ÖMSS için Bakan FATMA ŞAHİN'in HABERTURK TV 'de Yaptığı ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

YassaX

Üye
Üye
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin; Habertürk TV'de Basın Kulübü'nde Gazetecilerin Sorularını 3 Ağustos 2012 Saat 23:20 Civarlarında Yanıtlarken ; Önemli İki Açıklama Yaptı: Özellikle Diyanet İşlerinin Kadrolarının Boş Kalma İhtimalinin Yüksek Olduğunu ve Kur'an Öğretici, Hoca, Müezzin, İmam Kadrolarının Yapacakları Çalışmalarla Memur Kadrolarına çevireceklerini ve tekrar boş kalan kadrolar için yerleştirme yapacaklarını ifade etti . Eylül Ayı Ağzından Cıktı ancak ; bu Eylül Ayı Ne icin Teleffuz edildi; net anlaşılamadı . 9 Ağustos 2012 Perşembe günü Başbakanın Katılımıyla Kura Çekimi ve Sonuçların Açıklanmasının yapılacağını tekrar vurguladı .

CANLI YAYIN LİNKİ : http://www.haberturk.com/canliyayin

KAYNAKÇA LİNKİ : http://www.haberturk.com/gundem/haber/764815-bakan-fatma-sahin-basin-kulubunde

Haberturk'un Web Sitesinden Alınan Diyaloglar :

Türkoğlu: Çocuk konuştuk, kadın konuştuk, gazi konuştuk. Engelliler

için neler öngörülüyor?

Sarıkaya: Özürlülerle ilgili seçme sınavı yapılıyor

Türkoğlu: Evet dünyada ilk kez Türkiye'de yapıldı.

Bakan Şahin: Bedensel engellilerle ilgili herbiri kendi içinde sınav

oldu. Yerleştirmeyle ilgili müracaatları yaptı. Yerleştirmede boş

kalan kadrolar olabilir. Yeniden değerlendirilecektir. Diyanet

İşleri Başkanımızla telefonla konuştum ve eksik kadrolarımızın

olduğunu söyledim ve Diyanet'ten kadro aldık. Engellinin eğitimi,

altyapısı onu yapacak durumda değilse onu tercih etmeyebilir.

Tercih sistemine göre boş kalan kadroları ek kontenjana

değiştireceğiz.

Sarıkaya: Özel sektörde engelli kuralı var peki devlet kendi içinde

uyguluyor mu?

Bakan Şahin: İşimiz çok kolaylaştı artık o konuda.

Saygılar ...

andycan

Üye
Üye
ya bu muhabirler sordukları soruların arkasında durmuyor. 2. alımlar ne zaman olacak diye soruyor biri. diğeri araya girip başka mevzu açıyor. nasıl insan bunlar.....

YassaX

Üye
Üye
andycan ; Açtığın konu başlığında ; Eylül Ayı Ek Atama Şeklinde yazmışsın. Bende Dinlendim o bölümü . Çok Netlik yok..Hic Aklın alıyor mu ? 10 Aydan beri daha 9 Ağustos 2012 de belli olacak olan 1. atama , ondan 1 ay sonra Ek Atama . Bana hic mantıklı gelmiyor . Cunku ; Diyanetin kadrolarına Düz Memurluğa cevrilmesi ; diğer boş kontenjanlarda da aynı benzer çalışmalar yapılması . Ayrıca ; Devlet Kurumları HEr Yılın Ekim Ayı Sonunda Acık Kontenjanlarını DPB ye bildiriyorlar . Bence oda beklenecektir . Bakalım ; Eylül Keşke olsa

YassaX

Üye
Üye
İNŞALLAH marcus_oredius ...

frankenstein

Üye
Üye
andycan ; Açtığın konu başlığında ; Eylül Ayı Ek Atama Şeklinde yazmışsın. Bende Dinlendim o bölümü . Çok Netlik yok..Hic Aklın alıyor mu ? 10 Aydan beri daha 9 Ağustos 2012 de belli olacak olan 1. atama , ondan 1 ay sonra Ek Atama . Bana hic mantıklı gelmiyor . Cunku ; Diyanetin kadrolarına Düz Memurluğa cevrilmesi ; diğer boş kontenjanlarda da aynı benzer çalışmalar yapılması . Ayrıca ; Devlet Kurumları HEr Yılın Ekim Ayı Sonunda Acık Kontenjanlarını DPB ye bildiriyorlar . Bence oda beklenecektir . Bakalım ; Eylül Keşke olsa

YassaX hocam dediğiniz gibi aylardır bekliyoruz, henüz yerleştirme sonuçları bile olmamışken 1 ay sonra 2. atama olacakmış iddialarına gülerim. Elin yüzüne bulaştırıldığı bu sınav formatında hangi hakla eylül ayında Diyanet kurumları düz memurluğa dönüştürülecek? Keşke öyle birşey olsa ama kendimizi hayallerle kandırmayalım. Ayrıca benim düşüncem ilk atamalarda bile işbaşının eylül ayında olacak olması. Yine tahminim ek yerleştirmeler ancak seneye yada seçimlerden evvel olması diye düşünüyorum.

YassaX

Üye
Üye
frankenstein ; Bende İlk atama sonucunda işe başlamanın en Erken Eylül 15'i bulacağına inanıyorum . Dün geceki Bakan Fatma ŞAHİN'in Açıklamalarını dinledim ve dinledikten 5 dakika sonra yorumumu sitemizde paylaştım. Keşke Eylül Ayında Boş Kalan Kadroları Ek atama ile doldursalar . Bazı Boş kalan kadroları da Düz Memurluğa çevirseler . Bana Hayal Gibi Geliyor ...

mehtap..

Üye
Üye
bende işe baslamanın eylulu bulcağna emınım malesef..

marcus_oredius

Üye
Üye
bu atamada yerleşen adaylar bir an önce iş başlkama yazıları gelmesi için atandıkları kuruma başvurmaları gerekecek. iş başlama ve özlük hakları gelene kadar olan süre bir iki hafta süre bilir.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Engelli memur adaylarına müjde!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin özürlü memur alımlarında eylül ayında ek yerleştirmeler olacağını açıkladı.

Bakan Fatma Şahin, ayrıca okul öncesi eğitime de şartlı nakil transferini uygulama kararı aldıklarını ifade etti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Batman Valiliği'nin düzenlediği iftar yemeğine katılmak üzere şehre geldi. Bakan Şahin ilk olarak valiliği ziyaret etti.

BOŞ KADROLAR İÇİN EYLÜL AYINDA EK KONTENJAN AÇILACAK

Valilik makamında açıklamada bulunan Fatma Şahin, özürlü memur sınavı sonuçlarını 9 Ağustos Perşembe günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bizzat açıklayacağını belirtti. Şahin, yerleşemeyen engellilerin üzülmemesini, boş kalan kadrolar için eylül ayında ek kontenjan açacaklarını söyledi.

Başbakan'ın katılımıyla 7 bin 700 engellinin istihdamını açıklayacaklarını ifade eden Bakan Şahin, "İlkokul mezunları kurayla yerleşecekler. Orta öğretim, lise ve üstü olanlara sınav yapıldı. 60 bin engellimizi ilk kez farklı bir yöntemle sınav yaptık. Bedensel engelli, işitme engelli, görme engelli ve zihinsel engellilere kendi içinde sınav yapıldı. Önemli bir model ve biz kendimizi de test ettik. Hamdolsun başarıyla altından kalktık. Şimdi ilk aşamada bunların 7 binini yerleştiriyoruz, bu yerleştirmeden sonra geriye kalanlar için eylül ayında ek kontenjan açacağız. Perşembe günü açıklandığında yerleşemeyen arkadaşlarımız üzülmesin, biz boş kalan kadroları tamamlayana yerleştirme sürecek. Bu sınav zaten 2 yıllık. 2 yıl boyunca bu ek kontenjanları açıp boş kadroları doldurma azminde ve kararlılığındayız." diye konuştu.

Bakan Fatma Şahin, okul öncesi eğitimde de şartlı nakil transferi yapacaklarını söyledi. Bakanlık olarak kız çocuklarına olan desteği çok daha güçlendirerek takip edeceklerini belirten Bakan Şahin, "Çünkü bölgede kadın sorunları ile ilgili yaşadığımız sorunların temeline baktığımız zaman eğitimsizlik ve cehalet yatıyor. Bizim bu sorunu çözmeyi başarmamız gerekiyor. Bu yüzden bir okul öncesi eğitime de şartlı nakil transferini uygulama kararı aldık. Bu dönem inşallah eğitim başarısındaki yüzde 48'lik oran çok hızlı bir şekilde yükselecektir." dedi.(cihan)

Tekerlekli Sandalye