ÖMSS kura çekilişi ve soru işaretleri?

SANAATKAR

Üye
Üye
ömss kura çekilişine diyelimki 50 bin aday başvuru yapti bu adaylarin içinden kurada kaç kişi çekecekler? Ve geride kalanlar ne olacak??????????

YassaX

Üye
Üye
SANAATKAR; ÖMSS Kura Çekilişinde ; Kaç Tane Kontenjan Olacağını Bilmiyoruz ... Kac atama yapılacak bilmiyoruz ... KURA ile Kaç Kişi Başvurdu Bilmiyoruz ... Geride Kalanlar için ; 2. Tercih ya 3. Tercih Dönemlerinde Tekrar Kura çekimi Olacak mi Bilmiyoruz ... Sadece Benim Tahmin ettiğim :2012 - ÖMSS Tercih Kılavuzu Yayınlanacak ; ÖMSS SInav Sonucuna göre ve ÖMSS Kura'ya Başvuranlar önce Tercihlerini Yapacaklar ; Sonra Belirlenen bir Tarihte , Belirlenen Bir Merkezde Noter Huzurunda Kura Çekimi olacak .. Daha önce ÖMSS Sınav ve ÖMSS KURA Çekiminin Bir öncesi olmadığı için; malesef sorduğunuz sorularda bilgi sahibi değiliz ... Biraz daha sabredip beklememiz gerekiyor ....

Saygılar ...

mektepli

Üye
Üye
selamlar arkadaşlar herkese hayırlı günler,sınav ve kurra sonucu bekleyenlerede hayırlı sonuçlar diliyorum.kurra sonuçları kayıt yerinde verdikleri bilgi doğrultusunda haziranın ilk haftası olabilme ihtimalli idi ama bu kısıtlı yaşayan biz engellilere tesadüfende olsa böylesi çıkan fırsatları dahi sinsice kendi amaçları için kullanan özürlü akrabalarının raporunu kendi üzerine tanzim edip onunla başvuru yapanlara rastladım ben bunlarda etkili zamanın uzamasında diye düşünüyorum yani raporların gerçekliğinin netleştirilmesi çalışmalarıda buna dahil oldu.tek temennim gerçekten istirmarsız ve torpilin gölgelemediği bir çalışma sonucu herkes istediğine kavuşur.
bu arada tek bir sorum olacak bizlerden mail adresi falan aldılar acaba sonuçların bu yolla bizlere intikali sözkonusu olabilirmi?
teşekkürler herkese hayırlı günler diliyorum.

YassaX

Üye
Üye
mektepli selam , Hayırlı Günler ... """ biz engellilere tesadüfende olsa böylesi çıkan fırsatları dahi sinsice kendi amaçları için kullanan özürlü akrabalarının raporunu kendi üzerine tanzim edip onunla başvuru yapanlara rastladım """ --> Bu Durumlara Rastlayıp ; Olayı bir maille, bir telefonla gerekli yerlere bildirmeniz gerekirdi... Madem bu olaya şahit oldunuz ; Engelli Kardeşlerimizin ve Kendi Haklarınızın Korunması amacıyla ; Burada paylaşmak yerine ; Resmi Makamlara iletmiş olsanız daha yararlı olurdu ... Mesela Çorum'da ; bu konuda bir Şebeke Yakalandı ... İçinde Doktorların ve Devlet Memurlarının da olduğu ... Siz gördüğünüzü iletmesseniz ; başkası bişeyler yapmassa, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığıyla bir adım yol alamayız ; herşey Dedikodudan öteye gidemez ...

Sorunuza gelince ; ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Sitesinin Aday İşlemleri Sisteminden Tercihlerinizi Yapacaksınız ; Yine Aynı yerden Şifreniz ve T.C. Kimlik Numaranızla Sonuçlarını Öğreneceksiniz.. Nasıl ÖMSS - 2012 Sonuclarını Şifreniz ve T.C. Kİmlik Numaranızla öğrendi iseniz ; Yerleştirme Sonuçları aynı şekilde öğrenilecek ... Mail Olarak Bize Gelmeyecek... Mail Resmi Başvuruların Hepsinde ; artık her Kurum Tarafından İstenmektedir .. Hem Prosedür Açısından Hem de gerektiğinde bize Elektronik Ortamda ulaşmak açısından ...

Saygılar ...

mektepli

Üye
Üye
bana yapmış olduğunuz sözkonusu uyarı ile ilgili gerekli makamlara bilgilendirme yapıldı ve ondan sonra raporların asılları ile noter ve hastane başhekimliğinden tastikli fotokopilerin karşılaştırılması yapılarak kayıtlara devam edildi,ben bukadarını biliyorum ama yasal prosedür işletildimi yoksa orada şikayetten öteye gitmeden bırakıldımı takipçisi olamadım ayrıca uyarınızada teşekkürler zaten o tür konularda görmezden gelecekte değildim.
konuya ilave olarak vermiş olduğunuz sitede ilk giriş şifre yenileme işlemi açılıyor fakat onda da birtürlü yeni şifreye onay alamıyorum devamında neyapılması gerektiğinide açıkçası çözemedim.
ilginize teşekkür eder kolaylıklar dilerim.

YassaX

Üye
Üye
mektepli ; Duyarlılığınızdan Ötürü Size ; Tüm Engelli Kardeşlerimin Adına Teşekkür Ediyorum ... Umarım Gereken İşlemler Yapılmıştır ... Hak Eden Hak Ettiği Sonucu Almiştir ...

ÖSYM nin Sitesinde Aday İşlemleri Sistemine ( Aday İşlemleri Sistemi ) ; Size verilen Şifreyi girdiğinizde Yeni Şifre ile Değiştirmeniz istenecektir ... Yeni Şifreyi Belirlerken de; Şifrenizin güvenliği açısından ; Şifreniz içerisinde Büyük Harf, Küçük Harf, Sembol ( . / vs ) Rakam Olmalidir ... Yeni Şifre Belirlerken bu kurallara uymadiğiniz icin ; Şifrenizi Belirleyemiyor olabilirsiniz ...

ÖMSS - 2012 KURA İÇİN BAŞVURU KILAVUZUNUN 10. SAYFASINDAKİ AÇIKLAMALAR ŞU ŞEKİLDEDİR :

2.4 İNTERNET ERİŞİM ŞİFRESİ VE ADAYLARIN İNTERNET ORTAMINDA
YAPABİLECEKLERİ İŞLEMLER

Başvuru işlemi sonrası ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine ilk kez dâhil olan adaylara ücretsiz olarak
şifre verilmektedir. Şifre bu yolla sadece bir kez edinilebilir. Bu şifre geri dönüşümsüz ve kriptolu
olarak sistemde tutulmaktadır. İlgili adaydan başkasının şifreyi bilmesi, görmesi ve edinmesi
mümkün değildir. Bu nedenle şifre kullanılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu adaya aittir. Bu
şifre ile adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi ve ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi adreslerini
kullanarak tercih bildirme, başvuru ve tercih bilgilerinde değişiklik yapma, sınava giriş belgesi
edinme, sınav ve yerleştirme sonuçlarını edinme vb. işlemlerini yapabilirler. Şifre, hem bu sınavın
bütün aşamalarında hem de adayın sonraki yıllarda ÖSYM ile ilgili elektronik ortamda yapacağı
bütün işlemlerde gerekli olacağından aday tarafından özenle korunmalı ve kesinlikle kimseyle
paylaşılmamalıdır. İnternet erişim şifresini kaybeden ya da unutan adaylar, ÖSYM’nin
Aday İşlemleri Sistemi İnternet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen
İnternet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri burada kendilerine sorulan soruları doğru
cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen
bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir. Sorulara doğru cevap veremediği için İnternet erişim
şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar, yeni şifre edinmek için ÖSYM Başvuru Merkezleri
olan Ortaöğretim Kurumu Müdürlükleri ile ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerine nüfus
cüzdanı/süresi geçerli pasaportları ile birlikte şahsen başvurarak, 2.00 TL hizmet ücreti karşılığı
yeni şifrelerini edinmek zorundadır. Tutukluluk nedeniyle bizzat yukarıda belirtilen başvuru
merkezlerine gelemeyecek olan adaylara, bulundukları cezaevi müdürlüklerinin resmî yazı ile
başvurması halinde, adayın ismine düzenlenmiş kapalı zarf içinde adaya iletilmek üzere şifre
verilebilecektir. Adayın kendisinden başka hiç kimse aday adına şifre edinemez. Adayların,
ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi İnternet adresinde bulunan Aday İşlemleri Sisteminde T.C.
Kimlik Numaraları ve şifreleri ile yapabileceği başlıca işlemler şunlardır:
a) Başvurma işlemi sonrasında başvuru kayıt bilgilerini görme
b) Sınava Giriş Belgesi edinme
c) Sınav ve yerleştirme sonuçlarını öğrenme
d) Tercih yapma
e) Başvurma işlemini tamamladıktan sonra;
• Kimlik bilgilerini güncelleme
• İletişim bilgilerinde değişiklik yapma

SAYGILAR ...

mektepli

Üye
Üye
teşekkür ederim Özkan bey vermiş olduğunuz yolu takip ederek şifremi değiştirdim şimdide sistem error veriyor esenlik ve kolaylıklar diliyorum.

YassaX

Üye
Üye
mektepli ; Rica Ederim ... Bugün ÖSYM nin Resmi İnternet Sitesi ( ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ) Sanırım, Yükleme ya da Düzenlene yapılıyor ... O nedenle Error verebilir ... Aksam Saatlerinde ya da yarın tekrar denemenizde fayda var ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye