ÖMSS Kurada tercih yapmadım. Yerleştirme şansım?

alpaslankocaoglu07

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar ben Antalya dan ilk okul seviyesinde özürlü personel kurası için ben başvuruyu yaptığım sırada tarafıma hiç bir şekilde tercih yapılacağı bilgisi verilmediğin den tercihimi yapamadım ve öğrenebildiğime göre bir takvim yılı içerisinde de atama şansımın olmadığı söylendi bakıyorum ki tercih yapılacağı biliniyormuş ama eğer ben tercih yapamadıysam eminim benim gibi bir çok arkadaşımda benimle benzer durumdadır benim öğrenmek istediğim yeniden yada ek yerleştirme olacaksa bu durumda yeniden tercih alınacak mıdır bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim.Ayrıca bu tercih yapılması gerektiği hangi ortamlarda ilan edilmiştir ben takip etmem gerektiğini bilmediğimden hata yaptım ama sanırım kurumlarda böyle bir tercih yapılması gerektiği konusunda bize bilgi verilmediği için sanrım az da olsa onlarında kusuru vardır.Yinede bu yerleştirme de yerleşme şansı bulup iş şansına kavuşan bütün arkadaşlara herşeyin hayırlısı olması dileğiyle başarılar dilerim

marcus_oredius

Üye
Üye
her tercihte yeniden tercih hakkınız var çünkü bir önceki tercihde yapılan tercihler sadece o tercih dönemine aittir. tercih yapılacağını bu sitede birçok defa duyurduk başka sitelerde aynı şekilde duyurdu. ösym sitesini takip edersen (ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) bir sonraki ömss tercihlerin ne zaman yapılacağını duyuracaktır. bizde bu sitede duyuracağız. kurumlar size tercih yapacağınızla ilgili bilgi vermek zorunda değildir. başvuru kitapcığında bütün bilgiler mevcuttur. umarım bir sonraki atama döneminde ( 2 tercih tahminen bu aylarda olma ihtimali var bakan şahinin yorumuna göre) başarılar dilerim.

saygılarımla

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Geçenlerde bir arkadaşım kızı için kuraya başvurduklarını ama tercih yapmaları gerektiğini bilmedikleri için tercih yapmadıklarını söylemişti. Sanırım bu şekilde tercih yapmayan çok kişi var.

derderbo

Üye
Üye
halil bey benim yazdigim yorumlar e.postama sizin siteden tekrar bana geliyor abonelik varmis herhalde gece gun bilgilendirdiniz fakat abo.gi iptal ettirmeyi basaramadim yardimci olurmusunuz imkani varsa iptal ettirseniz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Abonelik için şu adımları izleyin.
Kontrol Paneli> Senekleri Düzenle>Abonelik Ayarları buradan ABONE OLMAK İSTEMİYORUM'u seçiniz.

YassaX

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar ben Antalya dan ilk okul seviyesinde özürlü personel kurası için ben başvuruyu yaptığım sırada tarafıma hiç bir şekilde tercih yapılacağı bilgisi verilmediğin den tercihimi yapamadım ve öğrenebildiğime göre bir takvim yılı içerisinde de atama şansımın olmadığı söylendi bakıyorum ki tercih yapılacağı biliniyormuş ama eğer ben tercih yapamadıysam eminim benim gibi bir çok arkadaşımda benimle benzer durumdadır benim öğrenmek istediğim yeniden yada ek yerleştirme olacaksa bu durumda yeniden tercih alınacak mıdır bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim.Ayrıca bu tercih yapılması gerektiği hangi ortamlarda ilan edilmiştir ben takip etmem gerektiğini bilmediğimden hata yaptım ama sanırım kurumlarda böyle bir tercih yapılması gerektiği konusunda bize bilgi verilmediği için sanrım az da olsa onlarında kusuru vardır.Yinede bu yerleştirme de yerleşme şansı bulup iş şansına kavuşan bütün arkadaşlara herşeyin hayırlısı olması dileğiyle başarılar dilerim

alpaslankocaoglu07 ; Artık geçmiş, geçmişte kaldı . Fazla üzerinde durmadan önümüze bakmamız lazım ... Öyle ya da böyle tecih yapacağınızı bilmiyordunuz, yapmadınız ... Size katılıyorum. Özellikle KURA Başvuruları için farklı bir yöntem ve strateji izlenmeliydi . Cunku 65.000 kişinin cok fazlası internetle iligili degil . En azından ; nasıl ilk başvuruda bulunduğunuz ildeki Aile ve Sos. Pol. Bakanlığı - Sosyal Hizmetlere gidildi ; tercihler noktasında da internet uzerinden degilde ; Aile ve Sos. Pol. Bakanlığına gidilip şahsen yapılmalıydı. Bunuda İlk başvuru anında size bildirmeleri gerekirdi. Neyse; artık önümüze bakmalıyız . KURA icin ; 2. Tercihlerde yine tercih Alınacağını düşünüyorum. Ancak ; yakında olacağı söylenen Ek Atamalarda KURA için Tercihler olacağını düşünmüyorum, bu benim kişisel fikrim. Ancak yinede sıkı sıkıya takip etmenizde fayda var . Eğer İnternet Kullanıcısı iseniz ; ÖSYM nin Resmi İnternet Sitesinden ; ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ya da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Resmi İnternet Sitesi Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | den takipte bulunabilirsiniz. İnternete çok fazla girmiyorsanız ALO 183 --> Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Telefonu; ayrıca 0 312 298 80 50 --> ÖSYM TELEFON SANTRAL den ; gelişmeleri takipte bulunabilirsiniz ... Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

mektepli

Üye
Üye
selam Halil bey ben ilk atamalarda çoğu kişi gibi tercih olduğundan haberdar olmadığım için yapamadım şuanda da bakınıyorum hiçbir yerde tercih tarihleri ilgili bir bilgilendirmeye ulaşamadın ikinci atamala ekim veya kasımayına tekabul etmiş olsa aaba tercih seçeneklerinin bu tarihlere göre en az nezaman gerçekleştirilmesi gerekir bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler,ayrıca bu tercihleri atamalar için hangi siteden yapmam lazım

marcus_oredius

Üye
Üye
mektebli size şöyle örnek vereyim örnek olarak ömss 1 tercih 11.07.2012-20.07.2012 tarihleri arasındaydı. 11 temmuzda tercih kılavuzu yayınlandı yani tercihlerin ilk gününde. 2 tercih te de aynı şekilde olacaktır. bu kpss de de bu şekilde işlemektedir. ösym nin sitesindeki 2012 yerleştirme takvim yazan linke tıklarsanız ara sıra orada 2 tercihlerin ne zaman olacağına dair bilgileri vereceklerdir.

Tekerlekli Sandalye