ÖMSS Müracaatları Haftasonu da Yapılabilecek

gülümse_hayata

Üye
Üye
Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mahmut Buyankara, 29 Nisan 2012 tarihinde gerçekleşecek olan Özürlü Seçme Sınavı (ÖMSS) müracaatlarının, sürenin kısa olması ve müracaatların çok olması nedeniyle hafta sonu da (25 Şubat cumartesi -26 Şubat Pazar ) alınacağını söyledi.

Kamu kurumları ve özel firmaların ihtiyacı olan özürlü personel alımları için yüzde 40 ve üzeri özürlü olanların yapılacak sınav için toplum merkezine müracaat etmeleri gerektiğini ifade etti.

Haber Fx

bendane27

Üye
Üye
bu haber beni mutlu etti çünkü 9 şuıbat da rapor almak için bütün işlemlerimi yaptırdım. 22 şubat da raporumu alacağımı söylediler ama heyette doktorlar bilgilerimi incelemeden raporu hazırladıkları için tekrar heyete vs girmek zorunda kaldım ve raporu ancak 28 şubatta alabileceğim.... işlemleri yetirştiremem diye korkuyorum. umarım hafta sonu mesaisi ile yoğunluk azalmış olur.

YassaX

Üye
Üye
Güzel olmuş hafta sonları da müracaat alınması.. Ancak Banka ve ÖSYM Ayağı konusunda bir açıklama yok..Gerci Banka olarak Ziraat Bankasının ATM sinden her zaman yatirma işlemi yapılabilir

BLUE MAnN

Üye
Üye
Bu açıklama yapılıyor fakat benim anlamadım il sağlık müdürlüklerinde başvuruyu alacak görevli yokmuş bugün başvuru için gittiğimde görevli olmadığını söylediler başvuru süresi kısa ve hafta sonu en azından cumartesi günü bu işlemler alınmalı.Yada bir süre uzatımına gidilmesini talep ediyorum.

yunusemre

Üye
Üye
Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mahmut Buyankara, 29 Nisan 2012 tarihinde gerçekleşecek olan Özürlü Seçme Sınavı (ÖMSS) müracaatlarının, sürenin kısa olması ve müracaatların çok olması nedeniyle hafta sonu da (25 Şubat cumartesi -26 Şubat Pazar ) alınacağını söyledi.
bütün illerde mi olcak yoksa bingöl de mi? anlamadım valla...

YassaX

Üye
Üye
BLUE MAnN ; İl Sağlık Müdürlüğü derken , Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünümü kastettini acaba. Cunku ÖMSS Başvurularının İl Sağlık Müdürlükleri ile alakası yok

YassaX

Üye
Üye
yunusemre ; bulunduğun ildeki Aile ve Sosyal Politikilar Bakanlığını arayarak bunu öğrenebilirsin.. Ya da imkanın varsa giderek.. Belki calisiyor olabilirler ..

BLUE MAnN

Üye
Üye
BLUE MAnN ; İl Sağlık Müdürlüğü derken , Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünümü kastettini acaba. Cunku ÖMSS Başvurularının İl Sağlık Müdürlükleri ile alakası yok

Pardon hocam evet dediğiniz gibi ilk başvuruyu yaptığımız yer yanii...

YassaX

Üye
Üye
BLUE MAnN; anladim... Yanlis yere başvuru yapmamaniz açısından yazdım o mesajı.. Birde arkadasların kafası karışmaması icin...

yunusemre

Üye
Üye
merhabalar,
ben bugün Ankara/Mamak toplum hizmet müdürlüğüne gittim. orda bekçi vardı. başvuru yapacağımı söyledim. bekçi de yarın gelip başvuru yapabilirsiniz dedi. ben dedimki: internette ÖMSS müracaatları haftasonu yapılacaklarını söylediler dedim. bekçi de, öyle birşey yok dedi.
Allah'tan bizim oraya yakınmış. yerini bilmiyordum. google maps'den baktım. yürüme mesafesi 20 dakika.
neyse olan olmuş.
yarın sabah 9'da gideceğim inşallah..
birşey sorcam özkancey. diplomanın fotokopisine aslı gibidir kaşesi yaptıracak mıyım?

YassaX

Üye
Üye
yunusemre ; Diplomanın Aslı ve Fotokopisini yanınıza alın, orada Aslı Görülmüştür yazıp, fotokopisini alıyorlar.. Bazı illerde ASLI Gibidir olanı ya da Noter Onaylı Örneğini isteyen yerler var.. Ankara'da dediğim gibi olacağını dusunuyorum

yunusemre

Üye
Üye
özkancey, toplum hizmet merkezinde ön kabul ve taahhüt beyanı formunu veriyorlar mı? orayı arayıp sormayı unuttum. :(

YassaX

Üye
Üye
yunusemre; Adresler ve telefonlar mevcut ; Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | --> Bu linke girdiğinde en altta ÖMSS ve Kura Hakkında Bilgi Alabileceğiniz Linkler bölümünde " Ön Kabul Belgesi Müracaat Yerleri için tıklayınız " yazan kısma girip, telefonları ve adresleri mevcut... Gitmeden bir alo dersin, mesai saatleri icinde çözersin.. Ankara da başvuru yerleri verdiğim linkte mevcut.. Ben Sakarya'da nasil bilebilirim ki Toplum Hizmet Merkezinde Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı formunun verilip verilmediğini... Genelde tüm illerde Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bu işlemi yapmaktadır...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Mersin’de Özürlü Memur Sınavı Başvuru Merkezi Sayısı Artırıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Mersin İl Müdürü Selahattin Bulut, Mersin’de Özürlü Memur Sınavı başvuru merkezlerinin sayısını artırdıklarını bildirdi.

İl Müdürü Bulut, yazılı bir açıklama yaparak, Özürlü Memur Sınavı’nın 29 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirileceğini belirtti. Sınava girmek isteyen engelli vatandaşların daha kolay başvuru yapabilmeleri için Mersin’de 4 yeni büro açtıklarını ifade eden Bulut, “Tren Garı karşısındaki Çocuk ve Gençlik Merkezi (ÇOGEM) Müdürlüğü, Mersin Özürlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü, Erdemli Huzurevi Müdürlüğü ve Tarsus İlçe Müdürlüğü olmak üzere dört yeni merkezde başvuru kabul büroları oluşturduk. Böylece engelli vatandaşlarımız daha kolay başvuru yapabilecek” dedi.

Bulut, sınav için başvuruların 2 Mart Cuma günü mesai bitimine kadar kabul edileceğini sözlerine ekledi.

YassaX

Üye
Üye
Buradan da anlasilacagi uzere, ÖMSS 'ye Yogun bir Basvuru oldugunu dusunuyorum tum Turkiye Genelinde..Benim tahminim ÖMSS 'ye Kura haric, 100.000 kisinin Sınava Basvuracagı yonunde

berkemeteatasoy

Üye
Üye
bu yalan haber..kaynarcadan çağaloğluna ordanda bahçelievlere gittim açık degillerdi..uydurma ve yalan haberlerle engellileri ordan oraya koşturmayın lütfen

YassaX

Üye
Üye
berkemeteatasoy; Bu haber zaten, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer almadı.. Sadece bir ilde bu şekilde bir uygulama oldu ve basına duyuruldu.. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hafta sonu acık olsa da , ÖSYM Başvuru Merkezleri kapalı olacağından, yine 2 işlem ayrı ayrı olacaktı..Bu tarz haberleri, kurumların resmi internet sitelerinden teyit etmenizde fayda var

Tekerlekli Sandalye