ÖMSS İçin tercih bildir diyorum hata veriyor

darende

Üye
Üye
Ösym de tercih bildirmeyi tıklayınca akşamdan beri hata veriyor başka bu şekilde problemi olan varmı genel bir problemmi acaba

cole08

Üye
Üye
kılavuzda okudugum kadarıyla tercihler yanlış oldugunda engelenecek diyor bakın isterseniz bu bölüm Mezun olduğunuz program/alan tercih etmiş olduğunuz kadro için aranan öğrenim koşulu ile
uyumlu değil ise yapmış olduğunuz tercih sistem tarafından kaydedilmeyeceğinden bir sonraki
tercihinizi yazmanız sistem tarafından engellenecektir. Tercihlerinizi yazarken bu durumu göz
önünde bulundurunuz.
Doğruluğundan emin olduğunuz zaman yaptığınız işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırınız

darende

Üye
Üye
yok yok daha tercih hiç yazmadımki aday işlemlerinden açıyorum kendi hesabımı tercih bildir diyorum tıklıyorum daha sonra tekrar deneyiniz hata ile karşılastı diyor

İsen Buga

Üye
Üye
tarcihlerinizi iyice kontrol edin. Sakin sakin halledin işi. Bir yerde hata vardır yada bilgisayar yoğundur.

cole08

Üye
Üye
Genelde geceleri daha sakin oluyor bide gece deneyin isterseniz

darende

Üye
Üye
hocam tercihlerinizi kontrol edin diyorsunda daha tercihleri oraya yazamadıkki açsa tercih yapacağız ama açılmıyor kii

İsen Buga

Üye
Üye
Ne dedim:Ya tercih hatalıdır bu bazen olur: Başka ne dedim: Bilgisayar yoğundur. Herkes aynı anda hücum ederse bilgisayar kilitlenir doğal olarak da açılmaz...
Başka ne dedim: Sakin olun yaparsınız.
Sakin kafa ile sakin bir zamanınızda yapmalısınız. Acele etmeyin 20 temmuza kadar süreniz var: Tercih forumları tekrar tekrar inceleyin. Belki birşeyler vardır.

cole08

Üye
Üye
tercih kılavuzunda yazan sınıf derecenin anlamı ne mesela sınıf GİH derece 9 ne anlama gelio

İsen Buga

Üye
Üye
GİH kısaltmadır: Açılımı: Genel İdari Hizmet... Halk dili ile anlamı: Düz memur, yani senin gördüğün masabaşı memurlar işte onlar...

Üniversite bitirenler 9 dereceden
lise bitirenler 10 dereceden
ilkokul bitirenler 11 dereceden giriş yapar.
Bu kidem ile alakalı. her yıl giderek azalır; 9/3 9/2 9/1 gibi..
bu kidemler maaşınızı etkiler: Ne akdar düşük ise o kadar yüksek maaş.
Ancak 7 derece kidem olan yere Üniversite mezunları GİH sınıfından girecekse 9 dereceden başlar ve 7 dereceyi işgal ederler.

cole08

Üye
Üye
tercih yaparken sınıf ve dereceye bakmaya gerek var mı

İsen Buga

Üye
Üye
alt planda olsun.. Bakmaya gerek yok diyemem; gerek de var ama çok mühim değil..
İş niteliği ön planda derece ve kidem alt planda olsun..

Birey

Üye
Üye
Kafadan salama bilgilerle kimseye yardım etmeye çalışmayın!

Bende de aynı hata var ( Tercihlerin yanlış olmasıyla alakası yok, daha tercih mercih yapmamışız ki yanlış olsun) Demin arkadaşın yanına gittim aynı bilgisayarda onunki sorunsuz açıldı benımki açılmadı. Sorunu olan arkadaşlar ne yaptınız? hal edebildiniz mi?

marcus_oredius

Üye
Üye
arkadaşlar derece maaş katsayısını etkiler. en düşük devlet memur ve işçi derecesi 14-15dir üniversite mezunu bir arkadaş minimum 9dereceden başlar 1derece 4 kademe en yüksek derecedir. normalde hersene 1 kademe alınır her 3 kademede 1 derece düşer. 6 yıl üst üste 90 puan üstünde sicil puanı alınırsa 1 derece ile ödüllendirilir ( milli eğitimde böyle miş -eşimden öğrendiğim diğer yerlerde bu uygulama varmı bilmiyorum)

Tekerlekli Sandalye