ÖMSS Kura başvurusunda sorun yaşadım?

HacıEmre

Üye
Üye
slm Amasyada yaşıyorum 14 mayısta aile ve sosyal politikalar bakanlığına gittim çok kalabalıktı dedim bi kaç gün sonra kaydımı yaptırırım sonra işim çıktı istanbula gittim neyse geldim bugün işlemlerimi hallettim gittim kura başvuru merkezine sorun çıktı sorunda şu ben açıköğretim okuyorum açıköğretim bürosundan aldığım öğrenim durumumu gösterir belge işe yaramadı başvuru merkezindeki hoca şöyle dedi forumda şöyle bişey var mezuniyet tarihi diye yani ortaokuldan mezuniyet tarihimi istiyorlar lise bi kısmını istanbulda izzetünverlisesinde okudum ordan ortaokul diplomamın fotokopisini almam geerkiyormuş arkadaşlar acaba kura uzatılırmı başka ne yapabilirim saygılar.

İsen Buga

Üye
Üye
süre uzatılmayabilir.
en son ne mezunu iseniz o geçerli...
ilkokul diploması yoksa bir anlam yok.
ancak ilkokul diploması olup da okuyanlar halen ilkokul mezunudur. okulun bitip bitmeyeceği ne malum.

mesut5454

Üye
Üye
Bu kura için verilen aday internet şifresini yazıyorum şifre yenileme cıkıyor ilk gırış için yazıyor.. gırenler oldumu acaba ???

YassaX

Üye
Üye
mesut5454; Aday İşlemleri Sistemi --> Bu LİNK'e girdiğinde; T.C. Kimlik Numaranı ve Sana verilen şifreyi girdiğinde ; Seni yeni şifre belirlemeye yönlendiriyor , ancak yeni şifreyi biraz özellikli seçmen gerekecek ---> Yeni şifrende Sembol, harf, küçük harf , büyük harf olmak zorunda.. Muhtemelen seni yeni şifreyi belirlemişsindir, fakat bu seçtiğin özelliklerde hata yapmış olabilirsin... Sana tavsiyem; şifreni kullanamiyorsan; ÖSYM Başvuru Merkezi yani Herhangi bir Lise ye giderek; 2 TL karşılığında yeni şifre alıyorsun.. Hatta aldığın yerde Rica Et Yetkiliye; şifreni girip , senin istediğin bir şeyle değiştirsin ve sana bir kağıda yeni şifreni yazsın... Ya da İnternetten iyi anlayan bir yakının varsa; yeni aldığın şifreyi onunla değiştir..

YassaX

Üye
Üye
slm Amasyada yaşıyorum 14 mayısta aile ve sosyal politikalar bakanlığına gittim çok kalabalıktı dedim bi kaç gün sonra kaydımı yaptırırım sonra işim çıktı istanbula gittim neyse geldim bugün işlemlerimi hallettim gittim kura başvuru merkezine sorun çıktı sorunda şu ben açıköğretim okuyorum açıköğretim bürosundan aldığım öğrenim durumumu gösterir belge işe yaramadı başvuru merkezindeki hoca şöyle dedi forumda şöyle bişey var mezuniyet tarihi diye yani ortaokuldan mezuniyet tarihimi istiyorlar lise bi kısmını istanbulda izzetünverlisesinde okudum ordan ortaokul diplomamın fotokopisini almam geerkiyormuş arkadaşlar acaba kura uzatılırmı başka ne yapabilirim saygılar.

HacıEmre; öncelikle geçmiş olsun kardeşim ... Durumuna üzüldüm. Ancak Kura Başvuru Tarihlerinin Uzatılacağını sanmıuyorum.. Eğer Uzatılmış olsaydı; 25 Mayıs 2012 Cuma günü akşamı bu konuda bir açıklama gelirdi ... Burada sitelerde hep ; Mezuniyet Belgesi Konusunda yorumlar yapıldı, ne gerekli söylendi.. Hadi onu bırak; 14 Mayıs 2012 Tarihinde Aile ve Sos. Pol. Bakanlığına gittiğinde Neler gerekli diye sorsaydın cok daha iyi olurdu.. Ya da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını Telefonla arasan ve belgeleri sorsan , işini garantiye alsaydın, şu andaki durumu yaşamamış olurdun ... Özellikle istedikleri; Mezun Olduğun; ilkokul ya da Ortaokul Belgesi, tasdikname ya da okudugun okuldaki Öğrenci belgesi degil.. Hem Mezuniyet Tarihi gerekli hemde Diploma No gerekli.. Bunun icin de Mutlaka ilköğretim Mezuniyet Belgen olmali idi.. Diğer Belge de Özürlü Raporun.. Bir de Aday Başvuru Formunu İnternetten cıktı alıp dolduracaktın.. hatta ÖSYM nin İnternet sitesinde 14 Mayıs 2012 tarihinde Başvuru KIlavuzu ve diğer İşleri Kolaylaştırıcı, İzlenmesi gereken yollar vs yayınlandı, keşke onları okusaydın .. LİNK : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

HacıEmre ; artık Olmuşla, Ölmüşe Çare yok .. Bunda da bir Hayır Vardır Kardeşim... Sana bununla ilgili güzel bir söz paylaşmak isterim :

‎" Hoşunuza gitmeyen şeyde hayır olabilir. Allah bilir siz bilmezsiniz! " (Bakara Suresi 216. Ayet)

HacıEmre

Üye
Üye
Allah razı olsun abicim bende hayırlısı buymuş dedim kısmet herşey başka kapılar açılır belki önümüze Allah razı olsun...

YassaX

Üye
Üye
HacıEmre ; Amin .. İNŞALLAH... Sağolasın ... ALLAH HEPİMİZDEN RAZI OLSUN ... Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ....

Tekerlekli Sandalye