ÖMSS Sınav sonrası atama işlemlerinde bu iki kriter dikkate alınmazsa çok hak yenir!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Eren

Üye
ÖMSSınavı sonrası atama işlemlerinde bu 2 kriter dikkate alınmaz ise çok hak yenir ! :(

1. önemli konu :

herkes kendi ikamet ili otomatik öncelikli 1. il olarak tanımlanmalıdır.
aksi halde çoğunluğun büyük şehirde yaşamak istemesinden ötürü istanbul izmir ankara gibi iller yüksek puanlarla alım yapması olası olur ! dahası 2010 S.B. alımlarındaki gibi 90 üzeri alıpta istanbul kazanmayanlar bir tarafta diğer tarafta 50 puan bile alamamış olup 30 puanla atanmış kişiler olduğunu asla unutmayın yani iyi puanla açıkta kalma durumu söz konusu olmaması için herkes kendi ilini isteyerek veya seçenek dışı şart olarak ÖMSS tarafından yapılması lazım !

bu dediklerimi inanmayanlar var ise 2010 S.B. alımlarında hangi iller kaç puanla kapandığını kendi gözleriyle görsünler !
T.C. Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü

2. önemli konu :

engel türüne göre eşit ve adil atama orantısalı atama dağılımının sağlanılması

a türü engelli kategorisine özel sınava giren 10000 kişi

b türü engelli kategorisine özel sınava giren 1000 kişi

c türü engelli kategorisine özel sınava giren 100 kişi

toplam sınava katılan engelli kişi sayısı 11100 kişi ise
ve bir kurum veya kurumlara örnek 111 engelli alınacak ise;

a türü engelli kategorisinden %1 yani 100 kişi

b türü engelli kategorisinden %1 yani 10 kişi

c türü engelli kategorisinden %1 yani 1 kişi

bu ve şekillerde engelliler arasında ; eşit ve adil rekabet eşitliğinin sağlanılması gerekir.

bunu basitçe anlatmak için; olimpiyat sporlarından örnek vermem gerekirse !

kendi branışında sonuncu olmuş birini, diğer branşta dereceye sokulması misali !

yüzmede sonuncu olan birini, koşamasa bile koşmada ilk 3é girdi denilmesi misali !

bir durum var olacak tır ! :(

YassaX

Üye
Üye
Açıkcası bu arkadaşın soylediğinden pek bişey anlamadim.. Oyle de bir yazmış ki sanki ÖMSS nin Hayati Önem Taşıyan bir konusuymuş gibi .. Bırakalım da bu yorumları ÖMSS ye gireceksek çalışalım Arkadaşlar..

Tülayca

Üye
Üye
Hele şükür bende 2 saattir bakıyom konuya ve bende bişey anlamadım. Bendemi bi sorun var diye düşünüyodum. Özkancey de bişey anlamayınca hahh bende sorun yok dedim. :) :)

V

Vijdanatilla

Guest
Bize düşen çalışmak arkadaşlar elimizden gelenin en iyisini yapmak herkesin kendince yorumu olacak birde anlaşılır olursa iyi olur...

Saygılarımla

YassaX

Üye
Üye
Tülayca :) Aynı düşüncelerde olmamıza sevindim.. İnanin İnkilap calisiyorum, arada da siteye bakıyorum.. Yazıyı okuyunca dedim herhalde, Özürlü Kontenjan Sayıları ve Detayları verildi sandim.. 3-4 kez okudum ama anlamadim bisey..

Eren

Üye
Açıkcası bu arkadaşın soylediğinden pek bişey anlamadim..
Oyle de bir yazmış ki sanki ÖMSS nin Hayati Önem Taşıyan bir konusuymuş gibi .. Bırakalım da bu yorumları ÖMSS ye gireceksek çalışalım Arkadaşlar..

merak etmeyin hele şu sınav olsun bitsin !
sonra nereye nasıl başvuracağız,
nasıl yerleşeceğiz diye düşünmeye başlayınca
konuyu çok iyi anlayacaksınız zaten !

ortada 1 tane sınav yok,
engel türüne göre 4 farklı sınav 1 isim adı altında yapılıyor
bunu anlamak sorun değil !
ama farklı kategorideki sınavların puanlarının
bir birine eşleştirilip engel türü kategorisine göre
bir kontenjan sınırlaması olmaz ise
nerede mağduriyetlerin oluşacağı
şimdiden yavaş yavaş barizleşmeye başlıyor demektir. !

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla ; Haklısın; bize duşen calışmak ve butun yorumlarımda bu konuya değiniyorum.. Yorumlarda anlaşılır olsa daha şık olacak ...

YassaX

Üye
Üye
Eren Bey; Bak ne guzel soyledin, Sınav Bitsin dedin.. Bizim derdimizde Once Sınavı Hayırlısıylan atlatmak.. Ondan sonra bu konuları düşünürüz.. Ben o tercih meselelerini cok iyi biliyorum da , senin paylaştiğin gibi paylaşip, ÖMSS öncesi Engelli Kardeşlerimizin Aklını karıştırmıyorum.. Ben 5 aydır bu sorulara cevap veriyorum.. Merak etme sitemize giren her arkadaşın Tercihlerini ben Tek Tek kendim yardımcı olurum.. ALLAH'IN izniyle kimsenin sorusu cevapsız kalmaz..

YassaX

Üye
Üye
Eren Bey ; bu tuzu kuru lafları filan Şık değil, mesajınızdan sildim bilginiz olsun.. Soylemleriniz daha kibar olsun...Saygı Sınırlarını aşmayalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye