gerekir ; Her Yılın Ekim Ayının Son Günü Tüm Devlet Kurumları; ENgelli Kontenjanlarını Devlet Personel Başkanlığına Bildirmek zorundalar ... Bu Kontenjanlar yanında ; ÖMSS - 2012 /1 Tercihlerinde de Açık Kalan Kontenjanlar hesaplanır ve 2. ÖMSS yerleştirmesi yapılır ... Süre konusunda ise ; bir tarih vermek Medyumluk gibi bişey olur ...

YassaX

Üye
Üye
eren1984 ; Rica Ederim .

marcus_oredius

Üye
Üye
benim asıl merak ettiğim acaba bu yerleştirmenin ardında herhangi bir kurum kalkıp şu kadar kişi yerleşti şu kadar kişi ataması gerleşti diyerek bilgilendirecek mi? eskiden inetnet yokken öss ve öys sonuçları gazettede sayfa sayfa her kişinin adı puanı ve kazandığı yer ilan edilirdi. şimdi herşey kişiselleşti kimse kim kaç puanla nereyi kazandığını bilmiyor.

YassaX

Üye
Üye
marcus_oredius ; size şoyle bir örnek vereyim ... KPSS nin En Yerleştirmesi 18 - 29 Haziran 2012 tarihleri arasında oldu ve 6 Temmuz 2012 Tarihinde de Yerleştirme Sonuçlarını Açıkladılar... Aynı Zamanda; KPSS-2012/1 Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme
Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgileri Açıkladılar ; LİNKİ : --> http://www.osym.gov.tr/dosya/1-60312/h/kpss20121yerlestirmesayisalbilgiler.pdf

Ayrıca ; KPSS-2012/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (Lisans) ;

LİSANS LİNKİ : http://www.osym.gov.tr/dosya/1-60309/h/kpss20121yerlestirmemaxminpuanlarlisans.pdf

Kendim Lisans Olduğum icin Lisans Örneğini veriyorum ... Diğer Öğrenim Gruplarıda yer almaktadır ... Lisanstan 154.157 Kişi Tercihlerde bulunmuş ... Kontenjan 9.832 kişiymiş 9.432 kişi yerleşmiş. Boş kalan Kontenjan Sayısı da 400 kişiymiş ... Yerleştirmelere ilişkin olaran LİSANS ların En düşük ve En Yüksek puanlarını da yukarıda LİNKTE verdim, girip bir bakmanıza fayda var ... ÖMSS icin ÖSYM bu tarz birşey yayınlamassa onu bilemem ... Ancak TUS olsun; KPSS olsun ; hep yayınlıyor ... Bekleyip , göreceğiz ... Hayırlısı Olsun ....

Tekerlekli Sandalye