ÖMSS hazırlık programına ilişkin açıklamalar

mevce

Üye
Üye
Bir şeyler kesinlik kazanmaya başladı.Hayırlısı bakalım...

YassaX

Üye
Üye
Yukarıda Ayrıntıları veren bilgiler,Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine göndermiş olduğu Programlarıdır..Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin vereceği ÖMSS Kurs Programlarıdır.. Sınav Konuları az cok bellidir..Tabiki de net olarak belli olmamakla birlikte, yavaş yavaş tüm ayrıntılar belli olmaktadır....

muneza

Üye
Üye
Özkanceyy Çok teşekürler bilgi için elleriniz dert görmesin inş..

YassaX

Üye
Üye
muneza ve volkqn Rica Ederim ..Sağolasiniz ...

muneza

Üye
Üye
Özkancey Türkçe 1 ve 2 Hangi konulara tabidir sizce..

YassaX

Üye
Üye
muneza biraz daha sabir, 1 hafta icinde ÖMSS Sınav Klavuzu acıklandiğinda öğreneceğiz bunlari da..

kaladze

Üye
Üye
devlet memurları kanunundan sorular olmyacak sanırım bu bilgilere göre. haftaya herşey biter heralde kılavuzu vs.

YassaX

Üye
Üye
kaladze bizim de tahminimiz önümüzdeki hafta içinde Sınav Klavuzunun yayınlacağı yönünde.. Sınav Konuları da netleşecektir..

oykucu05

Üye
Üye
merhaba ozkancey..bilgilendirmeleriniz için çok teşekkürler.yine sorum var size.. :)
halk eğitim merkezlerinin açtığı kurslara katılma şansımız olmazsa bir sıkıntı olur mu? bir de lisans - kılavuzdaki mesleki gelişim modülleri kısmında anlatılan tabloyu anlamadım. ücretli öğretmenlik yapıyorum ve kursa gidebilme şansım olamaz ise kılavuz sayfa 5'teki eğitimleri alamama durumunda sınava katılmaz mıyım??? şimdiden cevaplama zahmetiniz için teşekkürler.

YassaX

Üye
Üye
Merahaba oykucu05 Rica Ederim... Halk Eğitim Merkezlerinin ÖMSS Kurslarına Katılmadığınız takdirde herhangi bir sıkıntı olmaz. Kılavuz dediğiniz; tam olarak Kılavuz değil, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün Tüm İllerdeki Halk Eğitim Merkezlerine Gönderdiği ÖMSS Hazırlık Programıdır... Oradaki Lisans ve Mesleki Gelişim Modülleri bizimle alakalı olan bişey değil.. Oradaki Eğitimleri alamasaniz da ÖMSS ye katılabilirsiniz... Şoyle bir örnek vereyim : Sakarya'da ÖMSS Kursları 20 Şubat 2012 tarihlerinde başlayacak.. ÖMSS'ye Başvurular da aynı tarihte başliyor, diyelim ki 5 Mart ya da 10 Marta Kadar sürecek.. Zaten ÖMSS Kursları bazı illerde Mart ayında başlamış olacak..Yani ÖMSS Başvuruları yapıldıktan sonra bile ÖMSS Kursu başlayan illerimiz olacak..O anlamda zorunluluk diye birşey yok.. Önemli olan bu hafta içerisinde yayınlanmasını beklediğimiz Sınav Klavuzu'dur. Orada herşey net ve açık bir şekilde belli olacaktır..ÖMSS Başvuru Tarihleri kacla kac arasinda; Sınav Konuları, Başvuru Şartları, Başvuru Yerleri, Gerekli Evraklar, Soru Adetleri vs vs diğer şatlarin hepsini öğrenebileceğiz.. Birazcık daha sabır Arkadaslar.. Saygılarımla ...

brcgngr

Üye
Üye
benim de merak ettiğim konu sudur ki;matematik 2 derken kastedilmek istenilen nedir?kursa giden arkadaslar bize bu konuda bilgi verebilirler mi? cünkü mat 2 dediğimiz konu öss konusudur ve iki ay gibi bir sürede diğer derslerde düşünüldüğünde tamamlanabilecek bir konu değildir.

muneza

Üye
Üye
Brcgngr Matematik 2 biraz zor matematik 1 zor yapabiliyorsan 2 yapmak daha da zor dur inş ösym soruları daha da zorlaştırmaz ... bakalım klavuz çıkınca konularıda sayılarıda göreceğiz

AxSİ

Üye
Üye
bizim burada ki halk eğitim kendilerine herhangi bir bilginin gelmediğini ve gelmediği takdirde de açılmayacağını açık açık söğledi...

brcgngr

Üye
Üye
muneza ve özkan bey haklısınız en iyisi kılavuzu beklemek. acaba dedim Hem bu konuya yönelik bilgi veriyor mu. onlar da kılavuz yayınlanmadığı için bilmiyor sanırım. bir de sınava iki ay kala konu belirsizliği düşüncesi strese sokmuyor değil ama yapacak bir sey yok bekleyip göreceğiz.

YassaX

Üye
Üye
ozlem hanım; aşağıdaki yazılar Halk Eğitim Merkezlerine yazılan yazılar ..

Özürlü Memur Seçme Sınavına hazırlık programına ilişkin duyuıru!

Halk Eğitimi Merkezlerinin Dikkatine!
Özürlü Memur Seçme Sınavına hazırlık programına ilişkin açıklamalar...

HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİNİN DİKKATİNE!

Genel Müdürlüğümüz Eğitim Politikaları ve Programları Grup Başkanlığınca
hazırlanan Özürlü Memur Seçme Sınavına hazırlık programı 10 Şubat 2012 tarihinde
sitemizde yayımlanacaktır.
ÖMSS- Orta öğretim aşağıdaki 4 Özür Grubu içerisinde;
ÖMSS-Ön Lisans aşağıdaki 4 Özür Grubu içerisinde;
ÖMSS- Lisans aşağıdaki 4 Özür Grubu içerisinde;
1. Genel Özürlüler (Ortopedik Özürlüler, Süreğen (kronik) hastalıklara
sahip özürlüler, Ruhsal ve Duygusal Özürlüler, Dil ve Konuşma
Özürlüler, vb.)
2. Görme Özürlüler (Genel özürlüler ile aynı testi almalıdır)
3. İşitme Özürlüler
4. Zihinsel Özürlüler
Ayrı sınıflarda eğitimleri gerçekleştirilecektir.
Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi
(ÖSYM) tarafından 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacaktır.

KAYNAKÇA :..::HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ::..

KAYNAKÇA DUYURU : http://hbogm.meb.gov.tr/duyurular/OMSS_duyuru.pdf

Ayrıca vereceğm linkteki programlar da tüm Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderildi... Bunların cıktısını alın ozlem hanım gerekirse oyle gidin.. Sitenin web adresini de soyleyin... MEB - Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün Web sitesini açıp baksınlar, halk eğitimdekiler

AxSİ

Üye
Üye
ozlem hanım; aşağıdaki yazılar Halk Eğitim Merkezlerine yazılan yazılar ..

Özürlü Memur Seçme Sınavına hazırlık programına ilişkin duyuıru!

Halk Eğitimi Merkezlerinin Dikkatine!
Özürlü Memur Seçme Sınavına hazırlık programına ilişkin açıklamalar...

HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİNİN DİKKATİNE!

Genel Müdürlüğümüz Eğitim Politikaları ve Programları Grup Başkanlığınca
hazırlanan Özürlü Memur Seçme Sınavına hazırlık programı 10 Şubat 2012 tarihinde
sitemizde yayımlanacaktır.
ÖMSS- Orta öğretim aşağıdaki 4 Özür Grubu içerisinde;
ÖMSS-Ön Lisans aşağıdaki 4 Özür Grubu içerisinde;
ÖMSS- Lisans aşağıdaki 4 Özür Grubu içerisinde;
1. Genel Özürlüler (Ortopedik Özürlüler, Süreğen (kronik) hastalıklara
sahip özürlüler, Ruhsal ve Duygusal Özürlüler, Dil ve Konuşma
Özürlüler, vb.)
2. Görme Özürlüler (Genel özürlüler ile aynı testi almalıdır)
3. İşitme Özürlüler
4. Zihinsel Özürlüler
Ayrı sınıflarda eğitimleri gerçekleştirilecektir.
Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi
(ÖSYM) tarafından 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacaktır.

KAYNAKÇA :..::HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ::..

KAYNAKÇA DUYURU : http://hbogm.meb.gov.tr/duyurular/OMSS_duyuru.pdf

Ayrıca vereceğm linkteki programlar da tüm Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderildi... Bunların cıktısını alın ozlem hanım gerekirse oyle gidin.. Sitenin web adresini de soyleyin... MEB - Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün Web sitesini açıp baksınlar, halk eğitimdekiler

Yazının onlara gönderildiğini söğledim yine de beklediklerini söğlediler.Artık hiç bir şey yapmayı düşünmüyorum...bu olanlar yüzünden ders çalışmaktan bile soğudum

Tekerlekli Sandalye