ömss mezuniyetim yanlış yazıyor

gülgül

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar
ben önlisans mezunuyum ama ömss yanlişlik yapmiş sanirim çünkü diplomam ve belgelerimin hepsini kayit zamani göstermiştim.. Ama beni lisans mezunu olarak göstermiş ben tercihlerimi önlisans olarak yaptim şimdi gördümki lisans mezunu yaziyor bu yanlişliği nasil düzelticem yardimci olurmusunuz bana lütfenn

cole08

Üye
Üye
genel amaçlı dilekçe örnegi yazıp durumunu izah edeceksin tercih kılavuzunun sonunda var aday sistemine girip çıktısını alcaksın diploma fotokopisine aslı gibidir yaptırım üçünü bir ösym ye yollıcaksın

İsen Buga

Üye
Üye
ÖYSM şube yada merkezlerine git yanlışı düzlettir...

gülgül

Üye
Üye
zaten kayıt yaparken yanlış yapmışlar ben önlisans değilde lisans olarak girmişim benim herşeyim lisans mezunu olarak yapılmış nasıl böyle bir yanlışlık yapılmış ve bende anlamamışım bugüne kadar çok üzüldüm emeklerim boşa gitti
gitsemde düzeltileceğini sanmıyorum artk :(
ÖYSM şube yada merkezlerine git yanlışı düzlettir...

marcus_oredius

Üye
Üye
vakit kaybetmneden (pazartesi) en yakın ösym bürosuna git. orda durumu izah et belgelerinide yanında bulundur. sana bir dilekçe doldurturlar ve onuda ya posta yoluyla yada faks yoluyla göndermeni isterler. eğer posta yoluyla göndermen istenirse ihbarlı mektup şeklinde yolla böylece kayboldu gelmedi gibi kuşkular oluşmaz. faks yollanacaksa postahane dışında biryerden gönderme direkt postahaneden resmi evrak şeklinde yolla.

gülgül

Üye
Üye
teşekkür ederim pazartesi uğraşıcam artık inşallah düzeltilir yaa
vakit kaybetmneden (pazartesi) en yakın ösym bürosuna git. orda durumu izah et belgelerinide yanında bulundur. sana bir dilekçe doldurturlar ve onuda ya posta yoluyla yada faks yoluyla göndermeni isterler. eğer posta yoluyla göndermen istenirse ihbarlı mektup şeklinde yolla böylece kayboldu gelmedi gibi kuşkular oluşmaz. faks yollanacaksa postahane dışında biryerden gönderme direkt postahaneden resmi evrak şeklinde yolla.

marcus_oredius

Üye
Üye
umarım hayırlısıyla düzeltilir ve sorunsuz olarak tercih yapabilirsiniz.

Nonamex

Üye
Üye
zaten kayıt yaparken yanlış yapmışlar ben önlisans değilde lisans olarak girmişim benim herşeyim lisans mezunu olarak yapılmış nasıl böyle bir yanlışlık yapılmış ve bende anlamamışım bugüne kadar çok üzüldüm emeklerim boşa gitti
gitsemde düzeltileceğini sanmıyorum artk :(
Şimdi ben anlamadım sen sınava da lisans olarak girdin ? Lisans sorularını yaptın ve önlisans olarak tercih yapacaksın doğru mu anladım buraya kadar? Eğer doğruysa bu noktadan sonra herhangi bir değişim olmaz, bir sonraki sınavı bekleyeceksin. Yok eğer önlisans sorularıyla sınava girdin de sana lisans olarak tercih yapacağını gösteriyorsa sistem onu değiştirebilirsin, ama dediğim gibi sınava lisans girip sonradan önlisans tercih yapma gibi bir şansın yok...
(örn: Öyle bir uygulama olsaydı, o zaman lisans mezunları da ortaöğretim soruları ile sınava girip lisanstan tercih yapardı...)

gülgül

Üye
Üye
evet aynen dediğiniz gibi oldu lisan olarak girmişim lisans sorularını yapmışım malesef ama benim hatam değilki yaa... görevliye kafasından büyük diplomamaı gösterdim hem mezın tarihimi yanlış yazmış hemde diplomamı.. emeğimle oynadılar hakkımı helal etmiyorum
Şimdi ben anlamadım sen sınava da lisans olarak girdin ? Lisans sorularını yaptın ve önlisans olarak tercih yapacaksın doğru mu anladım buraya kadar? Eğer doğruysa bu noktadan sonra herhangi bir değişim olmaz, bir sonraki sınavı bekleyeceksin. Yok eğer önlisans sorularıyla sınava girdin de sana lisans olarak tercih yapacağını gösteriyorsa sistem onu değiştirebilirsin, ama dediğim gibi sınava lisans girip sonradan önlisans tercih yapma gibi bir şansın yok...
(örn: Öyle bir uygulama olsaydı, o zaman lisans mezunları da ortaöğretim soruları ile sınava girip lisanstan tercih yapardı...)

YassaX

Üye
Üye
gülgül ; Görevliye Verdiğin Diploma Tamam da ; Sen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına Gittikten sonra; Parayı Yatırıp ÖSYM Başvuru Merkezine Gittin .. Orada ; Sen Aday Başvuru Formunu Görevliye verdikten sonra ; Senin Bilgilerine sisteme girdi.. Sonrasinda ise ; Fotoğrafını Cekti .. Sonrasinda ise ; Sana 1 Sayfa Cıktı verdi ve orada Öğrenim Bilgileri Kısmını ve Her Yazılanı Kontrol etmeni istedi ve sende bunu kontrol ettin ve Okeylediysen ; oraya imza attın ve Başvurun tamamlandı.. Demek ki senin burada ÖSYM BAşvuru Merkezi Yetkilisi Öğrenim Durumunu Lİsans Olarak yazdi ve sende bunu dikkat etmeden okeylemiş Oldun.. Peki Her diyoruz yaa ; Evden şifrenle ; hic mi Aday Bilgilerini Kontrol etme gereği duymadin mi ...Hadi Bunu da Bırak ; ÖMSS Sınavına gittin ve Ön Lisansin ama Lisans Sorularını cevapliyorsun.. Gerci o sirada onu farketsende ; Sana Ön Lisans Sorularını vermezlerdi , cunku sistemde kaydın Lisans Gorunuyordu ... Burada ; ÖSYM Başvuru merkezindeki Yetkili Ne kadar Hatalı ise ; Sende de O kadar hata var diye dusunuyorum .. Bu konuyu Cozmek icin en mantıklısı ÖSYM nin Ankaradaki merkezine gitmendir ( Tüm Evraklarını ; Başvuru Aday Formunu -, Bilgisayardan Yetkilinin Verdiği Cıktıyı - Öğrenim Durumunu vs yanında götür ) , vakit kaybetmeden.. Umarim Lehine Çözülür ...Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun...

Saygılar ...

gülgül

Üye
Üye
verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.
bana ösym yetkilisi kontrol et demedi, zaten yemek saatinde gittiğim için başından savdı, ve aday başvuru formumu imzalamamı söylemedi..başvuru formumda ne benim imzam var nede ösym yetkilisinin..kpss sınavı içinde aynı prosüdürü uygulamış ösym onada kayıt yaptım 11 temmuzda orada müdür kontrol et imzala dedi bende imzaladım şimdi onada baktım herşey gayet doğru.. benim hatam var elbette dikkat etmedim bu bana ders olsun artık.. benim ankaraya gitmem imkansız.. hakkımda hayırlısı ne ise onu versin RABBİM..
gülgül ; Görevliye Verdiğin Diploma Tamam da ; Sen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına Gittikten sonra; Parayı Yatırıp ÖSYM Başvuru Merkezine Gittin .. Orada ; Sen Aday Başvuru Formunu Görevliye verdikten sonra ; Senin Bilgilerine sisteme girdi.. Sonrasinda ise ; Fotoğrafını Cekti .. Sonrasinda ise ; Sana 1 Sayfa Cıktı verdi ve orada Öğrenim Bilgileri Kısmını ve Her Yazılanı Kontrol etmeni istedi ve sende bunu kontrol ettin ve Okeylediysen ; oraya imza attın ve Başvurun tamamlandı.. Demek ki senin burada ÖSYM BAşvuru Merkezi Yetkilisi Öğrenim Durumunu Lİsans Olarak yazdi ve sende bunu dikkat etmeden okeylemiş Oldun.. Peki Her diyoruz yaa ; Evden şifrenle ; hic mi Aday Bilgilerini Kontrol etme gereği duymadin mi ...Hadi Bunu da Bırak ; ÖMSS Sınavına gittin ve Ön Lisansin ama Lisans Sorularını cevapliyorsun.. Gerci o sirada onu farketsende ; Sana Ön Lisans Sorularını vermezlerdi , cunku sistemde kaydın Lisans Gorunuyordu ... Burada ; ÖSYM Başvuru merkezindeki Yetkili Ne kadar Hatalı ise ; Sende de O kadar hata var diye dusunuyorum .. Bu konuyu Cozmek icin en mantıklısı ÖSYM nin Ankaradaki merkezine gitmendir ( Tüm Evraklarını ; Başvuru Aday Formunu -, Bilgisayardan Yetkilinin Verdiği Cıktıyı - Öğrenim Durumunu vs yanında götür ) , vakit kaybetmeden.. Umarim Lehine Çözülür ...Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
gülgül ; Rica Ederim .... Hakkınızda Hayırlısı Olsun.. En azindan ÖSYM nin Telefon Numaralarını arayın ... Bence ; Kayıt Yaptırdığınız Yere Gidipte Hakkınızı Arayabilirsiniz ... Aday Başvuru Formuna Yetkilinin İmza Atmasına gerek yok ...Siz İnternetten Cıktı Alıp Doldurup , İmzalayıp Yetkiliye Veriyorsunuz, oda bilgileri sisteme aktarıyor.. İşlem bitince Kaydetmeden Bir cıktısını alıyor ; kontrol ediyorsunuz ; ondan sonra okey deyince ; 1 cıktı daha alıp ; Hem siz ona imza atıyorsunuz ; sizinkine de o imza atıyor ... Demek ki O işlem olmamiş.. Hadi diyelim olmadi ... Size bir ÖMSS - Kayıt Başvuru Formu verildi .. Orada da İnternet Şifreniz var .. En azından Herkese önerdiğimiz ; Bilgilerin doğruluğu açısından ; ÖMSS Aday Bilgilerinizi de kontrol etmemişsiniz .. Bir Çok Yanliş Peşpeşe Gelmiş .. Peki Sınavdan Sonra 29 Mayıs 2012 de Sonuclar acıklandığında ; orada da Mezuniyetiniz yaziyordu hatta 2-3 gun sonra ÖMSSP3 Yazmaya başladı puanın karşısında ... Sizin Ön Lisans Yazmasi Gerekirken Lisans Yaziyor olmali .. ÖMSSP2 Yazmasi Gerekirken ÖMSSP3 Yaziyordur şu anda bile... O esna da yine gereken girişimleri yapsa idiniz ; İş Bu Aşamaya gelmeden belki de Olumlu olarak sonuclanabilirdi , bilemiyorum ... Bu kadar yanlış üst üste gelmesi cok ilginc olmuş ... ALLAH ; GÖNLÜNÜZDEKİNİN HAYIRLISINI VERSİN İNŞALLAH ...

Saygılar ...

gülgül

Üye
Üye
herşey üst üste geldi hayatımda hiç olmadığım kadar bunalımlı 5 ay geçirdim ve halada üzerimden atamadığım sıkıntılarım kaldı.
ben ömss sonucuma bile bakmamıştım bir arkadaşım aradı sağolsun o söyledi bana tercihlerini yaptınmı diye bende o sırada öğrendim sonucumu nasıl tercih yapıcağımı vs vs işte şimdi bu durumdayım... vardır bundada bir hikmet
ALLAH HEPİMİZİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN...

YassaX

Üye
Üye
gülgül ; Amin . İNŞALLAH ... Amin ... Herkes Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

marcus_oredius

Üye
Üye
gülgül hayırlısı olsun. kendinize iyi davranın sıkıntılarınız ve bunalımınızın nedeni nedir bilmiyorum. bazen paylaşmak bunalımdan kurtulmanın en kolay yoludur.

Tekerlekli Sandalye