ÖMSS lise mezunu olarak girip eğitimimi devam ettirirsem?

RoyJonesJr

Üye
Üye
iyi forumlar bi sorum olucak, ben bundan önceki ömssye lise mezunu olarak girdim fakat bu sene açık öğretim 2 seneliğe kayıt olucam bi sorun çıkar mı? Aynı durumda olan veya bilgisi olan yardımcı olabilir mi

Sairane

Üye
Üye
merhaba sevgili royjonesjr. benim kardeşim açıköğretim uluslararası ilişkiler okuyor. ve geçen ki sınava çok rahatlıkla girdi. bir şey olacağını sanmam. kişinin eğitim alma özgürlüğü var. bence rahat olabilirsin.

yalvaçlı_32

Üye
Üye
ya bende sınava geçen sene girdim ama bu sene mezun oldum. bu sene tercihler olursa başvurabilir miyim?

derderbo

Üye
Üye
Arkadaşlar ömss de başvurunuz hangi alandan kabul edildiyse(lise,önlisans,lisans) o alandan açılacak kadrolara tercihte bulunursunuz.

derderbo

Üye
Üye
iyi forumlar bi sorum olucak, ben bundan önceki ömssye lise mezunu olarak girdim fakat bu sene açık öğretim 2 seneliğe kayıt olucam bi sorun çıkar mı? Aynı durumda olan veya bilgisi olan yardımcı olabilir mi

Siz şayet ÖMSS ile bir atama daha olursa lise için açılacak kadrolara tercihte bulunursunuz.Ama bir sonraki sınava(EMSS) ÖMSS nin yeni adı önlisans mezunu olarak girebilirsiniz.

gececi01

Üye
Üye
Siz şayet ÖMSS ile bir atama daha olursa lise için açılacak kadrolara tercihte bulunursunuz.Ama bir sonraki sınava(EMSS) ÖMSS nin yeni adı önlisans mezunu olarak girebilirsiniz.

bende açıköğretim 2 ci sınıf elektrik elektronik okuyorum bende lise diploması olmadan başvuru yapabilirmiyim

Tekerlekli Sandalye