ÖMSS Mühendislik ataması olur mu?

kurthakan

Üye
Üye
Merhabalar foruma yeni kayıt oldum. Ben de bu sene mezun olacağım üniversiteden ve inşaat mühendisliği bilgisayar mühendisliği endüstri mühendisliği elektrik mühendisliği gibi mesleklerden Ömss de mühendislik ataması yapılacak mı?

İsen Buga

Üye
Üye
Öyle kesin ve kati bilgi yok ancak, talep olduğunda yapılacak. Bana göre mesleklerine uygun atanmalar yapılacak.

kurthakan

Üye
Üye
Ömss Yönetmeliğinde geçen bir maddede şöyle demektedir. MADDE 21 (1) Belirli bir mesleği olan özürlülerin meslekleri ile ilgili işlerde
çalıştırılmaları esastır.

Ben de bu maddedin uygulanmasını bekliyorum fakat kurumların mühendislik ataması yapıp yapmayacağını merak ediyorum

İsen Buga

Üye
Üye
2 yıl boyunca ara sıra alımlar yapılacak. bu 2 yıl içerisinde ÖMSS den aldığınız puan esas alınacak. bu 2 yılda neler geçer bilemeyiz.

YassaX

Üye
Üye
kurthakan; ÖMSS ilk defa yapılan bir Merkezi Özürlü Sınavı olduğundan; bir cok belirsizlik vardır ... Onun icin ; ÖMSS Sonuçlarının açıklanmasının ardından ; Tercih Kılavuzu yayınlanacak ve hep birlikte göreceğiz .... Umarım ; herkes mezun olduğu mesleği ile ilgili atamalar olur... Hakkımızda Hayırlısı Neyse O Olsun...

Tekerlekli Sandalye