ÖMSS İle Yerleşen Adayların Yapması Gerekenler ve İstenilen Belgeler

gülümse_hayata

Üye
Üye
2014 YILI ENGELLİ PERSONEL İSTİHDAMI KAPSAMINDA BAKANLIĞIMIZ TAŞRA TEŞKİLATI KADROLARINA YERLEŞTİRİLEN ADAYLARA İLİŞKİN DUYURU

29 Nisan 2013 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS sınavı sonucu Bakanlığımız Taşra Teşkilatı emrine 04/02/2014 tarihi itibariyle ÖSYM tarafından yerleştirilen adayların atamaları yerleştirildikleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerince yürütülecektir.

Yerleştirmesi yapılan aday listelerinin ÖSYM tarafından Bakanlığımıza gönderilmesinin ardından, listeler atama iş ve işlemleri gerçekleştirilmek üzere ilgili Valiliklere gönderilecektir.

Bu nedenle adayların yerleştirildikleri İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Adaylar yerleştirildikleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerine aşağıdaki belgeler ile birlikte en geç 21/02/2014 tarihine kadar şahsen başvuruda bulunacaklardır:

a) Öğrenim durumlarını gösterir belgenin aslı veya başvuru sırasında onaylanacak örneği, (Mezun olabilecek durumda iken sınav ve yerleştirmeye başvuru imkanı sağlanan adayların atamalarının yapılabilmesi için, yerleştirme işleminin son başvuru tarihi olan 03/02/2014 tarihi itibariyle sınav başvurusunda beyan ettiği eğitim kurumundan mezun olunması gerekmektedir.)

b) Engelli Personel Atama Başvuru Formu, (Ekte yer alan formun el yazısı ile doldurularak imzalanmış şekilde teslim edilmesi gerekmektedir.)

c) 3 adet vesikalık fotoğraf,

ç) Nüfus cüzdanı fotokopisi,

d) Mal bildirim beyannamesi, (Ekte bulunmaktadır.)

e) Hizmet cetveli. (Devlet Memuru olarak başka kurumda görev yapan veya yapmış olanlar)

f) Özürlü Sağlık Kurulu Raporu.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

İletişim : İlgili İl Milli Eğitim Müdürlükleri.

Atama Başvuru Formu İçin Tıklayınız.

Mal Bildirim Beyannamesi İçin Tıklayınız

bayramteacher

Üye
Üye
bu istenilen sağlık raporu aslında sınavlara başvuru yaparken aldığımı rapor ile aynı olan değilmi..ekstra yeniden bir rapor değil umarım....

bayramteacher

Üye
Üye
atandığım için 4 şubattan beri ayağım yre değmiyor nerdeyse sevinçten..komisynn ve rapor...çok stres yaptırdı bana bu..herşeyi hazırladım.lakin fotoğrafım 2010 yılında çekilmiş fotoğraf.onu versem toplanacak komisyon bu fotoğrafa bakıp beni eleyebilirmi.o fotoğrafı nerden bilecek derseniz 2010 yılında aldığım raporun fotoğrafında görünüyor..ben işimi riske atmayıp yeni vesikalık çekileyim değilmi......ben şimdi atandım derderbo.sol kol dirsek üstü kesik.yüzde 60 rapor.raporumda da öğretmen olabilir,özürlü iş için yazıyor,çalıştırılamayacağı işler içinde sol kol ile yapılacak işler yazıyor vede sürekli ibaresi var süresi için...bu da engel olmaz umarım..çünkü en başta kabul edilmişti rapor..ya sanırım gereksiz stresmi yapıyorum nedir...komisyoonda elenebilir miyim korkusu girdi içime..okuduğum bazı forumlarda komisyon isterse eleyebilir,atanmanız önemli değil gibi şeyler okuyunca...

derderbo

Üye
Üye
atandığım için 4 şubattan beri ayağım yre değmiyor nerdeyse sevinçten..komisynn ve rapor...çok stres yaptırdı bana bu..herşeyi hazırladım.lakin fotoğrafım 2010 yılında çekilmiş fotoğraf.onu versem toplanacak komisyon bu fotoğrafa bakıp beni eleyebilirmi.o fotoğrafı nerden bilecek derseniz 2010 yılında aldığım raporun fotoğrafında görünüyor..ben işimi riske atmayıp yeni vesikalık çekileyim değilmi......ben şimdi atandım derderbo.sol kol dirsek üstü kesik.yüzde 60 rapor.raporumda da öğretmen olabilir,özürlü iş için yazıyor,çalıştırılamayacağı işler içinde sol kol ile yapılacak işler yazıyor vede sürekli ibaresi var süresi için...bu da engel olmaz umarım..çünkü en başta kabul edilmişti rapor..ya sanırım gereksiz stresmi yapıyorum nedir...komisyoonda elenebilir miyim korkusu girdi içime..okuduğum bazı forumlarda komisyon isterse eleyebilir,atanmanız önemli değil gibi şeyler okuyunca...
Asla sıkıntı yapma komusyon senin sadece evrak üzerinden inceler mesela rapor sahtemi diploma tamammı başkada bir sıkıntı olmaz.SENİN KAZANILMIŞ HAKKIN ALINMAZ.10-15 gün arasında sizi işbaşına çağırırlar
Ayrıca seni temizlik veya yapamayacağın bir görevde görevlendirmezler.şimdiden yeni memuriyetiniz hayırlı olsun.Allah,a emanet olun.

derderbo

Üye
Üye
Bayram komusyon istediği gibi eleyemez sizi böyle bir şey mümkün değil.komusyon sadece evrak üzerinden inceleme yapar.evraklarında bir sıkıntı yoksa tamam bildiğim kadarıyla evraklarınızda tamam.Sıkıntı yapmanıza gerek yok

bayramteacher

Üye
Üye
çok teşekkür ederim...gerçekten çok rahatladım...her ihtimale karşı fotoğrafıda yeniden çekildim.....yüreğime verdiğin ferahlık ve rahatlatıcı açıklamalarından vede ilgindfen dolayı çok teşekkür ederim......iyiki vardın,iyiki varsın....

derderbo

Üye
Üye
çok teşekkür ederim...gerçekten çok rahatladım...her ihtimale karşı fotoğrafıda yeniden çekildim.....yüreğime verdiğin ferahlık ve rahatlatıcı açıklamalarından vede ilgindfen dolayı çok teşekkür ederim......iyiki vardın,iyiki varsın....
Allah yolunu açık etsin.dediğim gibi belgelerinde gerçek dışı bir sıkıntı yoksa çok rahat ol enfazla 15-20 gün sonra işbaşına çağrılacaksınız.Rahat rahat gezin dolaşın işbaşından sonra yoğuluk başlar.

berke

Üye
Üye
belgeleri bugün sivas il milli eğitim müdürlüğüne teslim ettim ,ayriyeten nüfus örneği de istiyorlar zaten valilik milli eğitim yanında , biz 15 , 20 gün beklerken 24 ünde sizi arayacağız dediler şaşırdım , biranönce eğitime başlayacaklarmış yok öle 2 , 3 hafta beklemek haftaya iş başı haftasonları da eğitime ayrılacak sabah 8 akşam 5 dediler işallah fazla sürmez ,en geç 25 inde kimin nereye yerleşeceğini kararlaştıracaklar . diğer illeri bilmiyorum ne alemde . ama yozgatta haftaya yerleşmelerden sonra iş başlıyor . bir kişi de istifa etmiş sanırım 7 kişi eğitim göreceğiz .

SLYMNKY

Üye
Üye
Ben zihinsel özürlüden mebe atandim. Yalniz iş başi yaptiğimizada kurumun benim vergi indiriminden faydalandiğimi bilirmi yoksa söylemem gerekir mi?
Vergi indirim olsa yada olmasa kaç yil çalişabilirim emekliye ayirmak için???

derderbo

Üye
Üye
Ben zihinsel özürlüden mebe atandim. Yalniz iş başi yaptiğimizada kurumun benim vergi indiriminden faydalandiğimi bilirmi yoksa söylemem gerekir mi?
Vergi indirim olsa yada olmasa kaç yil çalişabilirim emekliye ayirmak için???
Vergi indirim belgeniz varsa kurumdaki muhasabe birimine fotokopisini ibraz edin.Yoksa vergi indirim belgesini çıkartmak için ildeki defterdarlığa vergi indirim belgesi için raporunuzla başvurun.
vergi indirim belgeniz olmasa normal emeklilik şartlarına tabii olursunuz.Ama kanun değişebilir

SLYMNKY

Üye
Üye
Atama

Ama önceden vergi indiriminden faydalandim. Yani ankaradan belge geldi. Vergi dairesinde kaydim var. vergi dairesi benden çaliştiğin kurumdan şirket bilgileri istemişti. Yani yeniden raporla beraber ankaraya göndermem gerek yok demişti.

derderbo

Üye
Üye
Vergi indirim belgen yanındaysa sıkıntı yok göreve başladığında muhasebeye fotokopisini ver.elinde belgen yoksa zaten vergi dairesinde kaydın var,İşbaşı yaptıktan sonra yeni çalışacağın kurumdan çalıştığına dair belge alıp vergi dairesine ver daire işyerine bildirimde bulunur yada kaydın olduğuna dair belge verir.

bayramteacher

Üye
Üye
selamlar DERDERBO. içimi kemiren bir durum var ve bunu sizle paylaşmak istedim.ben 2012 ömss puanı ile 3. atamada van-memur kadrosuna lisans ile yerleştim.belgelerimi teslim edip geldim ve komisyonun toplanmasını bekliyorum.buraya kadar herşey güzel.sorum yada sorunum ise(enazından ben öyle düşünüyorum),2012 ömss başvurusunu yaparken raporumu gösterdiğim ve ön kayıt-taahhüt formunun imzalandığı yerden sonra ösym merkezine başvuru için gittiğimde bana ordaki ösym yetkilisi bayan SINAVA TEK KİŞİLİK mi yoksa TOPLU OLARAKMI girmek istersiniz? diye sordu.bende eğer tek girmem mümkünse tek olsun dedim.tabiki olur ama onun içinellerini kullanamıyor yerini işaretlemeliyiz dedi..ama dedim benim tek elim var tek elim yok,sorun olmazmı dediğimde ÖNEMLİ OLAN SENİN SUNDUĞUN RAPOR VE İMZALADIĞIN TAAHHÜT. BU sadece sınava giriş şeklini etkiler,dedi.ve öylece yaptık..şimdi raporumda genel özürlü-sol kol kesik-ortopedik-yüzde 60-sürekli) ibareleri var...imzaladığım taahhütnamede de aynısı var...ösym de ise elerini kullanamıyor yardımcı istiyor ibaresi var..bunun sorun olmayacağını söylemişlerdi.BU BENİM KOMİSYONDA SORUN YAŞAMAMA SEBEP OLURMU?

derderbo

Üye
Üye
Bayram daha öncede söyledim hiç bir sıkıntı yok az daha sabret işbaşına çağrılacaksın bende Van erciş e 2.atamalarda cezaevlerine memur olarak atandım aynı engele sahibiz ki senin kurum daha rahat artık bavulunu topla

MATRA

Üye
Üye
Derderbo öncelikle selamlar...aday memurlukta 1 senem doldu. aday memurluk süresi an fazla 24 ay diye biliyorum bu sürenin sonuna kadar asalet ile ilgili bir şey söylenmezse tarafıma bu sürenin sonunda asalet kendiliğinden mi oluyor. sıkıntı yaşayan oluyormu? bu beni baya geriyor...

derderbo

Üye
Üye
Derderbo öncelikle selamlar...aday memurlukta 1 senem doldu. aday memurluk süresi an fazla 24 ay diye biliyorum bu sürenin sonuna kadar asalet ile ilgili bir şey söylenmezse tarafıma bu sürenin sonunda asalet kendiliğinden mi oluyor. sıkıntı yaşayan oluyormu? bu beni baya geriyor...
Aday memurluğunuz sırasında işinizle alakalı herhangi yüz kızartıcı veya işe gelememezliğinizde sıkıntı yoksa hiç bir şey olmaz merak etmenize gerek yok.adaylık eğitim sınavlarını tamamladınızmı

MATRA

Üye
Üye
Aday memurluğunuz sırasında işinizle alakalı herhangi yüz kızartıcı veya işe gelememezliğinizde sıkıntı yoksa hiç bir şey olmaz merak etmenize gerek yok.adaylık eğitim sınavlarını tamamladınızmı

İnsan kaynaklarındaki arkadaş ben senin işini takip ediyorum eğitim sürecini nisanda başlatırız dedi. ama daha ses yok. sıkıntı yapma burda asaletini almayan kimse yok dedi ama gel de için rahat etsin...

Tekerlekli Sandalye