ÖMSS Kura çekilişi ankara damı yapılacak?

sevecen53

Üye
Üye
Arkadaşlar bugün ömss kura için başvurumu tamamladım.ösym bürosundaki görevli 25 mayıstan sonra verdikleri şifreyle ösym gov tr adresinden kura sonucunu takip ederek bilgi alabileceğimi söyledi,bende kura çekilişine katılamıyacakmıyım diye sordum,bunun üzerine kura ankarada çekileçeğini söledi,oysaki kılavuzda yazdığına göre kura noter huzurunda çekileceğini ve adayların refakatçileriyle birlikte kuraya katılabıleceklerini yazıyordu.İL lerde çekilmeyecekmi çekilişe katılmak için rizeden kalkıp ankarayamı gidecez.birde benim düşüncem eğer ankarada olursa torpil olayı çok olur diye düşünüyorum...

YassaX

Üye
Üye
sevecen53; Kura'nin illerde çekilmesi diye birsey sozkonusu olamaz ... Cekileceği yer olarak neresi olur bilemem ancak; Merkezi bir yerde olacağı kesin. Diyelim ki Ankara oldu .. Tabiki de Kura'ya başvuranlar ; imkanları varsa Noter Huzurunda yapılacak çekilişi izleyebilirler.. Siz nerden cıkardınız ki her ilde cekileceği konusunu ..Sanırım Eski Özürlü Personel Sınavlarında takılı kaldınız.. Cunku o sınavlarda sadece kendi ilini secebiliyordun.. Artık ÖMSS ile bir çok şey değişti.. Yani Kuranin Ankara da cekilmesi hemen neden akıllara Torpil konusunu getiriyor ki ... Biraz Pozitif ve Olumlu düşünsek daha iyi .. Torpil Olacaksa; Sizin iliniz de yani Rize de bile bu iş yapılabilir.. Bunun Kuranin cekildiği ille filan alakası yok .. Artık Şu zihniyetten kurtulalım.. Eğer biri gercekten torpille bir yere atandı ise ; ve bir cok insanın hakkına girdi ise ; Hakkını Helal etmessin; o kisi de helalinden kazanmamis olur ; bu sekilde hesaplaşmiş olursun.. Umarım Hakkınızda En Hayırlısı Olur ..

Bu arada size son tavsiyem : 3 Ekim 2011 tarihinde yayınlanan ÖMSS Yönetmeliği ile ÖMSS - 2012 Başvuru Kılavuzlarının Detaylıca okumanız ve olayın Mantığını kavamanızı öneriyorum ...

sevecen53

Üye
Üye
hakkımızda hayırlısı ozkan hocam,tavsiyenize uyup yönetmenliği okuyup kılavuzu tekrar gözden geçireceğim,torpil olayı her zaman vardı bugunde var,ama dediğiniz gibi hakkımı helal etmiyorum,bugüne kadar cok hakkım yiyildi ama artık müsade de etmiyeceğim gerekirse basbakana kadar gideceğim.herkesin hakkında hayırlısı ne ise o olsun..

YassaX

Üye
Üye
sevecen53 kardesim ; Dünya da torpilin olmadiği bir yer yok .. Bizim ülkemizde ; cogu insanimizin kafasi ; Kurnazliğa calistigi icin; hep o sekilde haklarını elde etme yoluna gidiyorlar.. Ayrıca bizim ulkemizde yasalarımızda Suistimallere acık .. Bırak onu ; yoneticilerimizde de bu zihniyet var .. Tabiki de bir haksızlığa şahit oldugunda ya da bire bir başına geldiğinde ; Ne yapalim Kader boyle istedi deyip ; Başımızı Kuma gömmeyeceğiz; hakkımızı arayacağız.. Ama her olayda da; bunda kesin torpil vs seklinde de yaklaşmamalıyız .. Sonucta uzun ugraşlar neticesinde ; ÖMSS diye bir Sınavımız ve Kura sistemimiz oldu .. Herşeyin ilki sancılı olur ... Biraz Sabredelim biraz bekleyelim.. Hakkımızda En Hayırlısı Neyse O Olsun.. Ben de ÖMSS ye Lisans Duzeyinde girdim.. O kadar caba ve emekten sonra ; Soruları gorduğumde Resmen Hayal Kırıklığına uğradım.. Ama; pesetmeden ; elimizden geldiğince yaptık soruları ... Sonuclarını bekliyoruz.. Ayrıca KPSS - Lisans Başvurumu da yapmıştım.. Onun icinde Temmuzda nasipse Sınav; onada katılacağım.. Mucadeleyi hic bir zaman elden bırakmayacağım.. Herseyin Hayırlısı

samet42

Üye
Üye
ozkan bey cok guzel yazmısınız tbr ederim.
umarım kazanırsınız..

YassaX

Üye
Üye
samet42 bey ; Teşekkür Ederim .INSALLAH :) ... Dilimin döndüğünce gercekleri dile getirmeye çalıştım ...

sevecen53

Üye
Üye
evet özkan hocam söyledikleriniz çok doğru..pes etmiyeceğiz hakkımızı sonuna kadar arayacağız,bazen ümitlerimiz tükendiği anda birşeylere tutunup tekrar ayağa kalkmaya çalışacağız inşallah..allah hepimizin yardımcısı olsun.sizde temiz kalbinizin mukafatını en erkeninden alırsınız inşallah özkan hocam..allaha emanet olun..

YassaX

Üye
Üye
sevecen53 ; Amin ... INSALLAH .. ALLAH RAZI OLSUN ... HEPIMIZIN HAKKINDA EN HAYIRLISI NEYSE O OLSUN ...

berke

Üye
Üye
radyoda yayınlandı sonuçlar haftaya açıklanıyormuş .

YassaX

Üye
Üye
berke Bey ; Zaten diğer konu başlıklarında da paylaşmıştım benim tahminimi ..ÖMSS Sonuçlarının yayınlanması Hususundaki Tahminim : 22 Nisans 2012 Tarihinde ÖSYM nin Yapmış olduğun TUS - 2012 ve DUS - 2012 Sınavları Bugün yani 18 Mayıs 2012 Tarihinde ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi İnternet sitesinde acıklanmıştır ... Yani bizim Sınavımız bu sınavlardan 1 hafta sonra 29 Nisan 2012 Tarihinde yarpıldığına göre 25 Mayıs 2012 - Cuma Aksam Üstü ÖMSS Sonuçları Açıklanır düşüncesindeyim ...

Yani 21 - 25 Mayıs 2012 Tarihleri arasında muhtemelen ; ÖMSS Sonuçları Yayınlanacak ...

Saygılarımla ...

Tekerlekli Sandalye