ÖMSS İçin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personeli Hizmet İçi Eğitim Detayları

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar ; T.C. AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜKLERİNDE ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI İŞLEMLERİNİ YÜRÜTEN PERSONELE YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMI 14-15 HAZİRAN 2012 / MUĞLA 'da Yapılan Eğitimlerle ilgili 20 HAZİRAN 2012 - ÇARŞAMBA Günü ; Bulunduğum İlin İL SOSYAL HİZMETLER MÜDÜR YARDIMCISI İLE İLGİLİ YÜZYÜZE GÖRÜŞME SONUCUM ŞU ŞEKİLDEDİR :

Yapılan 2 Günlük Eğitimde ; Daha Önceden ÖMSS SInavına ve ÖMSS Kura Başvurusu yapılırken ; yapılan işlemleri ; Genel Müdürlüğe Gönderilen Evrakları, İşlemlerin Doğruluğu ve Çıkan Sorunlar vs konular Görüşülmüş ... ÖMSS Sonuçları ve Tercih İşlemleri Konusunda Herhangi bir Eğitim verilmediği ve bu zamandan sonra işlemlerin ; ÖSYM de ve Atanılacak Kurumlarda yürütüleceğini; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak herhangi bir işlemin olmayacağını ifade etmişlerdir ... Daha çok Seminer ; Geçmişe Yönelik yapılan işlemler ve karşılaşılan sorunlar üzerine olduğu söylenmiştir ...

Ekstra bir konuda şu olmuştur ... ÖMSS ile ilgili gelişmeleri kendilerine sorduğumda ;Kendisine Vasi Tayin Edilen Engelliler için ; ÖMSS Atamalarının Sorun Olacağı ; ÖMSS Atamalarında Sıkıntı oluşturacağı şeklinde bilgi vermişlerdir ...

NOT : Vasi Tayini Konusunda Kişisel Yorumum ve Bildiğim Kadarıyla Mantığı Şu : Engelli Raporu Sonucunda ; Mahkemeye Başvurarak ; Engellinin Resmi ve Diğer Tüm İşlemlerini ; Vasisi ( Genelde Annesi , Babasi veya Kardeşi - Yakını ) Vasıtasıyla görülmesidir ... Yani Tüm İmza Yetkisi Vasi Tayin Edilen Kişiye Geçiyor ... Örnek : % 80 Psikiyatri ( Ruhsal - Duygusal Sorunu olan ) Engelli Raporu ( Raporun Açıklamalar Kısmında VASİ TAYİNİ UYGUNDUR YAZAR .. Genelde Ağır Özürlüler İçin Yazdığını Biliyorum ) Olan bir Engellinin Babası Mahkeyeme Başvurduu ve 2022 Maaşı alan Engelli Oğlunun Vasisi Oldu .. Genelde Mahkemelerce Vasi Tayini Süre 2 Yıldır ... Babasi Vasisi Olduktan sonra ; Engelli Oğlu Gidip 2022 Maaşini cekemiyor, imza yetkisi babasinda olduğu için , babası Engelli Oğlunun yerine işlem yapiyor .... Özeti Bu şekilde ARKADAŞLAR ...

Ben Bu Bilgileri Yüzyüze , birebir Görüşmem Sonucunda Elde ettim ... ÖMSS SINAVINA ya da ÖMSS KURA'YA Başvuran Engelli Kardeşlerimizden Kendisine Vasi Tayini Edilmiş ise ; Bu konuyu Şimdiden Çok Çok iyi araştırsınlar ... Ben ; Bildiklerimide , Öğrendiklerimi de yukarıda paylaştım ...

ALLAH HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN .

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
marcusore ; Rica Ederim ...

M

marcusore

Guest
devlet personel başkanlığından alınmıştır

KPSS YERLEŞTİRME İŞLEMLERİNE İLİŞKİN DUYURU

ÖSYM Başkanlığıyla birlikte yapılan çalışmalar neticesinde 2012 Yılına ait birinci yerleştirme işlemine ilişkin olarak, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duydukları personele ilişkin taleplerinin 12 Mart-20 Nisan 2012 tarihleri arasında Devlet Personel Başkanlığına gönderileceği, bu kadroların incelenmesini müteakip taleplerin Devlet Personel Başkanlığınca 22 Mayıs 2012 tarihine kadar ÖSYM Başkanlığına gönderileceği ve tercih işleminin ise 18-27 Haziran 2012 tarihinde yapılacağı hususu kamuoyuna ilan edilmiştir.

birisi sanırım bugün burda geçen hafta ömss için listelerin ösym ye gönderildiğini söylemişti. sanırım buna göre daha 3 hafta daha beklememiz gerekeçeğini sanıyorum. siz ne dersiniz Özkan bey.

YassaX

Üye
Üye
marcusore ; Benim Yorumum Şu Şekilde ; 29 Haziran 2012 - Cuma ya da 2 Temmuz 2012 - Pazartesi Günü ÖMSS - Tercih Kılavuzlarının Yayınlanmasını Bekliyorum, Bu tarihler benim kendi kişisel yorumumdur, kimseyi bağlamaz ... Yukarıdaki yazdiğiniz Yazı icinde ; Klasik Prosedür ... Bizim ÖMSS , KPSS den Her Yönüyle farklı bir sınav...O nedenle ; KPSS den hareket etmemek lazim ... Hayırlısı Olsun ...

M

marcusore

Guest
size katılmaktayım yukarıdaki süre de benim dpb sitesinden aldığım yazıya göre yorumlamam dır. ama kiişisel olarak bende sizinle aynı tarihler arası olabileceğini tahmin ediyorum. her ne kadar kpss arasınde farklılıklar olsada birbirlerine kardeş iki sınav olduğu görüşündeyim devlet dairelerinde gördüğüm en belirgin şey ise benzerse aynı şekilde davranılmasıdır. tabi bu benim kendi fikrimdir. :) umutla bekliyoruz ve yorum yapıyoruz.

YassaX

Üye
Üye
marcusore Hayırlısı Olsun Diyelim ... Saberdip, Dua Edip Bekleyellim ...

mevce

Üye
Üye
Özkan Bey sabrede sabrede inanın sabır da kalmadı.

M

marcusore

Guest
mevce haklısınız ama az daha sabretmemizi istiyorlar. bunca yıul bekledik şimdi az bir süre daha beklememiz gerek

Tekerlekli Sandalye