ÖMSS kura başvurusu için verilen şifreyle sisteme giremiyorum?

SANAATKAR

Üye
Üye
ömss kura başvurulari bugün başladi ösym başvuru merkezi tarafindan bana verilen 2012 ömkuy başvuru kayit bilgileri adinda bir evrak verdiler fakat verilen şifreyle sisteme giriş yapiyorum fakat aday bilgilerime ulaşamiyorum

YassaX

Üye
Üye
SANAATKAR; eğer verilen Şifreyi; kendi bildiğin bir sifre ile değiştirip Aday İşlemleri Sistemi --> Buradan da TC No ve Yeni Şifrenle giriş yapıyor isen ; sorun yoktur tahmin ediyorum.. Belki de sisteme daha sizi yukleme yapmadılar.. Uzerinden 24 saat gectikten sonra da denediğinde olmuyorsa geriye 1 alternatif kaliyor..Telefon etmek : ÖSYM - Ulaşım ve Haberleşme Telefon: 9 0 (312) 298 80 50 (Çok Hatlı Santral) --> Biraz Zor düşer telefon, bir cok defa denemelisin...

Yukarıda anlattığım işlemde ; Eğer Hic Kendi Üyelik bilgilerine giremiyorsan; yani şifre yanlis diyorsa; o zaman yeni bir şifre alman gerekir.. ÖSYM Başvuru Merkezleri 2 TL karşılıgında yeni şifre veriyorlar.. Tekrar ediyorum; TC No ve Şifrenle Sorunsuz giriş yapiyorsan yeni şifreye gerek yok ..ÖSYM ye ulasip sormalisin, sorun devam ediyorsa

babu06

Üye
Üye
kardesim sifre değiştr e glyoruz yazdığımız yni şifreyi kabul etmiyor yaa

YassaX

Üye
Üye
babu06; Aday İşlemleri Sistemi ---> Buraya girdiğin zaman ; TC No yazip; Verilen Şifreyi yazdıktan sonra ; sizi şifrenizi değiştirmeye yönelendirmesi lazım... Eğer Şifreyi yazdınız yalnış şifre diyorsa; demek ki en başinda bir kac kez yanlis yazdi iseniz o sekilde hata verebilir.. Ayrıca şifreyi değiştirirken; yeni şifre bulurken, sembol, rakam, harf hepsi karişik istiyor, buyuk kucuk harfte onemli.. Belki de sifreyi degistirmeye calistiniz, yeni şifreyi net olarak hatirlamiyor da olabilirsiniz.. Eğer hep yanlis sifre hatasi veriyorsa ; Tekrar ÖSYM merkezi ( Herhangi bir lise , ya da Kura Başvurusu yaptığınız Ortaöğretim Kurumuna giderek 2 TL karşılığında yeni şifre talep edebilirsiniz.. Olmadi okuldaki yetkiliden rica edip orada şifrenizi deneyin ya da yenileyin..ya da bir yakınınızdan yardım alın ..Benim yukarıdaki yorumumu da okursanız , daha faydali olur ... Saygılarımla

taktiklal

Üye
Üye
Arkadaşın şifresini unutmuştu bende değiştirdim bilgileri doğru girmen gerek

mesut5454

Üye
Üye
bende giremiyorum şifre yenile dıyor yenılıyorum hata verıyor

YassaX

Üye
Üye
mesut5454; Aday İşlemleri Sistemi --> Bu LİNK'e girdiğinde; T.C. Kimlik Numaranı ve Sana verilen şifreyi girdiğinde ; Seni yeni şifre belirlemeye yönlendiriyor , ancak yeni şifreyi biraz özellikli seçmen gerekecek ---> Yeni şifrende Sembol, harf, küçük harf , büyük harf olmak zorunda.. Muhtemelen seni yeni şifreyi belirlemişsindir, fakat bu seçtiğin özelliklerde hata yapmış olabilirsin... Sana tavsiyem; şifreni kullanamiyorsan; ÖSYM Başvuru Merkezi yani Herhangi bir Lise ye giderek; 2 TL karşılığında yeni şifre alıyorsun.. Hatta aldığın yerde Rica Et Yetkiliye; şifreni girip , senin istediğin bir şeyle değiştirsin ve sana bir kağıda yeni şifreni yazsın... Ya da İnternetten iyi anlayan bir yakının varsa; yeni aldığın şifreyi onunla değiştir..

YassaX

Üye
Üye
mesut5454 kardeşim ; şifreni güzel bir yere not al.. Sakın unutma ... ÖSYM ile ilgili yapacağın tüm işlemlerde lazım olacak sana ... Kaybedersen şifreni; tekrar almakla uğraşırsın ..

babu06

Üye
Üye
aday işlemlerinden şifremi deqistirdim sınav basvuru bilqilerine de herhanqi bi işlem yapıyormuyuz yada kura olduktan sonra mı oraya erişebileceğiz sonuçları qörebilmek için?

YassaX

Üye
Üye
babu06 ; ÖSYM Merkezinden verilen şifrenizi değiştirip; yeni şifrenizle girip yaptıktan sonra; Üyelik Bilgilerinizi ve Fotoğrafınızı orada görüntülüyorsanız; sorun yok demektir.. Siz TC No ile ve Yeni Şifreniz ile Sorunsuz giriş yaptı iseniz ; İŞLEM YAPMAK İSTEDİĞİNİZ AKTİF SINAV Bölümünden ; 2012 - ÖMKUY 'u Seçip Tamam 'ı Tıklıyorsunuz ; ve sizin işlemleriniz oradan gercekleştirilecektir... Mesela ; Aday Bilgilerim Bölümüne girip kendi Bilgilerinizi Kontrol edebilirsiniz..

babu06

Üye
Üye
tsk ederim kardesim son bi sorum olcak seninde vaktni çlyorum ama kura ne zaman olacak??

YassaX

Üye
Üye
babu06; Kura Çekilişinin Ne zaman yapılacağı hususunda Resmi bir açıklama malesef şu anda yok.... ÖMSS - 2012 ye Kura Başvuru Tarihleri ; 14 - 25 Mayıs 2012 arasında idi ... Daha Kura Başvuruları Cuma günü Sorna erdi. ... Tahmini olarak ; Haziran Ayının İlk yarısından Sonra Kura Çekilişi Olabilir.. ÖSYM ; Yapılan Tüm Başvuruları tek tek inceliyor ... ÖSYM Merkezinde yaptığınız işlemler; Merkezde İnceleniyor , sisteme girişler kontrol ediliyor ve bunun içinde bir süreç gerekli .. Başvuruların doğru - düzgün yapılıp yapılmadığını da bakılıyor.. Ben de ÖMSS - 2012 ye Lisans olarak girdim ve bugün 28. gün halen Sınav Sonucumuzu öğrenemedik ... ÖMSS Sınav ve Kura sistemi ilk defa bu sene yapıldığı için biraz sıkıntı, acemilik, koordinasyon eksikliği gibi sorunlar mevcut ... Kura Çekilişinin Nerede, Ne Şekilde, Ne zaman yapılacağı ; DUYURULUR.. Bizim sitemizden ; ÖMSS Facebook Sitelerinden; ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi , Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı |

Ayrıca vereceğim LİNK'ten de Bu Konuyu Takip edebilirsin : http://engelliler.gen.tr/f98/omss-kura-cekilisi-ne-zaman-yapilacak-13990/

Saygılarımla

Tekerlekli Sandalye