ÖMSS (Özürlü Memur Seçme Sınavı )'De Uygulanan " YAŞ " ile İlgili Yorum ve Düşünceler

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS (Özürlü Memur Seçme Sınavı )'De Uygulanan " YAŞ " ile İlgili Yorum ve Düşünceler

Arkadaşlar ; Aranızdan bir çok kardeşimiz ; YAŞ Konusunda Farklı Farklı Yorumlar Yapmaktalar ... Bende bu konuda Şu şekilde bir yorum yapmak istiyorum ... Özellikle 3 EKİM 2011 Tarihinde Yayımlanan ÖMSS Yönetmeliği'nin YAŞ ile ilgili Olan Bölümünü Aşağıya Kopyalayıp, Örnekle Açıklamaya Çalışacağım :

3 EKİM 2011 ÖMSS YÖNETMELİĞİ YAŞ İLE İLGİLİ MADDELERİ :

Yerleştirme

""" MADDE 15 ‒ (1) Özürlü adaylar ÖMSS ve/veya kura işlemleri sonuçlarına göre Devlet memuru kadrolarına yerleştirilir.
a) ÖMSS sonuçlarına göre yerleştirme;
1) Adaylar, kadrolara; eğitim durumları ve özür gruplarına ilişkin şartları taşımaları kaydıyla, ÖMSS puanları, tercihleri, kadro sayıları ve koşulları gözönünde tutulmak suretiyle yerleştirilir. Yerleştirme işlemlerinde, diğer koşullar saklı kalmak kaydıyla, yerleştirmenin yapıldığı tarihte aynı adaya ait geçerlilik süresi bitmeyen sınavlardan alınan en yüksek ÖMSS puanı dikkate alınır ve aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, her ikisinin de aynı olması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır. """

Eşitlik Halinde Diyor ...Örnek : Ahmet İsimli Kardeşimiz Ön Lisans - Genel Özürlü ÖMSS ye Girdi... ÖMSS Sonucçlarına göre 6.950 Ön Lisans Girenler arasinda Zaten Sıralamaya tabi Tutuldu ve 80 Puan Alarak 1.000 inci oldu diyelim. Ayşe isimli Kardeşimiz yine Ön lisans Genel Özürlü girdi ve 6.950 kişi arasında 80.01 Puan alarak 999 uncu oldu ... Ayşe ve Ahmet 1 Adet Olan Mersin İl Sağlık Müdürlü; Memurluk Kontanjına Tercih Listelerinde 1. Tercih Olarak Yer verdiler ... Burada Ayşe bu yere atanır .. Eşitlik olayina gelince bu örnekten yola çıkarak ;ÖMSS Sonuçları yayınlanmasindan sonra ; hic kimse kimse ile eşit duruma gelmesi mumkun değil. Cunku ; Herkes Kendi Mezuniyetine göre sıralandı... Eğer ; Sınavda Yapılan sorularda vs Eşitlik her anlamda var ise ; O zaman YAŞ maddesi uygunlanmıştır düşüncesindeyim.. Atama da ve Yerleştirme de benim mantığıma göre YAŞ ile ilgili madde uygulanması mümkün değil. Eski Özürlü Sınavlarında ; Bu madde uygulamasına rastlanıyormuş ve o nedenle birçok arkadaşımız bu konuda farklı farklı yorumlar yapmaktalar ...Ben de ; kendi mantığımla bu konuya açıklık getirmek istedim ...

NOT : Yukarıda Yazdıklarımın Tamamı Kendi Düşüncem ve Yorumlarımdır ... Herhangi bir Kurumla görüşmem sonucu oluşmuş fikirler değildir ...

Özkan CEYLAN ( Ozkancey )

Saygılar ..
.

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla ; Rica Ederim ... İNŞALLAH ... ALLAH HEPİMİZDEN RAZI OLSUN ...

blues

Üye
Üye
Özkanım bu Sağlık bakanlığı özürlü sınavı nedir bir bilgin varmı acaba kardeşim

YassaX

Üye
Üye
hakkaniyet hocam; sabahtan beri baktım 2-3 yere .. Sınav Giriş Belgesi ve T.C No Girilen yerden başka bir bilgim yok.. Ancak ; Tahminim 2 Şekilde ; 1-) Hani İŞKUR KPSS den 1 Puan alan Özürlüler icin ; Devlete işçi alımı yapıyorlar yaa.. Ya o tarz bisey olabilir .. ya da 2-) Engelli ; Sağlık Teknisyeni; Fizyoterapist, Hemşire, Sağlık Memuru vs gibi Engelli Memur gibi bisey olabilir.. Yalnız ilginctir bu zamana kadar herhangi bir duyuru vs duymadim - gormedim hic bir sitede.. Bugün bir arkadasim MEB in sitesinde boyle birsey gordugunu ve LİNK'i paylaşinca Öğlen haberim oldu ... yarin; Olmassa bir telefon edip MEB Ya da Sağlık Bakanlığına sormak lazim.. Ya da Aile ve Sos. Pol.Bakanlığına ..Sonucta Özürlü Personel Alımı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bu konuda bilgi sahibidir diye dusunuyorum ...

blues

Üye
Üye
eğer ÖMSS varken ayrı atama yaparlarsa yazıklar olsun

blues

Üye
Üye
Özkanım en sonunda temkinli iyimserliğimi kaybediyorum galiba bana dua et :)Rapor oranım artıyor mu ne?:)

YassaX

Üye
Üye
hakkaniyet hocam ; Dayamadim az once sana yorumu yazdiktan sonra aradim :1-) Alo 183 --> Aile ve Sos. Pol. Bakanlığının Konu Hakkında Hic bir bilgisi yok .. 2-) MEB i aradim Alo 147 ; Sınavı yapacak Kurum; 10 Dk Konustum, yetkililere sordu, Kılavuzu filan bulamadi, en son bana ÖSYM nin Sitesinde Kılavuz var dedi : Hocam Dedim Ben ÖSYM nin İnternet Sitesine ; Annemlerin Odasina girdiğimden daha cok giriyorum dedim.. Dediğiniz Kılavuz ÖMSS - 2012 Kılavuzu ama onun bu Sağlık Bakanlığı Sınavı ile ilgisi yok dedim ... Sağlık Bakanlığını arıyayım en iyisi dedim, tamam dedi 3-) Sağlık Bakanlığıını aradim ; Telefona cıkan kişiyle görüştüm ; Oda diyor Devlet Personel Başkanlığı Alımları yapiyor, sınav detayını bilmiyor munuz siz dedim.. Sonra Bana bir Numara verdi. Ariyorum Hep Meşgul, Bakalım Düşerse ve Taze Bilgi gelirse paylaşıcam ... Bu sıcaklar Zaten Rapor Oranlarımız icin Tehlikeli .. Ayrıca ; Boyle durumlarda olunca ; Tehlike giderek yukseliyor .. Abicim ; Devletin 3 Kurumunda Gorustuğum kisiler ; inan bir cok konuda benden daha az biliyorlar ... Hayırlısı Olsun Ne Diyelim ...

blues

Üye
Üye
Allah razı olsun kardeşim..

YassaX

Üye
Üye
hakkaniyet hocam ; Amin . İNŞALLAH ... ALLAH HEPİMİZDEN RAZI OLSUN ...

V

Vijdanatilla

Guest
Arkadaşlar;''Suyun tersine giderek kuvvet kaybetmek yerine, akışa ayak uydurursak kazanan biz olabiliriz...'':) Allah Yar ve Yardımcımız olsun... Haber Beklemeye Devam..

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla ; Amin ... İNŞALLAH ...

blues

Üye
Üye
Vijdanatilla ;su-ters-kuvvet-kaybetmek-akış-ayak-uydurmak-kazanmak-biz-olabilmek sıcaklar ve su kaynatıyorum galiba:):):)

YassaX

Üye
Üye
hakkaniyet hocam ; Hem ÖMSS Tavsiyesi verecek değilim yaa : ılık bir Duşa girin ve saat 19.00 daki Danimarka - Portekiz ya da Gece Almanya - Hollanda Macina bakip kafa dağitin :)

blues

Üye
Üye
Özkanım bu sene maçların tadı yok gibi...

YassaX

Üye
Üye
hakkaniyet hocam ; Aynı bizim Şikeli LİG gibi ; Keyifsiz - Katılıyorum sana.. Dizi izlemekten iyidir..Annemler sağolsun, hic bir diziyi kacirmiyolar ... Ben de 19.00 daki maclari rahat rahat büyük Tv de izleyebiliyorum ...

blues

Üye
Üye
Özkanım en sevdiğin divx filmlerden tavsiye edebilirmisin internetten indirip izleyim...

YassaX

Üye
Üye
hakkaniyet hocam; Şeytanın Avukatı 1997 Filmi .. Yapım Yılı 1997 – Dram, Gerilim, Gizem, Psikolojik ... Başrol Oyuncuları Al Pacino, Keanu Reeves, Charlize Theron ... İzlemedi isen cok harika bir film ..

Ya da Keanu Reeves'in : Kasımda Aşk Başkadır -> Duygusal bir Film ..

blues

Üye
Üye
Şeytanın avukatını izlemedim öbürü şu sonunda kadın kanser çıkıyor o film mi kardeş ?

Tekerlekli Sandalye