ÖMSS Kura için klavuz hazırlayacakmış

teamtech

Üye
Üye
AİLE SOSYAL BAKANLIGINA İMEİL ATMIŞTIM DÜN SONUCU AŞADA

Bakanlığımıza yapmış olduğunuz bilgi edinme talebiniz inclenmiş olup, Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz ile yapılan yazışma sonucunda talep ettiğiniz bilgi aşağıda belirtilmiştir.

Devlet personel başkanlığı ile ÖSYM tarafından çalışmalar devam etmekte olup,ÖSYM tarafından tercih klavuzu hazırlanacak ve yerleştirmeler ÖSYM tarafından yapılacaktır.

Sınava giren özürlüler aldıkları puana göre, sınava girmeyen ilköğretim mezunları da kura ile yerleştirileceklerdir.

ÖSYM’nin ana sayfasından, yayınlanacak olan klavuzu takip etmeniz yararınıza olacaktır.Bu klavuz yayınlandıktan sonra , Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün ana sayfasında da yayınlanacaktır.

Bilginize rica ederim.

Ekli dosyalar

• pic1329732137r735861.jpg
    pic1329732137r735861.jpg
    28 KB · Görüntüleme: 129

YassaX

Üye
Üye
teamtech ; Kılavuz Dedikleri Şu : TERCİH KILAVUZU .. Zaten Sınava Girenler de ; KURA ile atanacaklara da aynı Kılavuz yayınlanacak.. Onu bekliyoruz zaten ... Yeni bir bilgi degil ... Tercih Kılavuzu Yayınlandığında ; İlk atamada 7.000 Kisi deniyordu, bakalim toplam sayi kac olacak.. Onu da heyecanla beklemedeyiz ...

furkanbıcak

Üye
Üye
özkan bey ben sınavı ve kura tarihini kaçırdım %51 raporluyum bu aşamada bana önerileriniz ne olabilir cevap yazarsanız sevinirim.

YassaX

Üye
Üye
furkanbıcak bey ; zaten Öğrenim Durumunuza Göre Ya ÖMSS Sınavı ya da ÖMSS Kura ya tabi olabilirdiniz... Zamaninda da olsa ikisine birden başvurunuz olmuyor .. Neyse Şu anda ÖMSS Gecmis ... Bana Öğrenim Durumunuzu Soylerseniz 1-2 alternatif fikir verebilirim ... Eğer En az Lise Mezunu iseniz ; 18 Haziran - 4 Temmuz 2012 Tarihleri Arasında KPSS Lise / Ön Lisans Başvuruları var.. Sınav ise 23 Eylül 2012 de... Raporunuzun size ancak ; KPSS ye Giriş Şartlarında fiziksel olarak bir avantaj sağlar , başkada bir avantajı yoktur ... ÖMSS nin yapılış tarihi 2014 Yılını bulacaktır düşüncesindeyim ...

Tekerlekli Sandalye