ÖMSS Kura'yı kazanamayanlar 2. atamalarda yeniden kuraya?

sevecen53

Üye
Üye
Arkadaşlar 2.atamalarda kurada ismi çıkmayanlar için nasıl bir uygulama gerçekleşecek,tekrardan kura çekimi olacakmı yoksa 2 sene sonra yeni sınavımı bekliyecez ?

derderbo

Üye
Üye
2.atamalarda illaki kura ya başvuranlarada kadro acılacaktır.Ama kadro sayısı hakında fazla bilgim yok tahmini söylüyüm 1000-1500 arası kadro açılabilir
Şuda çok önemli kurumlarımızın istemi çok önemli ilkokul mezunu kadro acma bazında söylüyorum.
ALLAH yardımcımız olsun

sevecen53

Üye
Üye
2.atamalarda kadro açığı kesinmi derderbo ? araştırdım ama resmi bir bilgi bulamadım :( kurumlarımızın umurunda değilki kardeş,başkanlık bekliyor kurumlar söylesin bizim bu kadar kadro açığımız var hangi kurum ilgileniyorki bununla kimsenin umurunda değiliz,başkanlık bi heyet cıkartıp bu kadro açıklarını araştırsaydı bence 20.000 kişi ilk atamalarda işe yerleştirilmişti.. dediğin gibi allah yardımcımız olsun...

teamtech

Üye
Üye
selam şimdi 2012 de ömss atanamadım ve kurada cıkm adı ama katıldım yani anlayacagınız ben yenıden katılma sansım varmı ? ömss kuraya nezaman yapılacak bıldıgınız uzere her yıl duzenlecekmıs yanı 2013 yıl ocak şubat martta aslı varmı? PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI SİTESİNDE ÖMSS İLE İLGİLİ DUZENLEME GÖRDUM YANI HER YIL YAPILACAK MI?

YassaX

Üye
Üye
teamtech ; 2012 Tarihinde Sınav Sonucunda ya da Kura Sonucunda Ataması yapılmayanlar, Yerleşemeyenler 2013 / 1 ÖMSS yerleştirmelerine başvuru yapabilecekler. Ancak ; Kura Konusunda Kontenjan olacak mı ? olmayacak mı ? şu an için belli değil. 5 Ocak 2013 Tarihinde Bakan Faruk ÇELİK'İN açıkladığı 5.423 Kontenjan içinde Kura Kontenjanı da olursa ; Kura içinde Tercihler alınacaktır ...

Bakan Faruk ÇELİK'İN Açıklamasının LİNKİ : T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Bakan Faruk ÇELİK'İN Açıklaması : """ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bu yıl 5 bin 423 kadroya engelli memur alınacağını ve yerleştirme işlemlerinin Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilmesinin planlandığını bildirdi.

Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamaya göre Çelik, bu yılki yerleştirme için kurumlarca Devlet Personel Başkanlığı'na intikal ettirilen kadro sayısının 5 bin 423 olduğu belirtti.

Çelik, bu kadrolara ilişkin nitelik kod kılavuzunun önümüzdeki hafta itibarıyla Devlet Personel Başkanlığı'nca ÖSYM Başkanlığı'na intikal ettirileceğini, adayların tercihlerinin alınmasına müteakip yerleştirme işlemlerinin yapılmasının planlandığını kaydetti.

Bakan Çelik, ''Böylece 5 bin 423 engelli vatandaşımız, ÖSYM'nin takvimi de uygun olursa Şubat ayı sonuna kadar veya en geç Mart ayı içerisinde işlerine kavuşmuş olacak'' ifadesini kullandı. """

Şu anda Net bir Tarih yok ... Ancak devamlı suretle vereceğim internet sitelerini kontrol etmenizde fayda var :

1-) www.osym.gov.tr 2-) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | 3-) DPB 4 -) http://engelliler.gen.tr/

Son olarak ÖMSS Hakkında Tüm Bilgiler İçin Rehbere Bakmanızı Öneririm ... LİNK'te :

http://www.dpb.gov.tr/dosyalar/pdf/kpss/omsskurum.pdf

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye