ÖMSS İkinci atamaları ile ilgili BİMER'den gelen cevap

derderbo

Üye
Üye
Merhaba arkadaslar baska bir engelliler sitesinden sertac adli engelli arkadasimiz Turkiye gov.tr uzerinde bimere gonderdigi Omss 2.atamalar nezaman olacak icerikli meile gelen cevapta*1.atamada atananlarin hepsinin isbasilarinin beklendigini bunuda ekim sonu bulabilecegini ondan sonra butun kurumlardan bos kadrolarin alinip Dpb,Aspb ve Osym nin ortak calismasi sonucunda 2.tercihlerin tarinin ilan edilecegini atamalarin kisa zamanda sonuclandirilacgini bildirmislerdir.

reiis

Üye
Üye
kasimida gecer delerde gecer

marcus_oredius

Üye
Üye
anladığım kadarıyla bütün açık kadrolarla beraber 2 tercih yapılacak o zaman 10000 alım yapılır. umarım haber doğrudur.

mektepli

Üye
Üye
yaptığınız bu açıklamalardan dolayı teşekkür ederim arkadaşlar.bize bu umudu aşılayanların yapması gereken bilgilendirmeleri sizler yapıyorsunuz sağolun geçen pazartesi günü ilgili bakanlığın bursa şubesinden bana verdikleri bilgilerle zıt konumda olan ikinci defa tercih yapabileceğimizin söylenmeside ayrıca kafamı karıştırmadı desam yalan olur ama yinde sağolun en azından bilgilerimiz tazelenip takip etme imkanımız oluyor sağolun.

derderbo

Üye
Üye
yukarda sozunu ettigim bilgilendirmenin linkini buraya kopyalamayi beceremedim kusura kalmayin arkadaslar

ozbay

Üye
Üye
İiî/jAİlEvi W SOSYAL POUTİKAIAR ^f s 6AKANUÛ
T.C.
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Sayı : B.17.0.ÖYH.0.73.23-622.01- % 3 ~ ^ g 52-
^.L/Ä../2012
Konu : BİMER Başvurunuz
Sayın Sertaç AKINIM Kültür Mah. Bolu Sk. No:33/2 Nilüfer/BURSA
Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) tarafından Genel Müdürlüğümüze yönlendirilen, Özürlü Memur Seçme Sınavı Sonucuna göre ikinci atamaların ne zaman yapılacağı ile ilgili bilgi talebinde bulunduğunuz 12.09.2012 tarihli başvurunuz incelenmiştir.
Bilindiği üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53. maddesinin 3. fıkrasında "Özürlü personel çalıştırma yükümlüğünün yerine getirilmesinin takip ve denetimi ile özürlülerin Devlet memurluğuna yerleştirilmesinden Devlet Personel Başkanlığı sorumludur. Özürlü açığı bulunan kamu kurum ve kuruluşları bir sonraki yıl için alım yapacakları özürlülere ilişkin taleplerini her yılın Ekim ayının sonuna kadar Devlet Personel Başkanlığına bildirmek zorundadır. Devlet Personel Başkanlığı kurum ve kuruluşların bildirimi üzerine, özürlü kontenjanlarına yerleştirme yapabilir veya yaptırabilir." hükmü amirdir.
Özürlülerin devlet memuru olarak istihdam edilmeleri ve boş özürlü kontenjanlarının doldurulması açısından çok önemli bir dönüm noktasına işaret eden ve 3 Ekim 2011 tarih ve 28073 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) ve kamu kurum ve kuruluşlarınca istihdam edilecek olan özürlü memurların alım usulüne ilişkin usul ve esaslar "Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik" ile belirlenmiştir. Sınav ve Kura işlemleri bu yönetmelik hükümleri çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Sınav ve Kura sonrasında ilk aşamadaki atamaların tamamlanmasının ardından kamu kurum ve kuruluşlarınca ÖMSS sonucuna göre veya kura ile yerleştirme yapılması amacıyla Devlet Personel Başkanlığına intikal ettirilen kadrolar; unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, atanacaklarda aranacak eğitim düzeyi ve diğer nitelikleri itibariyle Devlet Personel Başkanlığınca kontrol çalışmasına tabi tutulacak olup, bu çalışmalar sonuçlandırıldıktan sonra yerleştirme yapılacak kadrolara ilişkin bilgiler ÖSYM tarafından Tercih Kılavuzunda ilan edilecektir.
29 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilen Özürlü Memur Seçme Sınavı sonuçları iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak bu süre içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam edecektir. Bu süre zarfında yapılacak olan atamalara dair duyuruları Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının ve Genel Müdürlüğümüzün web sayfalarından takip edebilirsiniz.
Bilgilerinizi rica ederim.
Muhammet Ecevit CARTİ
Genel Müdür a. Genel Müdür Yardımcı
Söğütözü M. 2177. S. No. 10/A Çankaya/ANKARA bilgi@ozurluyasli.gov.tr
Tel : (0312)705 70 00 Faks: (0312)705 70 85

Cerennnnn

Üye
Üye
''Umut fakirin ekmeği umar ha umar umar'' tam bizlik söz vallahi :DDD

mektepli

Üye
Üye
günlük olarak takip ediyorum ama ya ben farkedemedim yoksada henüz konuyla ilgili bir değişiklik sözkonusu değil acaba herhangi bir ilerleme varmı bilgisi olan arkadaşlardan ricam beni bilgilendirmeleri ilk tercihleri kaçırdım bari bunda şansımı kaçırmayayım şimdiden teşekkürler.
tüm site üyesi arkadaşların jurban bayramlarını en içten dileklerimle kutluyorum hayırlı bayramlar.

mektepli

Üye
Üye
attılar insanlara bir umut kırıntısı ve işte sonuç kocaman bir fiyasko
bu sistemle i,şe başlayan kaç kişi var bilen varmı arkadaşlar bende
bileyim bana birtanesi başladı dediler oda dayısı olduğu için bursa
belediyesinde başlamış ben artık buradan zerre bir sonuç beklemiyorum.

Tekerlekli Sandalye