ÖMSS Sınav başvurusunda zihinsel özürlüyüm demiş, Bitirdiği okul lisans, önlisans!

neoplis

Üye
Üye
böyle adaletsizlik olmaz..

polo42

Üye
ne derler "good point" iyi noktaya parmak basmışsın.

neoplis

Üye
Üye
kardeş. hemen şimdi BİMERE VE TÜM RESMİ SİTELERE MESAJ ATIYORUM BEN. BU ADAMLAR ZEKA ÖZÜRLÜDE NASIL LİSANS OKUMUŞ.

YassaX

Üye
Üye
neoplis; Benim verdiğim Link'te açtığım konu senin bahsettiğinle aynı şey işte : http://engelliler.gen.tr/f98/zihins...-omssye-girenlerin-dikkatine-onemlidir-12760/

Burada hata; hem İllerde Görev yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yetkilileri hem de kişinin kendisi .. Tüm illerde bu konuda tam bir birliktelik sağlanamadı... Mesela Antalya ilinde Psikiyatri Rahatsizliği olan biri Özürlü Raporunda Zihinsel İşaretli diye ; Zihinsel Özürlü Gruptan Sınava Kaydını yaptırdı.. Burada hem kaydı yapan hatalı hemde kaydını yaptıran... Başka illerde Psikiyatri Rahatsizliği olan Zihinsel Özürlü de yazsa Raporunda; GENEL ÖZÜRLÜ ; Ruhsal ve Duygusal Sağlık Sorunu Var Bölümünden giriyor.. Bu ikili durum olunca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankarayı aramam sonucunda ; Tüm Psikiyatri Rahatsızlıkları Genel Özürlüden girecek dediler..Bende onun icin yukarıda verdiğim Linkteki yazıyı paylaştım.. Bu paylaştığım yazı sonucunda bazı arkadaşlar beni Kıskanclıkla sucladılar... Ben zaten Genel Özürlü Grubundan giriyorum.. İmkanım olsa da Zihinsel Özürlü Gruptan girmem..Cunku Atandıktan sonra mulakata girdiğin de Zihinsel Özürlü gruptan aldığın puanla atanan kişilerin işe uygunluk almasi biraz daha zor olur dusuncesindeyim..

neoplis

Üye
Üye
Kardeş bu haksizliga dur dememiz lazim. Adama lisans bitirmiş. Zihinselden girecek sinava.. Bu adamlarin zihinselden girmesi sahtekarlik buna dur dememiz lazim. Sayi azda degil toplamda 5 000 yakin

polo42

Üye
zihinselden bunlar 100 çekerler. bizde avcumuzu yalarız. demedi demeyin.

YassaX

Üye
Üye
neoplis ; Diğer Bölümü var . Orada dikkat ederseniz DİĞER TOPLAM : 2.163 Kişi ... Bu sayının 1.934 ü Zihinsel Olduğuna göre; Zihinsel Engelliler Mezunu ve diğer kalanlarda Sanat Okulu Mezunlarıdır.. Bilginize ... Yani Diğer Grubundaki 1.934 kişi Zihinsel Engelliler Okulu Mezunları oluyor ...Ayrıca bunun uygunluğunu denetleyecek Kurum Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı.. Telefonda konustuğum yetkili, Zihinsel Özürlü Olmadığı halde O gruptan girenlerin Sınavları Tehlikeye girer dedi.. Sonucta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bu durumun farkında , gerekirse ÖSYM ile gorusup, Zihinsel Girenlerin , ÖZel Durumları yoksa ; Genel Özürlü Gruba kaydırabilirler.. Bunu zaman gostericek bakalim ..

neoplis

Üye
Üye
Bunun mücadelesini vermeliyiz. Elalemin uyaniklari bunlar mi ? ösym bu adamlarin başvuru evraklarini incelesin bizde bu konuda mücadele edelim.

Birey

Üye
Üye
Aynı durum ilköğretime başlama yaşı öncesi işitme engelli olanalar için de söz konusudur. İlköğretime başlama yaşı öncesi işitme engelli olanlara çok kolay sorulacak fakat gel görki lisans, önlisans mezunu adam ilköğretim öncesiyim diyor. Yahu lisans ve önlisans okuyan adamın ne tür bir algılama sorunu olabilir? Ben ilköğretim başlama yaşı sonrası olmama rağmen liseyi zor bitirdim:)) Adam yazıyor ilköpretim öncesiyim diye fakat Türkçesine bakınca dil bilimcisi sanırsınız:)) İnş lisans ve önlisans olanların engellilik durumlarına bakılmadan genel özürlü kategorisine alırlar.

YassaX

Üye
Üye
Keko; bizlerde şunu istiyoruz ; herkes Hak Ettiği Bölümden girsin... Bunun ayrımını Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yapacak.. 2 yer ayri ayri başvuru yapmamizin nedenlerinden biride budur.. Su anda Arkadaşlar sadece ÖMSS'ye calisin , odaklanın.. COk az bir zamanimiz kaldi.. Negatif ve Olumsuz düşüncelerden uzak durun ... Keko Arkadaşımıza verdiğim tavsiye LİNK'tedir, Goz atmanizda fayda goruyorum : http://engelliler.gen.tr/f98/omss-sinavinda-hangi-konulara-calismaliyim-12792/

polo42

Üye
birde halen memur olanlarda sınava giriyormuş. bazı sebeplerden dolayı (sanırım tayin yer değişikliği gibi sebeplerle) birde bu şekilde sınava girecekleri hesap edin. 5000 kişi civarında oldukları söyleniyor.! sınavda ne kadar şansımızı olduğunuda matematiği kuvvetli bir arkadaş hesap eder artık.!

YassaX

Üye
Üye
polo42; olumsuzlukları bence düşünmeden , ÖMSS Odaklanıp güzelce hazırlanmalıyız.. Sizin soylediklerinize katılıyorum, ama yapacak bisey yok.. Sonucta o durumu devlet izin vermeyecek.. Zaten Atanmışsın memursun, niye girersin. Haa şoyle olur, hizmetlisindir, Lise ya da Ön Lisans Mezun olmussundur, memur olmak istiyorsun..Bu şekilde olursa bir nebze.. Hakkımızda Hayılısı Olsun...

Birey

Üye
Üye
Yine çok teşekkürler abı :) Haklısınız, hem zaten değiştiremeyeceğimiz elimizde olmayan durumlarla bocalanmak sadece zararı olacaktır bize. Sizin de daima dediğiniz gibi, bizim şuan sadece sınava odaklanmamız ve ona çalışmamız lazım. Teferuatları sınavdan sonra bol bol konuşuruz:))

YassaX

Üye
Üye
Keko Sana Cani Gönülden Katılıyorum.. ÇALIŞMAK - ÇALIŞMAK - ÇALIŞMAK ....

Tekerlekli Sandalye