ÖMSS ile yerleşenlerden yeni rapor istenecekmiş doğru mu?

emir_26

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba;
Atanmış olduğumuz kurum yeni rapor isteyebilirmiş dün evraklarımı teslim ettim ve ordaki görevli memur 2002 sürekli ibareli raporumu kurum kabul etmeyebilir yeni rapor isteyebilir dedi ve benim tüm moralimi alt üst etti raporda çokca düşürme yapıyorlar Ya atandım sevinemedim bile hergün bir söz bilen varsa lütfen yardımcı olurmusunuz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2012 ÖMSS de atananlardan yeni rapor istenmedi. 2013 atamasında da yeni rapor isteneceğine dair bir bilgi ne duydum ne okudum. Konuya ilişkin daha tecrübeli arkadaşlarımız var. Onlarda cevap yazarsa daha iyi olur.

smyzkrkc

Üye
Üye
Beyler olay şöyle raporlarin veriliş amaci kurumun istediği gibi değilse kabul etmiyorlarmiş dün bende evraklari teslim ettim büyük ihtimal kabul ederler ama belli de olmayabilir dediler

emir_26

Üye
Üye
istihdam amaçlı aldım 2002 de sürekli

Deatacita

Üye
Üye
-> Raporunuz sürekli ise ve ÖSYM Kayıt sırasinda verilen rapor isteniyor.

derderbo

Üye
Üye
Bazı kurumlar 2008 den önce alınmış ve süreli yada süresiz raporların yenilenmesini istemişler bu kurumların başında adalet ve meb geliyor

ey ferat

Üye
Üye
Ben sınava girerken raporum sürekliydi ve tercihe yakın süresi bitti tekrar hastahaneden aldım süresiz verdiler. Evrakları teslim ederken ikisinide istediler hangi raporla basvurdugumu görmek için. Yeni bir rapor istenmeyecek ama eyer raporlar çok eskiyse belki isteyebilirler, bide suna dikkat ettiler çalısamaz ibaresi olanlar atanması iptal olacak dendi.
kurumdan kuruma farkeder.. raporlarda özelikle calısacak alanların belli ollması ve istihdamda evet yazılması gerektiğini söyleyende var...ben yeni raporu alırken ne için istediğimi sordular sınav ataması dedim ona göre rapor sonucunu verdiler

YassaX

Üye
Üye
Rapor İstemi Hakkında... ( ALINTIDIR )

""" Sevgili arkadaşlar rapor isteminde bulunan kurumlarla ilgili arkadaşlarımızdan gelen taleb doğrultusunda dün ve bugün yine görüş istedik...

ÖMSS 2012/1 Atamalarında rapor istemi konusunda atamalarda atanan arkadaşlara sıkıntı yaşatılmadığı ama 2013/1 atamasında özellikle gelir idaresinin 2010 sonrası rapor isteminde bulunduğunu söyledik. konunun muhataplarına ilettiğimiz sorulara karşı DPB başkanlığı yasal süre içerisinde arkadaşların kurumla irtibata geçmesi ve farklı bir hastaneye rapor istemi için sevkinin uygunun oacağını belirtmişlerdir.Rapor süresi 1 ayı bile geçse kazanan adaylar hak kaybına uğramayacak demektedirler. Peki bunu istemeleri yasalmıdır dediğimizde evet bunu isteyebilirler.özellikle ilk atamalarda askeri kuruma atananlar için aynı sorunun söz konusu olduğu fakat askeri hastanelerdeki inceleme sonrası bu sorunun giderildiğinide tarafımıza ilettiler. Peki rapor için başvurupta oranının 100/40 altına düşecekler ne yapacak diye sorduğumuzda böyle birşeyle karşılaşırlarsa gerekçeleriyle mahkeme yolunun açık olduğu bu konuda şu aşamada bizlik birşeyin olamdığını konunun muhatabının aile sosyal politikalar bakanlığıdır demişlerdir. bu konuda tarafım adına yardımcı olabildiğime inanıyorum. """

NOT : Bu konuda tüm sitelerde bir çok soru ve sıkıntı yaşayan kardeşlerimiz var ... Faydalı olacağını düşündüğüm bu yazıyı Memurlar.Net Editörlerinden tedas_1980 isimli arkadaş 29 Mart 2013 - Cuma günü paylaşmış ...

KAYNAKÇA : Memurlar.Net

Saygılar ...

YassaX ...

hunter

Üye
Üye
2012 de atanmış biriri olarak tecrübelerime istinaden diyebilir ki;yeni rapor isteme atandığınız kurumun insafına kalmış bişey..benim 2009 sürekli raporumu ve benmle beraber atanan 9 kişininde süreli-süreksiz raporlarında hiç sorun çıkmadı sadece süreli raporların zamanı geldiğinde yenilenmesini istediler o kadar..(bu arada ben bursa büyükşehir belediyesi su ve kanalizasyon iadaresine atanmıştım namı diğer buski.)

BURCUU

Üye
Üye
Merhaba
benim raporum 2009 tarihli süresiz ve çalışamayacağı alanlar boş. buna rağmen beni aradılar ve raporda istihdam ibaresinin işaretli olması qerektğini söylediler.ama ben bu raporla özel sektörde kurumsal şirketlerde kadrolu olarak qörev yaptım ve sorun olmadı.şimdi bunu yapmalarına anlam veremedim.komisyona ösym beni bu raporla sınava aldı kabul etti dediğim de de cvp veremiyorlar.elde ettiğim bu memurluk hakkının yanması qibi bi durum olur mu? yada yeni rapor alan arkadaşlar kaç qünde aldınız?

derderbo

Üye
Üye
Komusyondan yazılı belge mutlaka al raporunu kabul etmeme gerekçesiyle beraber,bu aldığınız belge sizin kadro sigortanız olacak yeni bir hastaneye sevkinizi isteyin.en fazla bir haftada yeni raporun çıkar.Allah yardımcınız olsun

derderbo

Üye
Üye
Ayrıca DPB ve ASPB nı arayarak durum hakkında bilgilendir ve bilgi al..merak etmeyin yeni rapor istediyse kurum zaman konusunda sıkıntı olmayacak..

ysnylmz66

Üye
Üye
arkadaşlar benim raporumda özürlü istihdamına uygun yazmıyor 2022 maaşı için almıştık yeni rapor istediler bursaya döndük rapora sağlık il müdürlüğünden itiraz ettik imzaları bekliyoruz yarın alabilirsem yeni rapor çıkartmak için hasteneye gidebileceğiz zamanım az kaldı konuyu bilen birileri bana yardımcı olabilir mi?raporum 2009 tarihli ve sürekli yazıyor...

derderbo

Üye
Üye
Raporun sürekliyse yeni rapor isteme hakları yok resmi gazetede yeni yönetmelik çıktı bunu aspb nın sitesinde yada resmi gazetenin sanırım cuma yada dun yayınlandı.memurlar nette yayınlatı

derderbo

Üye
Üye
Yönetmeliğin sizinle alakali maddesini belge şeklinde indirerek, kuruma gösterin.

ankilozanspondilit

Üye
Üye
Yeşleştiğiniz kurumla görüşmeden nasıl böyle şeyleri atıp tutabiliyorsunuz.Birisi çıksın ben gittim yeniden rapor istediler desin artıkta farazi konuşmayalım

Tekerlekli Sandalye