ÖMSS Önlisans mezunlarina ait kadrolar

sebboy

Üye
Üye
Arkadaslar, DPB tarafindan aciklanan kadrolari liste haline getirmek icin ugrastim. 1-2 eksikle tamamladim. Malum hem is hemde bu duzenleme ile ugrasmak pek kolay olmuyor. Genel goruntuyu liste yontemi ile gormek isteyen arkadaslar hazirlamis oldugum sunuya gozatabilirler, tesekkurler. (Suat Uysal)

onlisans.png

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar Ön Lisans Mezunu Olupta ; Puanını ve Sıralamasını Paylaşmak isteyenler bu başlık altında paylaşabilirler ... Tekraren ifade edeyim : Puanını Paylaşmak İsteyenler ( Mecburiyet Yoktur ) ... Herkesin Görüşüne ve Düşüncesine Saygı Duyarım ... Bu Başlık altında Ön Lisans Atamaları ve ÖMSS Ön Lisans ile ilgili her türlü soru & konu paylaşabilirsiniz ...

Saygılar ...

baracuza

Üye
Üye
76 puanım var önlisans 1154. sıradayım tüm arkadaşlara hayırlı nasipler diliyorum

YassaX

Üye
Üye
baracuza ; Puanınız ve Sıralamanız iyi düşüncesindeyim ... Ancak ; ÖMSS / 2013 - 1 Tercih Kılavuzu yayınlandığında çok iyi analiz etmelisiniz ... Bir önceki Atamalardaki Yerleştirme En düşük Puan ve en yüksek puanları detaylıca incelemelisiniz. Heleki 3001 Nitelik Kodları haricinde yazabileceğiniz bir mesleğiniz varsa onu da iyi araştırın ... ALLAH HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ...

ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi --> ÖMSS 2012/1 Ön Lisans Sayısal Verilerin LİNKİ

Saygılar ...

baracuza

Üye
Üye
aMİN HEPİMİZ İÇİN HAYIRLISI DİYORUM. Ben harita mezunuyum 1. atamada yerleşemedim bu atamada sıralamamın 300-350 lerde olacağı kanaatindeyim tercihler açıklandığında tercihlerimi burdan yine yayınlarım inşallah sizlerin de yardımıyla İnşallah bu atamada atanırım. ümitliyim.

YassaX

Üye
Üye
baracuza ; Amin. İNŞALLAH ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
tufan01 ; Puanınız ve Sıralamanız çok iyi ... Çok Çok Avantajlısınız ... Size nacizane önerim; Özellikle İlk 3 Tercihiniz Çok Çok Atanmak istediğiniz yerler olursa daha iyi olur görüşündeyim ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

kıvanç karakaş

Üye
Üye
puanım 76,136 hesaplamarıma göre üç aşağı 5 yukarı 350-360 arasındayım.
benim birde bir sorum olucak arkadaşlar 6225-meb onaylı bilgisayar işletmeliği sertfikası ile alaklı.üniverisitede okurken 5 sene öncesi üniversiteden almış oldugum 160 saatlik bilgisayar işletmenliği sertifikam var bu var olan belgemle 6225 nitelik kodlu bölümlere tercih yapabilirmiyim yapar ve atanırsam atandığımda sorun yaşarmıyım.ayrıca üniversitede okurkende 2 dönem bilgisayar 1 ve bilgisayar 2 olmak üzere ders aldım bunuda transkiple kanıtlayabilirim.saygılar

YassaX

Üye
Üye
kıvanç karakaş ; Puanınız ve sıralamanız gayet iyi ... Güzel bir tercih sıralaması ile bu atamalarda yerleşebileceğiniz kanısındayım ... Yine de son 5 Tercihinizi az tercih gören yerleri yazıp, işinizi garantiye almalısınız. Bilgisayar işletmenlik sertifikanız MEB Onaylı ise herhangi bir sorun olmayacağı düşüncesindeyim ...

Saygılar ...

tufan01

Üye
Üye
verdiğin bilgiler için teşşekür ederim yassax arkadaşım inşallah herkez istediği yere atanır sana bir sorum olacak ben entriyel elektronik mezunuyum ve biz bilgisyar dersi gördük bu bilgisayar kursu olarak sayılırmı eğer sayılırsa üniversiteye gidik eski kayıtlarda slip alıp buna göre tercihimi daha net yapacağım bana bilgi verirsen sevinirim.

kubra3888

Üye
Üye
halkla ilişkiler mezunuyum puanım 75 sıralamam ilk 500e düştü birde yazın m.e.b. onaylı bilgisayar işletmenliği sertifikası aldım... hayırlısı olsun diyorum bende

YassaX

Üye
Üye
kubra3888 ; Sıralama ve Puanınız Gayet iyi ... Güzel bir tecih listesi ile şansınız çok çok yüksek diye düşünüyorum. Heleki Bilgisayar İşletmenlik Sertifikanızda sizin için çok güzel bir avantaj ... YÜCE RABBİM HERKESİN GÖNLÜNDEKİNİN HAYIRLISINI VERSİN İNŞALLAH ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
verdiğin bilgiler için teşşekür ederim yassax arkadaşım inşallah herkez istediği yere atanır sana bir sorum olacak ben entriyel elektronik mezunuyum ve biz bilgisyar dersi gördük bu bilgisayar kursu olarak sayılırmı eğer sayılırsa üniversiteye gidik eski kayıtlarda slip alıp buna göre tercihimi daha net yapacağım bana bilgi verirsen sevinirim.

tufan01; Rica Ederim ... Amin . İNŞALLAH ... Aşağıda Detaylarıyla verdiğim bilgi, daha önce Sitemizde verdiğim Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası Hakkında Genel Bilgidir. İşinize yarayacağını düşündüğüm için paylaştım ...

ÖMSS Tercihleri; Özel Şartlarında Olması Beklenen Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası

BİLGİSAYAR İŞLETMENLİK SERTİFİKASI HAKKINDA YARARLI OLACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM BİLGİLER :

6225 - M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak :

Halk Eğitim kurslarında ya da özel sektörde bazı kurslar tarafından M.E.B. müfredatına dayalı olarak bilgisayar programları veya kullanımı ile ilgili olarak verilen tüm sertifikalar; içeriği, ders saati ve kaç yıl önce alındığı önemsiz olmak üzere bu kod açısından yeterlidir.

KPSS tercih kılavuzunda "3.8. Başvuru şartları arasında “MEB’den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak” niteliği aranan kadroları,
1.MEB’den Onaylı Bilgisayar Programcısı Sertifikası,
2.MEB’den Onaylı Bilgisayar Analist Programcı Sertifikası sahibi olanlar da tercih edebileceklerdir." ifadesi yer almaktadır.

Ayrıca, adayların öğrenim hayatlarının herhangi bir bölümünde bilgisayar ile ilgili almış oldukları herhangi bir ders; içerik, ders saati, geçme notu veya dönemi önemsiz olmak üzere belgelendirildiği takdirde bu kod açısından yine geçerlidir.

Lisans veya önlisans mezunu adaylar; tüm lisans/önlisans mezunları bölüm ayrımı olmaksızın mutlaka bir bilgisayar dersi (temel bilgi teknolojileri dahil) almaktadır. Bu durumu gösteren transkriptin kuruma ibrazı atama için yeterli olacaktır. Hatta bir bilgisayar dersi aldıktan sonra üniversiteyi terk eden bir öğrenci halihazırda mezun olmadığı halde ilgili dersi almış olduğu için bu kod şartlarını taşımaktadır.

Ortaöğretim mezunu adaylar; öğrenim süreçlerinde herhangi bir sınıfta herhangi bir dönemde bilgisayar ile ilgili bir ders aldıklarını karne veya okul yönetimince onaylı bir belge ile ispatlamaları bu kodu kullanabilmek için yeterlidir.

KAYNAKÇA : KPSS kılavuzundaki özel koşullu kodlar - Memurlar.Net

---------------------------------------------------------------------------------

2012 / ÖMSS -1. Tercih Kılavuzu LİNKİ : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

2.3 Başvuru Özel Şartları

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, bu Kılavuzda yer alan kadroların karşısındaki başvuru şartları bölümünde
aranılan şartların “tamamını” taşımaları gerekmektedir Bu şekilde olan kadrolarla ilgili açıklamalar aşağıda
yapılacağı için bu bölümün çok dikkatli okunması gerekmektedir. Bu şartları taşımayan adayların yerleştirilseler
dahi atamalarının yapılması mümkün değildir. Adayların tercihlerini yaparken aşağıdaki hususlara dikkat
etmeleri gerekmektedir:

1) Adayların, diploma veya geçici mezuniyet belgeleri ile tercih edecekleri kadroların karşısındaki başvuru
şartları arasında yer alan; sertifika vb. diğer belgelere, yerleştirme işlemine son başvuru tarihi itibariyle
sahip olmaları gerekmektedir.

2) Adayların öncelikle tercih edecekleri kadronun karşısında yer alan öğrenim koşuluna sahip olmaları,
ilaveten bu kadro için aranılan diğer özel niteliklerin tümüne sahip olmaları gerekmektedir.

3) Adayların tercih edecekleri kadroların karşısındaki başvuru şartları bölümünde birden fazla öğrenim alanı
veya programı belirtilmiş ise, bunların sadece birinden mezun olmuş bulunmaları yeterlidir.

4) Başvuru şartları arasında “MEB’den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak” niteliği aranan
kadroları, MEB’den Onaylı Bilgisayar Programcısı Sertifikası, MEB’den Onaylı Bilgisayar Analist
Programcı Sertifikası sahibi olanlar da tercih edebileceklerdir.

5) Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar, daktilo, büro yönetimi ve sekreterlik, elektrik veya
terzilik dersini alanlar ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar, “M.E.B.’dan Onaylı Bilgisayar
İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak”, “M.E.B.’dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak”, “M.E.B.’dan
Onaylı Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı Sertifikasına Sahip Olmak”, “M.E.B.’dan Onaylı
Elektrikçilik Sertifikasına Sahip Olmak” veya “Terzi Bonservisine Sahip Olmak” niteliğine sahip olarak
değerlendirilecektir.

6) Kaloriferci veya santral memuru kadrolarını tercih edecek olan adayların, “M.E.B.’dan Onaylı Kalorifer
Ateşçiliği Sertifikasına Sahip Olmak”, “M.E.B.’dan Onaylı Santral Elemanı Yetiştirme Sertifikasına Sahip
Olmak” veya “Kaloriferci Bonservisine Sahip Olmak” ya da 3308 Sayılı Kanuna göre bu daldaki ustalık /
kalfalık belgelerinden herhangi birine sahip olmaları veya örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli
olarak konu ile ilgili ders almış olmaları ve bu hususu resmi olarak belgelemeleri gerekmektedir.

---------------------------------------------------------------------------------

ÖNEMLİ NOT !!! :

ARKADAŞLAR; ÖSYM TARAFINDAN YAYINLANACAK OLAN ÖMSS / 2013-1 TERCİH KILAVUZUNUN ÖZEL ŞARTLAR BÖLÜMLERİNİ ÇOK ÇOK DİKKATLİ OKUMANIZI & İNCELEMENİZİ ÖNERİRİM. ÇÜNKÜ DEĞİŞİKLİK YAPILMA İHTİMALİ HER ZAMAN MEVCUTTUR ... YUKARIDA KONTENJANLARIN YANINDA OLMASI MUHTEMEL ÖZEL ŞARTLARDAN BİLGİSAYAR İŞLETMENLİK SERTİFİKASI HAKKINDA İŞE YARAYACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM BİLGİLER YER ALMAKTADIR ... ANCAK ; "" HİÇ KİMSE BU BİLGİLER DOĞRULTUSUNDA HAREKET ETMESİNİ ÖNERMİYORUM. MUTLAKA KENDİ ARAŞTIRMANIZI YAPIN ... BEN SADECE ; ÖN FİKİR OLMASI AÇISINDAN PAYLAŞIMDA BULUNUYORUM . BU KONUDA HİÇ KİMSE BANA SORUMLULUK YÜKLEMESİN ... ÇÜNKÜ ; ÖMSS TERCİH KILAVUZU YAYINLANDIĞINDA ; ÖZEL ŞARTLAR GEREKTİREN BİR KONTENJANI ; BENİM VERDİĞİM BİLGİYE DAYANARAK SECERSİNİZ, SONRASINDA SETİFİKASINIZ GEÇERLİ OLMAZSA ; ALLAH KORUSUN ATAMANIZ İPTAL OLURSA ; BEN BU KONUDA SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM.. YUKARIDA PAYLAŞTIĞIM BİLGİLER IŞIĞINDA ; DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞINA ; MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NA , AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINA, ÖSYM'YE, GEREKİRSE BULUNDUĞUNUZ İL YA DA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE SORARAK ARAŞTIRMANIZI MUTLAKA YAPINIZ ....

Saygılar ...

YassaX ...

karamel

Üye
Üye
kimse bişi dememiş tercih kılavuzu çıkmadıysa ne zaman daha çok var mı tahmini :(

YassaX

Üye
Üye
karamel ; verdiğim LİNK'te bir yazı paylaştım. Okumanızı öneririm.

http://engelliler.gen.tr/f98/bakan-...r-var-yeni-kadrolar-acmaya-calisiyoruz-18289/

Arkadaşlar ; 14 & 15 Ocak 2013 Civarlarında Devlet Personel Başkanlığı ÖMSS / 2013 - 1. Tercih Dönemi Kılavuzunu ÖSYM Başkanlığı'na gönderdi .Yaklaşık 15 gün geçmesine rağmen halen en ufak bir ÖMSS Kıpırtısı yoksa ; bence Kadro Sayıları üzerinde çalışılıyor olabilirler. Üstteki LİNK'teki yazımda bu tezimi destekliyor ... Umarım Kadro Sayısı artar ve düz memurluklar cok daha fazla olur ... Böyle olsun ki çok daha fazla engelli kardeşimiz iş sahibi olsun ... Kısaca şu an için herkes ÖSYM nin Tercih Kılavuzunu yayınlayacağı tarihi beklemektedir ...

Saygılar ...

tufan01

Üye
Üye
Bilgiler için teşekkür ederim inşallah herkez atanir

Rüzgar Gülü

Üye
Üye
gunaydın arkadaşlar benım puanım 69 önlısan bilgisayar teknolojısı ve proğramlama bolumunden mezunum.ıstdayım.atanma sansım varmıdır sızce..

Tekerlekli Sandalye