ÖMSS engelli gurubuna göre zorluk seviyesi?

egribey

Üye
Üye
arkdaslar ÖMSS ENGELLİ GURUBUNA GÖRE ZORLUK SEVİYESİ nasıl olur örnegım zihinsel engellıler e kolay sorarlar böyle bı sıralama yapacak olursak zordan kolaya dogru nasıl bi sonuc cıkarabılırız mesela ben işitme engellıyım bana ortapedık engellılere kolay ve zor sorma ihtımalı nedır yanı demek sıteıdgfım genel özürlu gurubu fazla onalara zor sorarlar ben işitme engelliyım bana kolay sorarlarsa bu benm yararıma olur bu konu hakkında bılgı lutfen

YassaX

Üye
Üye
egribey; ÖMSS - 2012 Sınav Kılavuzunu okursan bu net olarak belli .. Tabiki En kolay Soru Grubu Zihinsel Engellilere sorulacak ve Sınavı 80 dakika olacak ( 1 ) , Daha sonra İlköğretime başlama yaşı öncesi, işitme Özürü edinmiş olan grup geliyor ve yine 80 dakika ( 2 ) , sonrasında Normal işitme Özürlü Gruptan girecek engelli adaylar geliyor ve sınav süresi 80 dakika olacak.. Bu gruba da işitme engellilerin teleffuzlarında zorlandıkları ve bilmedikleri kelimelerden sorular gelmeyecek.. Ancak tabiki az once 2 no lu grupta verdiğim İşitme Engelli Adayların soruları kadar basit olmayacak .. ( 3 ) .. Sonrasında Grafik soruları olmayan, isteyenlere yuksek punto sorular sorulacak olan Görme Özürlülerin Soruları - Sınav Süreleri , okuyucu - işaretleyici durumuna göre değişecek ( 4 ) ... Diğer Grup ise herkese aynı sorular olan Genel Özürlü Grubu ( 5 ) ... Sanirim böyle sıralama istemistin.. Sen işitme engelli grubundan girdiğinde; İlköğretime başlama yaşı öncesi, işitme Özürü edinmiş olarak Özürlü Raporunu İspatladı isen ve bu gruptan giriyosan daha şanslısın, diğer adaylara göre

egribey

Üye
Üye
normal işitme gurubundayım +80 dk ve genel özurluye gore kolay gelcek sanırım iiyi genede

YassaX

Üye
Üye
egribey; ÖMSS - 2012 Sınav Kılavuzundan benim anladığım yukarıda bilgilerdir .. Ancak ÖMSS - 2012 ilk defa yapılacak bir sınav olması hasebiyle, kolay-zor cıkacak şekilde dusunmeden, sıkı sıkı çalışıp girmekte fayda var .. Hakkınızda Hayırlısı Neyse O Olsun ...

karamel

Üye
Üye
özkan bey bn önlisan dan mezun olan işitme enqelliyim we ilköqretim öncesi raporu kabul etti nası soruları sorabilir fikrin warsa

YassaX

Üye
Üye
karamel ; ilköğretim öncesi Raporunuz Kabul edilidiğine göre sorularınız biraz daha kolay olacak ancak, kime gore kolay, neye gore kolay o belli degil, cunku ilk kez boyle bir sınav uygulanacak.. Onun icin vereceğim LİNK'teki calisma tarzı uygundur

http://engelliler.gen.tr/f98/omss-sinavinda-hangi-konulara-calismaliyim-12792/

Başarılar

Tekerlekli Sandalye