ÖMSS kura çekimi hakkında yardım

jolly

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba, öncelikle foruma yeni üye oldum ve aranızda bulunmaktan memnunum. Bayadır takip etmekteyim forumu ve sonunda üye olmaya karar verdim.
Herkese mutlu ve huzur dolu bir yaşam dilerim.

ÖMSS kura çekimi için kayıt olduk ve tercih listesini bekliyoruz ve daha sonra kaderimizde var ise kura çekimine katılıp devlet memuru olmak için şans ve kısmete ihtiyacımız olacak. Ama bakanlık ve ösym kura hakkında şimdiye kadar detaylı hiç bir bilgi paylaşmadı. ÖMSS sınavına giren kişiler ile aynımı olacak tercih listesi? Aynı listeden mi tercih yapacağız acaba?
Bilgi ve yardımlarınızı rica ediyorum,
Selamlar...

İsen Buga

Üye
Üye
Bizde senin gibi bilmiyoruz emin olmadan birşeyler yazmak istemiyoruz. Belirttiğiniz gibi tercih hakkı yakında başlayacak o zaman öğreneceğiz.

YassaX

Üye
Üye
jolly ; 29 Haziran 2012 ÖSYM Resmi İnternet Sitesinde Yazıda Diyor ki : ÖMSS Sınavına girenler ve ÖMSS Kura'ya Başvuranlar için 11 Temmuz - 20 Temmuz 2012 Tarihleri Arasında ; ÖMSS - 2012 Tercih Kılacuvuzu ; ÖSYM nin Resmi İnternet Sitesinde Yayınlanacaktır ( Mutemelen 11 Temmuz 2012 Tarihinde Yayınlanacak ) ... Ve daha sonra 11 Temmuz - 20 Temmuz 2012 Tarihleri arasında ; ÖMSS Sınavına Girenler ve ÖMSS Kura'ya Başvuranlar ; Tercihlerde Bulunacaklar ... ÖMSS Kura'ya Başvuranlar icin Ekstra Bir bilgi verilmediğine göre ; KURA Çekimi ; Siz 11-20 Temmuz 2012 Tarihleri arasında Tercih Yaptıktan Sonra Olacaktır ... Ancak ; Yine de ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Sitesinin DUYURULAR Kısmını Ara ara Takip etmenizde fayda var ...

ÖMSS Sınav ve ÖMSS KURA sisteminin bir örneği bir öncesi olmadiği için Detayları cok bilemiyoruz ... Acaba ; Tüm KURA'ya Başvuranlar Bir Torbaya atılıp mı çekilir ; yoksa Tercihlerde bulundukları yerler icin mi tek tek kura çekilir ; bilinmiyor ... Bu Detaylar icin 8 Gün daha bekleyeceksiniz ... 11 Temmuz 2012 Tarihinde Yayınlanacak olan 2012 - ÖMSS Sınavı / ÖMSS KURA Kılavuzunda Tüm Detaylar yer alacaktır ...

Saygılar ...

fatih24

Üye
Üye
arkadaslar bende aynı sızın gıbı heyacanlıyım allah her seyın hayırlısını versın nasıpse kendı adıma ve sız arkadaslarım adına hakkımzda hayırlısı olsun ınş dıyorum saygılar...

YassaX

Üye
Üye
fatih24 kardeşim ; Amin . İNŞALLAH ... Herşeyin Hayırlısı ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
ALLAH'IN Rahmeti, Bereketi Sizinle Olsun. Gönül Güneşiniz Hiç Solmasın. Yüzünüz Aydın Olsun, Kalbiniz Nur Dolsun. Makamınız Firdevs, Dualarınız Kabul Olsun. BERAT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN ... HAYIRLI KANDİLLER ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye