Ömss Sınavı Haziran Ayına Ertelendi

HacıEmre

Üye
Üye
Ömss Sınavı Haziran Ayına Ertelendi

Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi Başkanı Arif Uzunoğlu, Özürlü Memur Seçme Sınavının haziran ayına ertelendiğini söyledi.

Uzunoğlu, dernek binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 29 Nisan Pazar günü yapılması düşünülen Özürlü Memur Seçme Sınavının (ÖMSS), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Haziran ayına ertelendiğini belirtti.

Yapılacak sınavda başarılı olan özürlülerin işe yerleştirilerek hayata tutunacaklarını ifade eden Uzunoğlu, şunları söyledi:

"Özürlü Memur Seçme Sınavı Haziran ayına ertelendi. Yapılacak sınav sonrası, sonuçların açıklanmasının ardından kamuda ne kadar boş kadro varsa bakanlık tarafından takibi yapılacak ve kadrolar doldurulacak. İnşallah engelliler için büyük bir iş olanağı olacak. Türkiye genelinde özürlülerin tespiti için çalışma başlatıldı. İnşallah bu çalışmaların ardından özürlü sınıflarına göre nerede ve ne kadar özürlü olduğu verisi elimizde olacak."

- KIRKLARELİ

HacıEmre

Üye
Üye
eğer haziran ayında olursa sınav bizden lise diplomasını ne zaman isterler bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

omar009

Üye
Üye
ösym'nin sitesinde 29 nisan görünüyor.

Birey

Üye
Üye
şaşırmadım bu haberi bekliyordum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Fe subanallah ÖMSS sınavının tarihini bir derneğin şube Başkanımı açıklarmış?
Ben bu açıklamayı dikkate almıyorum. Ve dernek başkanının bu açıklamayı yaparken neye dayanarak açıklama yaptığını merak ediyorum. Ne bakanlığın sitesinde nede ÖSYM nin sitesinde sınav tarihinin değiştiğine dair bir bilgi mevcut değil.

Alper58

Üye
Üye
Bence adam sadece fikrini söylemis. Ösym nin sitesinde bir degisiklik olmadigi sürece bence hepsi bos. Allah hayirlisini versin...

YassaX

Üye
Üye
Halil sana aynen katılıyorum..Artık bu tarz açıklamalara da yorum bile yapmak istemiyorum...HAKKIMIZDA HAYIRLISI NEYSE O OLSUN DİYORUM ...

AxSİ

Üye
Üye
bişeyler yapmak istiyorlar evet takdirediyorum fakat yüzlerine gözlerine bulaştırıyorlar:) hayırlısı olsun biz yine de osym nin sitesinden takip edelim bence.öğle bir karar alınırsa resmi olarak osym bilgilendirilir ve osym tarihleri değiştirir..bence en sağlıklısı bu.Ayrıca sitenin saat dilimi çok farklı yapılan yorumların yakın zamanlı olup olmadığını ben takip edemiyorum bu konuda bir iyileştirme yapılamaz mı?

İsen Buga

Üye
Üye
Ertelendi diye sevinmeyin ders çalışın , Hade bakiiim..

YassaX

Üye
Üye
Bence de İsen Buga'ya katılıyorum. Herseye kulak tıkayıp ÖMSS ye hazırlanıp, Sınav Klavuzunu da takip etmekte fayda var.. Gerisi teferruattan ibarettirr.

Tekerlekli Sandalye