ÖMSS Önlisansda kaç atama olur?

karakartal1

Üye
Üye
Ben ömss de ön lisans olarak girdim sınava yanlış girdim çünkü benim ortaöğretim sınavına girmem lazımdı hala üniversite de okudugum için yanlış girdim vs.vs. 77 puan aldım sıralama 1020 ön lisans da kaç kişi atayacaklar ve beni işe aldılar diyelim başka bir yere atandım izmite verirler mi yoksa üniversiteyi nerede kazandıysam orada mı okumamı saglarlar itiraz etmem gerekiyor mu??cevap verirseniz sevinirim

YassaX

Üye
Üye
karakartal1 ; Hala Üniversitede okuduğunuzu söylemişsiniz ... Lisans mi Okuyorsunuz ? Ön Lisans mi Okuyorsunuz ? Bir de Kaçıncı Sınıftasınız Öğrenebilir miyim.? Bunlari öğrenmeden yaptığım yorum sağlıklı olmaz, onun icin ...

canbaz78

Üye
Üye
73.45035
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası 1798
arkadaslar atanabilirmıyım sizce baraj neydi önlisans mezunuyum işletme 3 okuyorum acıköğretim ..

YassaX

Üye
Üye
canbaz78 ; Şu anda Herhangi bir Baraj Puan Sözkonusu degil.. Atanıp Atanamayacağınızı bu verilerle soylemek mümkün degil.. Tercih Kılavuzu Yayınlandığında, Kontenjanlar belli olur ve ona tercihlerde bulunursunuz... 10 ila 15 Haziran arasi Tercih Kılavuzu yayınlanır düşüncesindeyim... Hakkınızda Hayırlısı Olsun

karamel

Üye
Üye
özkan bey tercih kılavuzu biraz örnek verir misin ben istanbul u tercih ederimm uzaklara gitmem yani şansım var mı

YassaX

Üye
Üye
karamel ; Benim Tahminim ; Tercih Kılavuzu; 7 ila 15 gün arasında yaklaşık 10 ila 15 Haziran Civarinda yayınlanacağını düşünüyorum... ÖSYM; Devlet Personel Başkanlığından Aldığı Kontenjanları; Düzenleyerk; Duyurusunu Kendi İnternet Sitesinden yapacak ... Tercih Kılavuzu yayınlandığında; Kac tane Ortaöğretim, Ön Lisans ve Lisans'ın ; hangi ilde, Hangi ilçede ve hangi özel şartla yer aldığını belirtecek ... Bize sayı olarak diyecek ki ;Örneğin : 15 Tane Tercih Hakkın var ( Bu 15 Rakamı tahmini ve örnek bir rakamdır, yanlış anlaşılmasın.. Benim Tahiminime göre 15 ila 25 Arası bir tercih hakkı verecekleri düşüncesindeyim ) .. Daha sonra ; belirlenen tarihler arasında ; Aday İşlemleri Sistemi ---> ÖSYM nin Resmi İnternet Sitesinde ; T.C. No ve Şifrenizle bu işlemi gerçekleştirerek tercihlerinizi yapacaksınız.. Tahmin Ediyorum ki ; Bir Baraj Puanı Sözkonusu olmayacaktır ... Ancak bu sadece bir tahmin. 2012 - ÖMSS nin bir örneği olmadığı için, diğer örneklerden yola çıkarak, ÖSYM nin de Mantığı Çercevesinde yorumalarda bulunuyoruz.. Bazı Kontenjanların yanında ÖZel Şartları Olabilir : Örnek : Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası , Örnek : Eğitim Bilimleri Mezunu Örnek: İlahiyat Mezunu ---> Bunlar Kesin Olur demiyorum, Örnek Olarak veriyorum... Bu özel şartları taşımıyorsanız, o kontenjanı tercih hakkınız olmuyor .. Zaten ; Diyelim ki ; Eğitim Bilimleri Mezunu Değilsiniz; ancak Özel Şartta Eğitim Bilimleri Mezunu istiyor, siz ÖSYM nin sitesinde O tercihi yaptıktan sonra ; bir sonraki işleme geçemiyorsunuz, sistem hata veriyor, siz de bu durumu duzeltiyorsunuz ...
Kendi ilimizde kaç tane Kontenjan olacağı ise ; Tercih Kılavuzu yayınlandığında belli olacak ... Ayrıca ; Kendi ilimizdeki sıralamamızı öğrenmemiz tabiki güzel bişey ancak ; Başka illerdeki Engelli Kardeşlerimiz de bizim ilimizi Tercih Edebileceğinden ; Kendi ilimizdeki sıralamamızı Öğrenmemiz ; yerleşme ve bunu tahmin etme anlaminda , çok büyük bir farklılık olmayacaktır ... Örneğin : Kocaeli ili diyelim; İstanbul, Ankara ve Bursanın Tam ortasında bir yer .. Kocaeli de ; Lise Grubundan 2.000 inci oldunuz diyelim.. Kocaeli ilindeki sıralama da da; 200 üncü olduğunuz ... Diyelim ki ; Kocaeli de 300 Lise Kontenjanı var.. Bu durumda siz kesin yerleşirim diyemezsiniz .. Neden ? --> Çünkü ; Kocaeli Ulaşım Açısından iyi bir yerde olduğundan ; İstanbulda ki engelli kardesim, İstanbuluda Üstteki tercihlerine yazacak, ancak ; İstanbul Cok Cok Tercih Edilen bir il olduğundan ; cunku cok fazla katılım var....Sadece ve Sadece İstanbul Tercihi Yapmak ; risklidir düşüncesindeyim ... Tercih Kılavuzu ve Tercihlerle ilgili ancak bu kadar özet yorum yapabilirim ... Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye