ÖMSS ile atamasi yapilan arkadaşlarin dikkatine!

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle hepinizi yeniden kutlarım ve başarılarınızın bir ömür boyu devamını dilerim.

Çok uzun zamandır atamanız yapıldığı halde, gerekli prosedürler yüzünden göreve başlamanız geciktiği için, sıkıntılarınız olduğunu düşünerek sizlere bir şekilde faydalı olabilmek adına bu yazıyı yazma gereğini duydum.

Beklemekten sıkıldınız, uzun bekleyişler insanı gerilim hattından geçmiş gibi gerer , yorar. Belirsizlik insanoğlu için en dayanılmazdır çünkü. Gelecek günler için planlar yaparsınız ve bakarsınız ki tarih, yer, zaman belli olmayınca bütün enerjiniz düşmeye başlar ve o sevinçle beklediğiniz günden bu yana ne kadar çok yorulduğunuzu farkedersiniz. Beklemekle geçen günler işte tam da bugünler de artık motive olmanız gerektiğini düşünüyorum ve tüm gerginliklerinizi bir yana bırakın diyorum.

Bu günler sizin yeni bir yaşama adım atmadan önce ki son boş zamanlarınız. Nasıl olsa yakında hem de çok yakında o istediğiniz, hakettiğiniz kamu görevinize başlayacaksınız. Ne mutlu sizlere.

Çok az bir zaman kaldı arkadaşlar. Bu son boş günlerinizi çok iyi değerlendirin. sağlığınıza dikkat edin, bol bol dinlenin, kendinizi gülümsetecek, eğlendirecek ve dinlendirecek aktivitelerde bulunun. Beyin ve beden olarak çalışma temposuna hazırlanın.

Sizler bu sınava çok iyi bir şekilde çalıştınız, aylarca hazırlandınız ve çok iyi tercihler yaparak kazandınız. Bulunduğunuz yani sizin için atanan kamuya ait bölümlere yerleştirilmeyi hakettiniz siz! Önce bunun mutluluğunu yaşayın doya doya. Unutmayın ki sizin yerinizde olmak isteyen yüzlerce hatta belki de binlerce engelli arkadaşınız arasından sıyrılıp siz bu noktaya kadar geldiniz. Sizleri bir kez daha kutluyorum.

Yaz mevsiminin o sıcak yaz güneşinin yerini sonbahara bıraktığı bu geçiş döneminde enerjinizi toplayın, motivasyonunuzu en üst sınıra kadar yükseltin, An'ı yaşayın, olumsuzlukları düşünmemeye çalışın , olumlu düşünün, iyi beslenin, iyice dinlenin, uykuyla olan borçlarınızı ödeyin yani bol bol uyuyun sizi dinlendirecek ve mutlu edecek ne varsa onu yapmaya çalışın arkadaşlar.

Sizler çok değerlisiniz ve değerinizi bilin! Güzel günler yakında. Mutluluğunuzu yaşayın ve acabalarla gölge düşürmeyin. Atandığınız yere gittiğinizde o ilk gün sizi bekleyen görevinizin ilk gününde dualarımla ve sevgilerimle yanınızda olacağım.
Heyecan yapmayın sizi bekleyen işiniz ne olursa olsun işinizi sevin, sahiplenin, işinize değer katın, kendinizden bir şeyler katın, farkındalık yaratın. Siz farklısınız çünkü. Siz o bulunduğunuz göreve bileğinizin hakkıyla ve çok emek vererek geldiniz ve aylardır bekleyerek ulaştığınız için siz farklısınız işinizi kendi çabalarınızla elde ettiniz.

Kazanılarak, hakedilerek , alın teriyle sahip olunan her şey gibi işinizde sizin için en az sizin kadar önemli ve değerli olacaktır.

Motivasyonunuzun her zaman yüksek olması dileklerimle,

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Bilgiye sahip olarak doğmuş birisi değilim. Öğretmeyi çok seviyorum ve öğrenmeye çok çalışıyorum.

Konfüçyüsün bu sözünü çok seviyorum ve bu söz benim iş yaşamımda ilkem oldu. Ben de sizler gibi işe ilk başladığımda tabii ki hiç bir şey bilmiyordum hatta ne iş yapacağımı bile. İlk günler hatta ilk hafta işimin tanımını öğrenmekle geçti uygulamaya geçemeden o kadar çok eğitim verirler ki bankalarda artık sabırsızlanırsınız ve bir an önce bilgilerinizi hayata geçirmek onları uygulamak istersiniz. Tabii bankacılık çok farklı bir iş kolu. En ufak bir yanlış sizi uçurumlara sürükleyebilir. Bu yüzden eğitim alırlar genç bankacılar bankacı olabilmek adına :)

Devlet memurluğu bana çok uzak bir alan ve hakkında bilmediğim çok şey var ama bildiğim şeyler de var. Sizlerin bu konuda yeterince bilgilendirileceğinize inanıyorum. Yapacağınız işe başlarken sadece bilmediğinizi kabul edin ve öğrenmek istediğinizi de yeterince ifade edin yeter. Bilmediğini bilmek ve bilmek istemek inanın ki sizi bilgiye götürecek en büyük adımdır.

Sormak, çok soru sormak, öğrenmeye çalışmaktır bu yüzden sormaktan vazgeçmeyiniz. Sizden önce ki kişi artık amir mi denir yada üst mü denir tam bilemiyorum ama kıdemli olan iş arkadaşlarınızdan mümkün olduğunca yardım isteyin. Yardım istemekten de çekinmeyin sizlere yardım elini uzatmayanlar çekinsin.

Kendinize güvenin! Siz göreviniz hakkında hiç bir bilgiye sahip olamasanızda ilk başlarda gün geçtikçe öğreneceksiniz ve hayretle göreceksiniz ki engelsiz çalışanlardan çok daha başarılı olacaksınız. Engeliniz başarıya engel değildir, olamayacaktır da.

İşinizi sevin, hem de çok sevin. İnsan yaptığı iş, sahip olduğu meslek ne olursa olsun işini severek yaparsa önce kendi mutlu olacağı için sonrasında çevresini de o mutlulukla kuşatacaktır.

İşinizi sahiplenin ! Asla ve asla küçük görmeyin. İnanın önce kendiniz inanın, siz dünyanın en önemli işinizi yapıyorsunuz. Adı önemli değil ki ...bir boyacı ustası ben boyacıyım dememeli çünkü o resimlerle ustaca sanat yapan bir ressam gibi görmeli işini. Bana göre boyacı değil Evlerin duvarlarını boyarken içindeki renklerin coşkusunu , ruhunu duvara taşıyan bir renk ustasıdır, bir sanatçıdır boya sanatını icra eden :) abarttığımı düşünmeyin.

Siz kendinizi nasıl görürseniz karşınızdaki de sizi öyle görecektir! Santral memuru olan bir arkadaşın dediği gibi değil o sadece santral operatörlüğü yapmaktan öte benim için bir iletişim uzmanıdır. Zamanla, ilerleyen günlerde bu konuyla ilgili yaşanmış ve hayatın içinden örnekler vermek isterim. Kamuda santral memurluğu yapmak o kurumu arayanların sesine yanıt vermek o kurumun ilk iletişim müdürlüğünü yapmak kadar önemli ve değerlidir oysa.

Siz işinizi yaparken kendinizden de değer vermeye çalışın. Farkındalık yaratın. Siz çok daha başarılı olacağınız için farklısınız zaten sadece bunu yaparken kendi değerinizi işinize yansıtmanız yeterli olacaktır.

Gülümseyin. Güne gülümseyerek başlayın, işinize giderken, işyerinde iş arkadaşlarınıza gülümsemekten kaçınmayın, selam vermekten de. İlk başlarda yabancılık çekmeniz gayet doğal olacaktır ama siz bu duyguyu hissettikçe karşınızdakinin sizi yabancılamamasına nasıl engel olabilirsiniz ki. Önce ilk adımı siz atın. Zamanla bumerang etkisini yaşayacaksınız. :)

Size verilen görev ne olursa olsun o sizin görevinizdir o sizindir, size aittir. Onu yaparken kendinizi mutlu ve şanslı hissedin. Bu bir fotokopi cihazını kullanmak dahi olsa ! Onu yapmak isteyen o kadar çok insan var ki şimdi siz fotokopi çekerken bile gülümseyin hayata. Daha önce biliyor muydunuz ? Bunu stajyer bir öğrencinin gözlerindeki ışığı gördüğümde düşünmüştüm. O kadar memnundu ki halinden neden gülümsüyorsun dediğimde '' Geçen aya kadar bu makineye yabancıydım şimdi bu makineyi kullanmak benim işim ve ben işimi seviyorum '' demişti...

Sizlere söylemek istediğim çok ama çok şey var. Zaman içinde paylaşmak istediklerimi yazabilme fırsatı buldukça paylaşmak isterim.

Arkadaşlar, hepinize çok ama çok güzel bir iş yaşamı dileklerimle,

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sevgili Çiçeği Burnunda Devlet Memuru Arkadaşlarım,

Sizler yeni görevinize başlarken yapacağınız işe gönlünüzü vermelisiniz. Gönül verilerek yapılan her iş çok güzel olur çünkü. Sizler ki gönüllerinde muhteşem güzelliklere sahip olan arkadaşlar bu konuda biraz cömert davranırsanız inanın farkındalık yaratırsınız. İçinde bin bir güzellikte değerler barındıran insanların gönülden yapacakları işlerinin güzelliğine de doyum olmayacaktır. Ruhunuz işinize yansısın, içinizde ki gökkuşağı renklerinden mahrum bırakmayın kamu dairelerini.

Devlet binaları yada kamu daireleri bana her zaman ya bürokrasinin o dayanılmaz karmaşıklığından mıdır yoksa içinde çalışan memurların o yoğun evraklar arasında kaybolmalarından dolayı takındıkları asık suratlarından mıdır bilmiyorum ama nedense bana her zaman soğuk, katlanılması içinde olduğum süre içinde bir an öce kendimi dışarı atmak istediğim yerlerdir. :) bu tamamen benim fikrim yani tabii ki istisnalar kaideyi bozmayacaktır ama ben kamu nun soğuk ve kamu dairelerinin de duvarlarının ruhsuzluğundan şikayetçi olmuşumdur her zaman. İşte şimdi bu soğukluğun ve o çekilmez ortamın sizin sıcaklığınızla, içinizdeki güzelliklerin yansımasıyla son bulacağına inancım sonsuz.

Sizler sadece benim değil genel bir tabunun yıkılmasına da öncülük edebilirsiniz. Bunun için sadece içinizde ki güzelliğin dışarı çıkmasına izin verin yeter. Gülümseyin kendinize, önce kendinize sonra hayata ve bırakın gönlünüzdeki renkler insanların gözlerini kamaştırsın.

Ey Gökkuşağı arkadaşlarım, sizler kendi ruhunuzu yansıttığınızda artık hangi kamu dairesi olursa olsun sizin ruhunuzun yansımasıyla bambaşka güzellikte olacaktır.

Bu arada en son emeklilik işlemlerim için gittiğim Unkapanı SGK Müürlüğündeki memur o kadar içten ve ilgiliydi ki işini gerçekten sahiplenerek yaptığına inandığım için o soğuk ve kalabalık bina bana sıcacık gelmişti. Çünkü ruhunun sıcaklığı evrakları derleyip düzenlemesine bile yansımıştı :)

657 sayılı devlet memurlarına ilişkin kanunu ben olsam sizin yerinizde şimdiye kadar okuyup yutmuştum bile :) Mutlaka bunu yapmalısınız diyemem ama merak ettikleriniz için doğru bir kaynak ve size kılavuzluk yapacağından eminim. Şu anda bile geç kalmış sayılmazsınız. 657 sayılı kanunu okuyun, araştırın ve bilmediğiniz bilmek istediğiniz ne varsa bu sitede memur olan arkadaşlardan da bilgi almaktan çekinmeyin. Bilmemek korkutur insanı, bilinmezlik ürkütür... Ne kadar çok bilgi sahibi olursanız yaşama ve geleceğe de o derece güvenle bakarsınız.

Bilgiyle kalın, sevgiyle kalın,

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Engelinizi dile getirmekten çekinmeyin!

İşte bu çok hassas ama bir o kadar da önemli bir konu. Bunu sizlerle paylaşmadan önce çok düşündüm ama paylaşmak zorundayım çünkü bana göre en önemli ve en çok konuşulması gereken konu bu.

Engelimiz... Bize ait olan , bizim olan... Bizi biz yapan, bizim ömss ye girmemizi sağlayan ve dolayısıyla atandığımız yerde de geçerli olan ve olacak engelimiz. Bizler ki bu engelimizle yaşamak zorundayız karşımızdaki insanın da yani çalışma arkadaşlarımızın da engelimizi anlamasına ve ona göre bizlere yardımcı olmasına izin vermeliyiz.,Bütün gün birlikte çalışacaksak neyi ne kadar saklayabilirsiniz ki. Hem sağlığınız her şeyden çok daha fazla önemli ve değerliyken. Sağlığımızı korumak ve devam ettirmek adına mevcut rahatsızlığımızı da en doğru ve gerçekçi şekilde dile getirmeliyiz. Biz kendi durumumuzu tüm açıklığıyla ifade etmeliyiz ki karşımızdaki insanlarda bizden neyi ne kadar isteyeceklerini bilebilsinler.

Bir örnekle açıklamak istiyorum. Ortopedik engelli olan ve bankada çalışmayı o kadar çok seven bir arkadaşım aslında karşıdan bakıldığında hiç de anlaşılmayan bir şekilde bulunduğu bölümde asansör olmadığı için her gün 4 kat merdiveni çıkmak ve akşamları da inmek zorunda kalmıştı. Kimselere söyleyememiş, bu durumdan ötürü bedenini zorlamış ve hastalığının ilerlemesi üzerine , ağrılara daha fazla dayanamadığından istifa etmek istemişti. Oysa ki işe başladığı ilk başlarda bu durumun onun için elverişli olmadığını en azından sadece bana bile söyleseydi ne 4 sene boyunca o sıkıntıyla çalışmak zorunda kalacaktı ne de işten ayrılma noktasına gelecekti. Neyse ki bölümü değiştirildi ve asansöre bile gerek duymayacağı giriş katında bir bölüme yerleştirildi. Bu ve buna benzer örnekler o kadar çok ki.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti sizlerin engelinizi kabul ederek sizler için bu sınavı düzenledi. Sizin atamanızı gerçekleştirdi. Sizler sizin her şeyden önemlisi sağlığınızdır. Sağlığınızı ne olursa olsun en üst seviyede korumak ve haklarınızı kollamak sahip çıkmak zorunda olduğunuzu unutmayın. Paylaşmaktan çekinmeyin. Kendinizi zorlanmayacağınız işleri yaparken karşınızdaki insanında sizin hakkınızda empati yapabilmesine imkan verin. İnsanlar sizin hakkınızda yeterince bilgi sahibi olduklarında o kadar anlayışlı olacaklardır unutmayın.

Engelinizi dile getirmekten, paylaşmaktan çekinmeyin.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Gücünüzü keşfedin !

Sizler çok güçlüsünüz ! Yüzlerce hatta binlerce ömss adayı arasından sıyrıldınız ve şu anda bulunduğunuz yere gelinceye değin geçen süreçte o kadar çok emek verdiniz ve o kadar çok sabrettiniz ki inanın sadece bu sebepten ötürü bile içinizdeki güce hayret edebilirsiniz. Gücünüzün farkına varın, neleri başardığınızı görün ve bundan sonra ki yaşamınızda da neleri başarabileceğinizin farkına varın. Sizler içinizdeki güce inanın ve o güce sahip çıkın. İstediniz ve başardınız. İstemek bile başarmanın yarısıdır. Bunu unutmayın.

Siz isteyin, gücünüz size istediklerinize ulaşmanızda yardımcı olacaktır. Bunu bir kere gösterdiniz hem kendinize, hem ailenize hem sevdiklerinize. Bundan sonra ki iş yaşamınızda başarmanın keyfini ve haklı gururunu yaşayın. Hiç tanımadığım halde ben sizlerle gurur duyuyorum ve sizlerden başarı hikayelerinizi duymak istiyorum.

Başarılarınızın devamı dileklerimle,

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Stresin azı faydalı çoğu zararlıdır!

Hepiniz şimdi bilinmeyene yolculuk etmenin tedirginliğini ve yeni bir yaşama başlamanın heyecanını yaşıyorsunuz. Yaşadıklarınızın siz de stres yapmamasına da imkan yok zaten. Arkadaşlar ben bile sizlerin sayesinde yeterince streslendim :) İnanın bir an önce göreve başlamanızı sizden daha çok ister hale geldim. Yazdıklarınızı okudukça hem heyecanlandım hem duygulandım ve stresin sizlere daha fazla zarar vermesini önlemek amacıyla bugün sizi motive etmek istedim.

Duygularınızın hepsi yaşam kadar gerçek ve yaşanması gereken. Birazcık daha sabredin inanın bu kadar beklediğiniz her sıkıntıya ve yaşadığınız strese değecek. Artık sizi bekleyen bir memurluk göreviniz var. Stres yapın tabii ki bu sizin o işi önemsediğinizi gösterir ama fazla yapmayın olur mu?

Unutmayın ki stresin fazlası sizi çok yoracak ve yıpratacaktır. Mümkün olduğunca rahatlamaya, gevşemeye çalışın. Gözlerinizi kapatın ve o gün ün geldiğini yarın sabah sizi bekleyen işinize gideceğinizi ve inanılmaz bir gün yaşayacağınızı hayal edin. Hayalleriniz hep güzel olsun, ulaşılması zor olsun ve sizin olsun., sizinle olsun her zaman bir hayaliniz olsun.

Hayallerinizin gerçekleşmesi dileklerimle,

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Şansınıza inanın! Sizler çok şanslısınız !

Sahip olduğunuz devlet memurluğunu tabii ki hakettiniz hem de sonuna kadar. Sadece sınav aşaması değil doğru tercihlerinizle de bugünlere kadar geldiniz. İşsizliğin had safhada olduğu bir ülkede devlet memurluğuna sahip olabilmek biraz da şanslı olmayı gerektirir. Yaşamınızdaki şans faktörüne inanın ve şansınıza sahip çıkın. Bulunduğunuz görev her ne olursa olsun sevin, sahiplenin ve o görevi çok isteyen, çok fazla sayıda işsiz olduğunu düşünerek daha çok sahiplenin.Bu bir şans bana göre ve siz şansınızı sevin.

Hayatınızın şanslı bir dönemindesiniz. Bundan sonrası tamamen size kalmış. İş yaşamınızda ne kadar başarılı olacağınız da tamamen sizin istek ve çabalarınıza göre yön bulacaktır. Yolunuza çıkacak olan insanların en az sizin kadar mükemmel ve iyi yürekli olmasını diliyorum. En büyük şansınız bundan sonra karşılacaklarınızın sizlerin içinizde saklı gönül zenginliğinizi görebilmeleridir.

Sizler şimdi başkalarının şansı olabilirsiniz ve onlar umarım sizlere sahip çıkmayı bilirler yani değerinizi anlarlar. Benim için bu site ve buradaki arkadaşlarımla tanışmak büyük bir şanstı ve ben şansıma öyle güveniyorum ki o şansım ki beni sizlerle kucaklaştırdı.

Şansınız bol olsun dileklerimle,

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
İşinizle ilgili gereken bütün kuralları öğrenin !

İşinizin neyi gerektirdiğini, neyi nasıl yapmanız gerektiğini mutlaka öğrenin ama bunu öğrenirken önceliğiniz kurallar olsun. Size yol gösterecek olan kurallar mutlaka vardır diye düşünüyorum. İşiniz yapılması gerektiği gibi yapın ama daha sonra kendinizden de bir şeyler katma hakkınız olduğunu unutmayın. Önemli olan sadece o işi yapmak değil nasıl yaptığınızdır. Herkes bir dosyayı düzenleyebilir ve yerine kaldırabilir. Sizin kaldırdığınız ya da düzenlediğiniz dosya farklı olacaktır. Çünkü siz o işi yaparken bile ruhunuzu yansıtırsanız bu sizin o işe değer kattığınızı gösterecektir. Kurallar zaten uyulması gerekenlerdir. İş zaten yapılacaktır. Onun değerini belirleyen sizler olacaksınız!

Örneğin banka şubelerinde en az 2 veya gelişmiş yerlerde 3 tane gişe memuru vardır. Ama bir tanesi daha çok kuyruk oluşturduysa veya müşteri o gişeye yöneliyorsa ısrarla burada dikkat çekilmesi gereken o gişe memurunun gösterdiği ilgi, sıcak bir gülümseyiş ve işini sahiplenmesidir. Şimdi o gişe memuru bankanın başka bir şubesinde şube müdürü olarak çalışmaya devam ediyor. Söylediği şu cümle çok ilginç gelmişti.'' Kredi kartını ödemek için gelen müşterinin doğum tarihini görüyorum ve tabii ki tüm bilgilerini de. O an içimden geldiği gibi davranıyorum hem işimi yapıyorum hem de doğum gününü kutluyorum.'' Bu kadar basit bir ayrıntıdaydı kazandığı performansı:) Yapılması gereken sadece faturayı ödeme işlemini gerçekleştirmekti ama o, bu küçücük işlemi yaparken bile gönlünden bir duygu vermeyi istemişti.

marcus_oredius

Üye
Üye
bu konuda haklısın gazoz ağacı. ben kendi tecrubemden insana bir defa geçmişolsun demenin bile hastahaede kaçdefa teşekkür mektubu almama neden olduğunu bilirim.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sizler fark yaratabilirsiniz !

Haklısın İsmail hem de çok haklısın. Bazen bir gülümseme, bazen sıcak bir dokunuş bazen sadece bir bakış ne çok şey anlatır insandan insana duygu seli adeta coşar da akar. İşyerinde yaşamımızın büyük bir bölümünü geçiriyoruz en azından kendi adıma öyle. Hayattaki en değerli varlığımı evladımı bile günde en fazla 2 saat görebilirken işyerinde en az 8 saatimi mesai arkadaşlarımla paylaşıyorum. Bu saatler bazen 10, 12 ye kadar çıkabiliyor da . Şu anda bile işimi özledim ben ama çok yorgunum. Yarın dinlenme günüm ve pazartesi olsa da gitsem diyorum.

Herkes çalışır çalışmak zorunda olduğu için, maddi gelir elde edebilmek için çalışır. Ama çalışırken yaptığınız işten haz alırsanız işte o zaman çalışmanın maddi kazancı yanında sizin için çok daha değerli olacak manevi kazanca da sahip olursunuz. İşinize severek gidip gelmek, en tatlı uykunuzdan uyanmanızı kolaylaştıracak ve hayata daha fazla gülümseyerek bakmanıza yardımcı olacaktır.

Arkadaşlar biliyor musunuz ki mutluluk bulaşıcıdır :) Aynı grip gibi aynı nezle gibi bulaşır topluluk arasında hızla yayılır. Siz bulunduğunuz yerde kelebek etkisi yaratırsınız zamanla. Bu etkinin size geri dönüşü de inanılmaz güzellikte olacaktır. Aynı marcus arkadaşın dediği gibi, sadece bir küçük geçmiş olsun dileğinin kendisine teşekkür mektupları olarak geri dönüşü gibi. İletişimin bu denli güçlü olduğu teknolojik çağımızda bazen kısacık bir mail bile size derin dostlukların kapısını aralayacaktır.

Siz sadece işin görünen kısmından öteye taşıyın yeter. İçinizdeki iyilikleri harekete geçirin ve tabii ki hayata güzel bakış açınızı da yansıtın insanlara. Bu kadarını yapabilmeyi becerebilirsiniz ve inanın fark yarattığınızı göreceksiniz.

Farkınız sizsiniz! Sizin yansıttığınız değerlerinizdir.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Kendinizi Önemseyin ! Sağlığınıza Önem Verin! Kendinize iyi davranın!

İş yaşamına yeni adım atacaklar özellikle bu sözüm size. Yeni bir dönemin gerektirdiği o heyecanın büyüsüne kapılarak sağlığınızı ihmal etmeyin. Unutmayın önce sizsiniz önemli olan her şeyden ama her şeyden daha değerli olan sizin sağlığınızdır. Eğer sağlıklı olamazsanız işe gidemezsiniz, gitsenizde verimli olamazsınız.

Çalışmak için kendinize iyi davranmaktan vazgeçmeyin. Ne kadar yoğun olursanız olun öncelik sizsiniz. Kronik hastalıklara sahip olan ve düzenli ilaç kullanmak zorunda olan arkadaşlarım; iş beklesin siz önce ilaçlarınızı için. Öncelik sizin sağlığınızdır ve iş sonra gelmelidir. O işi yapacak olan mutlaka biri bulunur ama siz sağlığınızı kaybedersiniz işte o zaman bu büyük bir kayıp olacaktır.

Sizler bir daha gelmeyeceksiniz bu dünyaya ve sağlıklı olmak yaşamınızda en birinci önceliğiniz olmalıdır. Bırakın çalsın telefonlar siz önce örneğin insülin saatiniz gelmişse iğnenizi olun gibi. Ya da bırakın mailler , fakslar biriksin siz düşen kan şekerinizin yükselmesi için daha fazla aç kalmayın ve yemeğinizi yemeye gidin. Bunlar tamamen benim yaşadığım ve karşılaştığım örnekler sizler bu örnekleri kendinize göre düzenleyin ama unutmayın ki önce siz sonra iş.

Neresi olursa olsun o işyerindeki en önemli ve değerli olan iş öncelikle sizin sağlığınızı korumak ve kollamak olmalıdır. Sağlıklı olduğunuz sürece çalışabilirsiniz. Sağlığınız ve siz çok önemlisiniz.

Sağlıklı günler dileğimle,

YassaX

Üye
Üye
Gazoz Agacı ; Umarım 2013 Yerleştirmelerinde Hayırlısıyla Hak Eden Arkadaşlar Atanırda Bu Tavsiyelerinizden Yararlanmış Oluruz ... ALLAH HERKESİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ... Bilgilendirmeler için Teşekkürler ...

Saygılar Üstad ...

erdemmeral1987

Üye
Üye
merhaba,

ben AÖF önlisans Medya ve İletişim bölümü mezunuyum. bugün ömss tercih kalvuzuna baktım ancak kendi bölümümü göremedim. bu konua bilgisi olan var mı acaba?

YassaX

Üye
Üye
erdemmeral1987 ; Ön Lisans'tan mezun olduğunuz bölüm illa Tercih Kılavuzunda olacak diye bir kural yok ... Siz 29 Nisan 2012 Tarihinde ÖMSS 'ye Ön Lisans Bölümünden girdiniz mi ? Ayrıca ; baktığınız ÖMSS Tercih Kılavuzunda 3001 Nitelik Kodu = Herhangi Bir Ön Lisans Bölümünden Mezun Olmak Tercihlerinden Tercihlerde bulunma hakkınız var ...

Saygılar ...

erdemmeral1987

Üye
Üye
YassaX; teşekkür ederim. bu konularda biraz acemiyim...

2012'de sınava girmedim, çünkü raporum yoktu, yeni aldım...

bu arada, ömss 2014'te mi?

YassaX

Üye
Üye
erdemmeral1987 ; Rica Ederim ... Sizi anlıyorum ... Size tavsiyem ; ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları - Sayfa 2 --> ÖMSS Başlığı altındaki tüm konuları okumanız ...Daha detaylı bilgi sahibi olacağınızı düşünüyorum ...

erdemmeral1987 ; Aşağıda ÖMSS'nin yapılması hususunda bilgiler aktardım :

ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK MERKEZİ SINAV VE KURA USULÜ HAKKINDA YÖNETMELİK

ÖMSS’nin geçerlilik süresi

MADDE 10 ‒ (1) """ ÖMSS sonuçları iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak bu süre içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam eder. """

ÖMSS muhtemelen 2014 Tarihinde yapılacaktır diye düşünüyorum ...Ancak; Devlet Kurumlarında Engelli Memur açığı olduğu sürece ; 2 yıl sonunda ÖMSS yapılacaktır ...Bekleyip göreceğiz ...

erdemmeral1987 ; ÖMSS Konularında acemiyim dediğiniz için size en son vereceğim LİNK Devlet Personel Başkanlığı'nın Resmi İnternet Sitesinde yayınladığı Engelliler için ÖMSS / KURA Rehberi LİNKİ Aşağıdadır:

http://www.dpb.gov.tr/dosyalar/pdf/kpss/omssmemur.pdf

Saygılar ...

erdemmeral1987

Üye
Üye
Peki, ömss'de gireceğin sınav kategorisi nasıl belirleniyor...

genel görme-işitme

işitme

zihinsel... adı altında sanırım... 2012 klavuzunda bu üç kategori var....

YassaX

Üye
Üye

teamtech

Üye
Üye
özurlu memur atama 2013 kod kilavuz hakkinda?

Mrb arkadaslar Personel Dayire Başkanliği sitesinde özürlü memur atama KOD KILAVUZ m.e.b onayli sertifika ne oluyor ?
Birde devlet kadrosunda emeklilik erken olurmu? Bana cevap yazabilirmisiniz lütfen...

Tekerlekli Sandalye