ÖMSS kılavuzunda bilgisayar işletmenliği sertifikası sorunu

mussy_44

Üye
Üye
KPSS KILAVUZUNDA YER ALAN AMA ÖMSS KILAVUZUNA KONULMAYAN HÜKÜM

3.8. Başvuru şartları arasında “3.9. Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar, “M.E.B.’dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak” niteliğine ve aynı şekilde daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar da, “M.E.B.’dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak” niteliğine sahip olarak değerlendirilecektir."

ÖMSS KILAVUZUNDA 6225 KODLU KADROLAR VAR

Hem lise hem önlisans hem de lisans düzeyindeki kadrolarda 6225 kodu bulunmaktadır. Vu bu kod genel olarak 2001, 3001 ve 4001 ile kullanılmıştır. Kılavuzda 6225 kodu "M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak" şeklinde tanımlanmıştır.

YA EKSİKLİK VAR YADA ÖRGÜNDEKİ BİLGİSAYAR EĞİTİMİ ENGELLİ İÇİN SERTİFİKAYA DENK SAYILMADI

ÖMSS Kılavuzunda "3.9. Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar, “M.E.B.’dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak” niteliğine ve aynı şekilde daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar da, “M.E.B.’dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak” niteliğine sahip olarak değerlendirilecektir." kuralı yazmamaktadır.

Buna göre 6225'in geçtiği kadroları sadece bu sertifikaya sahip olanlar tercih edebilecektir. Eğer kılavuzda değişiklik yapılırsa, örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alanlar da sertifikaları olmasa dahi bu kadroları tercih edebilecektir. Engelliler aleyhine olan bu yanlışlığın yarın düzeltilmesini umuyoruz.

Arkadaşlar Link: Memurlar.Net (ÖMSS kılavuzunda bilgisayar işletmenliği sertifikası sorunu)

marcus_oredius

Üye
Üye
sanırım burda eğer okulunda bu dersi aldıysan onaylı not transkribiyle ( okuduğunuz liseden onaylanmış veya üniversite dekan sekreterliğinden onaylanmış not cizgeniz) belgelemenizi istiyor.

berke

Üye
Üye
konuyu hortlatıcam fakat bi sorum var ben Ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi - sosyal bilimlerde bilgisayar kullanımı ve eğitim programı üzerine sertifikam var
6/12/2004 -- 19/1/2005 tarihleri arasında ait dekanın da imzası var fakat meb onaylı ibaresi damgası yok fakat yine bilgisayarlı muhasebe sertifikam da var 96 saatlik ve bu meb onaylı

belirtildiğine göre

"""" 3.8. Başvuru şartları arasında “MEB’den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak”
niteliği aranan kadroları, MEB’den Onaylı Bilgisayar Programcısı Sertifikası, MEB’den Onaylı
Bilgisayar Analist Programcı Sertifikası sahibi olanlar da tercih edebileceklerdir.
3.9. Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak
belgeleyen adaylar, “M.E.B.’dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak”
niteliğine ve aynı şekilde daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar da,
“M.E.B.’dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak” niteliğine sahip olarak
değerlendirilecektir
3.10. Adaylardan istenilen sertifikaların, Milli Eğitim Bakanlığından veya Milli Eğitim
Bakanlığından onaylı kurslardan veya yükseköğrenim kurumlarından alınmış olması
gerekmektedir """"

yazıyor . farzedelim işletmenliğe atandık ... bu sertifika yeterli olurmu bazı atamaların olduğu kurumlarda ısrarla meb onaylı damgalı olmasını istiyorlar . 3.10 maddesine belirtildiği ''''' veya yükseköğrenim kurumlarından alınmış olması
gerekmektedir """" ibaresi yok .

cvplayabilecek birileri varsa teşekkürler

Tekerlekli Sandalye