ÖMSS İkinci atamaları ekimde olacak mış

derderbo

Üye
Üye
arkadaslar bakan fatma sahin le bizat gorustum ato da program bitikten sonra bakan salondan ayrilmayarak sorularimiza cvp verdi bende 2.atamalari sordum 2.atam.kesinlikle ekimde olacagini soyledi.osym bask.vardi bir arkadasta tercihlerin ned.15 le sinirlandirildigini sordu cvp veriyordu fakat gurltuden duyamadim umarim bakanimizi dedigi gibi olur

güz gülü

Üye
Üye
kurra

pekı eylülde ikinci atamalarda kurra ile katılanların bir şansı vermı onların akıbeti ne olacak bi bilgisi olan varmı bu konuda yoksa sadece sınava girenlermı eylülde atanma şansı var

marcus_oredius

Üye
Üye
o zaman eylülde 2ek yerleştirme ekimdede 2. atama olacak. tercihlerin az olmasının nedeni büyük ihtimal kpss v1.0 a göre ayarlı olamsındandır. eskiden kpss tercihleride 15di yeni yeni 30 a cıktı.

derderbo

Üye
Üye
tahminim ikisini birlestirip yapacaklar.bakan hanima 2.atmamayi sorunca bana hangi aandan sinava girdimi ve puanimi sordu bende 80puan ve liseden soyleyince bu atamada olmasa diger atamalarda atanirsiniz 20bin kdro dolana kadar atamalar devam edecektir uzulmemi soyledi

marcus_oredius

Üye
Üye
inşallah dediğin gibi olur. bu arad eğer tercihlerde akıllık yapılırsa kazan ma şansın artırsın.

raaamis

Üye
Üye
ya peki ben 2. atamada atanırmıyımki.düz lise puanım 71.bana herkes iki yıl boyuncada atanamazsın sen şimdiden gelecek sınava çalış diyor.sıralamamda 13 binlerdeyim

sebboy

Üye
Üye
ya peki ben 2. atamada atanırmıyımki.düz lise puanım 71.bana herkes iki yıl boyuncada atanamazsın sen şimdiden gelecek sınava çalış diyor.sıralamamda 13 binlerdeyim
sölenenlere kulağını tıka eğerki ek yerleştirmede ve 2. tercihlerde yerleşemezsen sınava çalışmaya başla arkadaşım dereyi görmeden paçayı sıvama hakkımızda hayırlısı olsun inş:))

marcus_oredius

Üye
Üye
sınava hazırlanmak iyi bir tavsiye ancak puanlarınızı ve tercihlerinizi akıllıca kullanırsanız atanamamak ancak sizin tercih ettiğiniz yerleri daha yüksek puanlı birisi tercih ederse olur.

masal internet

Üye
Üye
ben de 81 puan aldım inşallah atanırım lise.. bu arada ankara trt gen. , memur ataması birisi 75 puanla atanmış..

şeyh şamil

Üye
Üye
ben inşaat teknikeri olarak sınava girdim ve puanım 60.898 yerleşme imkanım varmı inşaat teknikeri olarak kaç kişi var acaba.

Rüzgar Gülü

Üye
Üye
eylülde yapılacak olan neymış anlamadım ek yerleştırme ne demek yanı tekrarmı yapılacak tercih

derderbo

Üye
Üye
ikinci atamalari beklemekten baska caremiz yok gibi ama 2.atamalarin unutulmamasi icin ilgili mercilere surekli telf.fax.meil atmaliyiz gundemde tutarsak Allah'in izniylede insallah 2.atama olurda yuksek puan alipta atanamayan arkadaslarimiz mutlu bir sekilde atanir

derderbo

Üye
Üye
peki markus oridus hangi kurumlar 2.atamada daha cok alim yapar tahmini yada herhangi bir bilgi aldinizmi bu arda yassakX nerde bilgi verirseniz memnun olurum

YassaX

Üye
Üye
derderbo ; Selamlar . Kısa Bir Tatildeydim Diyelim. Şimdilik Buralardayim ... Öncelikle Boş kalan Kontenjanlar icin Ek Atama Yapılacağı ifade edildi . Her Öğrenim grubunda toplam 2.492 Kontenjan Boş kaldı... Bu Kontenjanların Bazılarının Özel Şartlarını Kaldırabilirler ; Bazılarını da Düz Memurluğa cevirebilirler. Ortaöğretim için 2001, Ön Lisans icin 3001, Lisans için 4001 Nitelik Kodları ile tercihe cevirme durumları olacaktır. Ne kadarı cevrilir bilemiyoruz. Bunu yapacak olan ; Devlet Personel Başkanlığı . Ayrıca ; Ola ki Atanıpta ; Gitmeyenler olursa ; o kontenjanları da tekrar Ek Atama ile doldurmaya calisacaklar. Sanırım Ekim 2012 yi bulacaktır. İkinci Atamalar icin ben 2012 Yılı içerisinde beklemiyorum. Cunku ; Kurumları Engelli Kontenjanlarını 31 Ekim 2012 Tarihine kadar Devlet Personel Başkanlığına bildirmek zorundalar . O bildirimlerden sonra Kadroların düzenlenmesi vs 2013 Yılını bulacaktır. Hangi Kurumdan Ne kadar alıanacağını bilemeyiz ... Ancak ; Her zaman olduğu gibi MEB ve Sağlık Bakanlığı nın Rakamları yuksek olacaktır diye dusunuyorum ...

Saygılar ...

taktiklal

Üye
Üye
Bu atamalarda yarım kalan ve 2. 3. 4. atamalarda kura çekimi olacak mı ? kesin bigi lazım

YassaX

Üye
Üye
taktiklal ; Bu konuda , Resmi Açıklama Olmadığı için ; Sorunuzun Kesin Cevabı da yok malesef . Yani kesin bilgi veremiyoruz .

Saygılar ...

derderbo

Üye
Üye
markus kardesim hosgeldin

Tekerlekli Sandalye