ömss işlemlerini yürüten personele hizmet içi eğitim programı 14-15 haziran

YassaX

Üye
Üye
mevce; bilgilendirme ve paylaşim için Teşekkürler :)

laylaylom

Üye
Üye
Program 14-15 haziranda Muğla'da olacak, Eğitim süresi 2 gün ve 11 saatmiş tahminim tercih formu önce açıklanabilir çünkü bu programda ;

AÇILIŞ
GENEL MÜDÜRLÜK FAALİYETLERİNİN TANITIMI

OMSS ADAYLARININ TERCİH YERLEŞTİRME VE ATAMA SÜREÇLERİ
I
OMSS SÜRECİNİN İLLER BAZINDA DEĞERLENDİRİLMESİ (SORUNLARIN TESPİTİ)

OMSS SÜRECİNDE YAŞANAN SORUNLARA İLİŞKİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ

gibi sorunlar ele alınacakmış yani bizim tercihleri yapıp yerleştirme sonuçları açıklanana kadar hizmet içi program bitmiş olacak:)

gülümse_hayata

Üye
Üye
ÖMSS işlerini yürüten personel eğitime alınıyor

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerinde Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) İşlemlerini Yürüten Personele Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı 14-15 Haziran 2012'de yapılacak.

1. GÜN PROĞRAMI
SAAT SÜRE EĞİTİM GÖREVLİSİ KATILIMCILAR
09.30-10.30 1 SAAT AÇILIŞ GENEL MÜDÜRLÜK FAALİYETLERİNİN TANITIMI Elçin ER Daire Başkanı V. Tüm Katılımcılar
10.30-11.00 ARA
11.00-12.30 1,5 SAAT OMSS ADAYLARININ TERCİH YERLEŞTİRME VE ATAMA SÜREÇLERİ Elçin ER Daire Başkanı V. Tüm Katılımcılar
12.30-13.30 ÖĞLE ARASI
13.30-15.00 1,5 SAAT OMSS SÜRECİNİN İLLER BAZINDA DEĞERLENDİRİLMESİ (SORUNLARIN TESPİTİ) Elçin ER Daire Başkanı V. Tüm Katılımcılar
15.00-15.30 ARA
15.30-17.00 1,5 SAAT OMSS SÜRECİNDE YAŞANAN SORUNLARA İLİŞKİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ İclal ŞAN Odyolog Tüm Katılımcılar

2. GÜN PROĞRAMI
SAAT SÜRE KONU EĞİTİM GÖREVLİSİ KATILIMCILAR
09.30-10.30 1 SAAT GENEL DEĞERLENDİRME VE SONUÇ RAPORUNUN HAZIRLANMASI İclal ŞAN Odyolog Tüm Katılımcılar
10.30-11.00 ARA
11.00-12.30 1,5 SAAT GENEL DEĞERLENDİRME VE SONUÇ RAPORUNUN HAZIRLANMASI Tüm Katılımcılar
12.30-13.30 ÖĞLE ARASI
13.30-15.00 1,5 SAAT Ulaşılabilirlik Gamze FEYZİOĞLU ASPB Uzmanı Tüm Katılımcılar
15.00-15.30 ARA
15.30-17.00 1,5 SAAT BM ENGELLİLERİN HAKLARINA DAİR SÖZLEŞME Erem İLTER ASPB Uzmanı Tüm Katılımcılar

KATILIMCI KAYIT FORMU

T.C.
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI
Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜKLERİNDE ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI
İŞLEMLERİNİ YÜRÜTEN PERSONELE YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMI
14-15 HAZİRAN 2012 / MUĞLA
KATILIMCI
KAYIT FORMU

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurup en geç 08.06.2012 tarihi saat 17:00’a kadar aşağıdaki e-posta adresine ya da (e-posta gönderme imkanı yoksa) faks numarasına gönderiniz.

EĞİTİM VE YAYIN DAİRESİ BAŞKANLIĞI

e-posta: egitimyayin@aile.gov.tr Tel: (0 312) 4338197 Fax: (0312) 415 58 02

UNVAN :…………………………………………………………………………………

AD/SOYAD :……………………………………………………….........................................

İLİ :………………………………………………………………………………….

ADRES :………………………………………………………………………………….

GSM :……………............... FAKS :……………………… E-POSTA :…………………………

OTELDE KONAKLAMAK İSTEYEN KATILIMCILARIN OTELE ULAŞIM BİLGİLERİ

Otele Ulaşım Günü/Saati :......../ 06 / 2012 Saat: ……………

Otel Bilgileri : Royal Arena(Bluemoon) Hotel (Gümbet Mah. Adnan Menderes Cad. No:73 Bodrum-Muğla Tel: (0252) 3166767)

NOT:
Otele ulaşım için; Otobüsle gelecek katılımcılar Bodrum Otogarından kalkan Gümbet minibüslerini kullanarak otele ulaşacak olup uçakla gelecek katılımcılar ise HAVAŞ Servisini kullanarak Bodrum Otogarına ulaşabileceklerdir. Konaklama ve Ulaşım için Firma Yetkilisi Dilek GÖKALP ( Tel: 0530 3836242/ 0312 4254092 )

YassaX

Üye
Üye
Tercih Formu 11- 15 Haziran 2012 Tarihleri Arasinda Yayınlanacağını düşünmekteyim... Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Birey

Üye
Üye
Arkadaşlar ben anlamadım, Bu personel kim, eğitim nedir? amaç nedir, sonuç ne olacak? Cevaplarsanız sevinirim

YassaX

Üye
Üye
Mesut Onur; ÖMSS Sınavının Yapılmasının Ana Sorumluluğu olan Kurum Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı .. Her ne kadar ÖSYM Aracılığı ile de yapılsa ; Tüm Organizasyon ve Sorumluluk Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bünyesinde Olduğu için ; Kurum İçindeki Kendi Personeline Hizmet İçi Eğitim veriyor ... Bunu da kendi Resmi İnternet Sitesinde Duyurusunu yapıyor .. Hatırlarsaniz ; ÖMSS - 2012 Başvuru Kılavuzunun çıkış zamani; ve ÖMSS Başvurularının Olacağı zaman yine boyle sitesinde Duyuru Yapmıştı : Kendi Personeline ÖN KABUL ve TAAHHÜT BEYANI ve Diğer Hususlarda Bilgilendirme için Kendi Sitesinde Duyuru da bulunmuştu da biz de ÖMSS Başvuru Tarihinin 20 Şubat Olduğunu anlamıştık... Mesut Onur; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | Aile ve Sosyal Politikalar İl M ---> LİNK'TEN Detayları isterseniz okuyabilirsiniz ..

NOT : Böyle bir Toplantı ve Eğitimin BODRUM gibi bir Tatil Yöresinde verilmesi de bana çok ilginc geldi .. İşte Engelli Sınavının toplantısı ; bizlerin vergileriyle nerede yapılıyor , gerçekten Traji Komik .. . Siz Muğla Dediğine bakmayin; Detaylara baktığımızda Bodrum - Gümbet Olduğu görülüyor.. Bodrum Muğla'ya bağli olduğundan Muğla olarak görünmekte ...

Saygılar ...

Birey

Üye
Üye
Özkancey teşekkürler abı, ne bileyım o kadar badire atlattık aksilik fln var sandım :) Önemli bişey değilmiş o zaman diyebilirim sanırım. Sayemizde bodruma gidecekler bari işleri yoluna koysalar.

YassaX

Üye
Üye
Mesut Onur ; bizi direkt olarak ilgilendiren bişey değil ... Tercih Kılavuzu ne zaman hazırlanırsa ; o zaman yayınlanacak zaten ... Bu konuda hepimiz sabırlı olmalıyız ... Gec olursa ; Belki kontenjan konusunda daha avantaj olabilir.. Hakkımızda Hayırlısı

i.efe_54

Üye
Üye
sevgili hemserim ozkancey bey.selamlar.bende sakarya karasudan sakarya matematik mezunuyum.size bir sorum olacak sakaryadan omssye giren kac lisans mezunu var biliyormusunuz?saygilar

Birey

Üye
Üye
Özkancey haklısın abı, geç olursa kontenjan artabilir evet.

YassaX

Üye
Üye
i.efe_54; Hemşerim ; memnun oldum Sakarya'li olmandan dolayı ...Resmi Açıklanan bir rakam malesef yok ... Ancak; ÖMSS ye toplam lise , ön Lisans , Lisans 600 -700 civarinda bir başvuru olduğunu ; öğrendim.. Net rakami bilemiyoruz .. Ancak Lisans Mezunu Tam olarak kac kisi var , bilemiyoruz .. Benim tahminim ; 30-40 civarinda ..

abdullah 1981

Üye
Üye
öncelikle herkese iyi günler benim merak ettiğim bir şey var ÖMSS ye hangi ilden kaç kişi başvurdu bunu nasıl öğrenebiliriz ben manisadan kaç kişi girdiğini öğrenmek istiyorum bilen var mı acaba
birde benden yüksek puanlı birisi benim 1.tercih ettiğim ili 2.veya 3. tercih tercihinde yazdı diyelim hangimiz yerleştiriliyoruz bilen varsa cevaplarsa sevinirim çok sağolun

YassaX

Üye
Üye
abdullah 1981 ; Malesef ÖMSS de Sınava girdiğimiz ilden kac kişi başvuru yaptı bilemiyoruz .... Bu bilgi iki kurumda mevcut . ÖSYM ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında ... Telefon etseniz de zannetmiyorum bu bilgiyi paylaşacaklarını ... Örnek : İkimizde Lise Mezunuyuz diyelim.. Ben istanbuldan ; girdim, siz Manisadan ÖMSS ye girdiniz ... Benim Puanim ; 88 ve sıralamam 1.300 ... Sizin Puaniniz 86 ve sıralamanız 1.350 ... Sizin Tercihleriniz 1-) Manisa 2-) Muğla 3-) Aydın .... Benim Tercihlerim 1-) İstanbul 2-) Manisa 3-) Antalya ... Yukarıda Sorunuzdan anladiğim bu ... Bu durumda ben yazmiş olduğum İstanbul 1.tercihime Yerleşemessem ; otomatikman 2. Tercihime bakılacak... Eğer ; 2. Tercihim olan Manisa ilini ( Sizinde 1. Tercihiniz ) ; 88 Puanim ve 1.300 ncu Sıralamadan Daha büyük puan yoksa ; Öncelikle benim puanim senden yuksek olduğu icin ben yerleşirim ... Yani senin 1. Tercihine Manisayi yazman bisey ifade etmiyor; senden yüksek puanli birisinin son tercihi bile olsa ; oncelik Yüksek Puan ve Daha iyi sıralaması olanındır ...

NOT : Yukarıdaki Sıralamalar, Puanlar, İller ve Mezuniyet ; Örnek olduğu icin Gerçekçi rakamlar değildir ... Soruyu Cevaplandırmak icin ; öylesine verilmiştir ...

Saygılarımla ...

YassaX

Üye
Üye
abdullah 1981 bey ; Rica Ederim ...

Tekerlekli Sandalye