ÖMSS Hizmetli Kadrosu

mr.boris

Üye
Üye
Arkadaşlar kafama bir soru takıldı.Mesala hizmetli kadrosunda sadece lise mezunu nitelik kodu aranıyordu.Aklıma şu soru takıldı.Fiziksel olarak o kadroda iş göremezse ne gibi sonuçları olur?Eğer hizmetli olarak işe giren bir kişi ne gibi işler yapar fiziksel olarak yetersiz bile olsa?Ben atanma şansım olabilir umuduyla hizmetli kadrosuda yazmıştım.Atanıp görevi kabul etmezsen ne gibi sonuçları olur?Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkürler.....

J

JACK_HUNTER

Guest
mr.boris sorduğun soru en çok sorulan ve kafa karıştıran ama forumlarda gördüğüm kadarıyla ÖMSS nin ilk olması ve komisyonun işleyişinin tam olarak çözülememesi sebebiyle, şimdilik cevabı muallakta kalan bir soru. Bazıları (bunlar sadece onların yorumları, resmi bir geçerliliğ yok) eğer niteliğin tutmazsa ataman iptal olur diyor, bazıları da iptal olmaz başka bir iş verirler diyor, ama bunlar sadece yorumdan ibaret. Ben sana kılavuzdan bir madde yazıyorum, şimdilik bildiğimiz tek resmi yazı bu, komisyondakiler bu maddeyi işleme koyar mı-koymaz mı orası bilinmiyor. Yaşayıp göreceğiz sanırım.

ÖMSS 2012 KILAVUZU:

2. BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI

2.1 Adayların Dikkatine!

"Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu herhangi bir kadroya yerleştirilen adaylar (yerleştirilen, yerleştirildiği halde ilgili kuruma başvurmayan, yerleştirilen ancak yerleştirildiği kadronun niteliğini taşımadığı tespit edilen ya da yerleştirilerek ataması yapılan), daha sonraki merkezi yerleştirme işlemlerinde yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamayacak; kura ile yerleştirilenler ise bir sonraki kura ile yerleştirmeye başvuramayacaklardır. Tercihte bulunacak adayların mağdur olmamaları açısından bu hususa dikkat etmeleri gerekmektedir.

derderbo

Üye
Üye
boris kardes puan ve siralaman kac ona gore yorum yapalim

mr.boris

Üye
Üye
76 .25 puan aldım ,sıralamam 7403.Mesela 2. tercih olacak,ona mı tercih yapamıycam.Hala ne gibi işlerde çalışacağından bahsedilmedi.Hizmetli olarak ne gibi işlerde çalışacağız?

turukku

Üye
Üye
her işi yapabilir temizlikten tutta evrak kayıta kadar her iş gelsin aklına, masa başıda olabilir, evark getir götürde olabilir, duruma göre kuruma göre değişiklik gösterebilir.

mr.boris

Üye
Üye
76.25 puanla ,7403 sıralamayla hizmetli olarak atanabilir miyim sizce?

mr.boris

Üye
Üye
Hayır ben tercihlerimi yollamadım .Sadece atanma durumum var mı diye merak ediyorum?Tercihlerimi diğer forumda paylaşıcam .Ona göre durum aydınlanır sanırsam.Yorumlarınız için çok teşekkürler.

marcus_oredius

Üye
Üye
her işi yapabilir temizlikten tutta evrak kayıta kadar her iş gelsin aklına, masa başıda olabilir, evark getir götürde olabilir, duruma göre kuruma göre değişiklik gösterebilir.

düzeltieyim arkadaşım hizmetli kadrosu. temizlik ve yardımcı hizmetlerdir. yardımcı hizmetlere örnek olarak hastahanelerde hasta bakıcı, nadiren de olsa danışmada yardımcı ve evrak tahil örnekleri getir ve götürüdür. diğer işler fotokopi cekilmesi evrak kayıt tutulması vs benzer işler genel olarak memur sınıfına yaptırılmaktadır. zaten ilk yılda size atandığınızda imza ile ilgili hiçbir iş verilmez çünkü aday memurların imza yetkisi yoktur.

hizmetli personel genel olarak fiziki güç isteyen işlere bakarken memur personel masabaşı işe bakar. Umarım hayırlısı olur Mr. Boris ama şu da var eğer atanırsanız ve gitmezseniz 2 yıl boyuncaki tercih hakkınız yanmış olacak. eğer atanamazsanız lütfen 2.ç tercihlerinizde yapabileceğinizi düşündüğünüz kodları yazmaya çalışın.

mr.boris

Üye
Üye
Sağolun çok yardımcı oldunuz,hakkımızda hepimizin hayırlısı neyse o olsun.Hayırlı Ramazanlar....

nacar

Üye
Üye
bedensel engelliyim MEB e hizmetli olarak atandım sorun olur mu ? bana uygun görev verirler mi yoksa memurluktan atılır mıyım ?

sebboy

Üye
Üye
bedensel engelliyim MEB e hizmetli olarak atandım sorun olur mu ? bana uygun görev verirler mi yoksa memurluktan atılır mıyım ?
masa başı bilgisayar işi verirler korkma nacar benimde bir arkdaşım var iki sen önce mebte hizmetli oldu hiç yürüyemediği için bilgisayar ve tel işi verdiler ona yeterki niteliklerin tuttsun sertifika mezun olduğun öğrenim gibi şeyler....

nacar

Üye
Üye
tşk ederim arkadaşlar

Tekerlekli Sandalye