ÖMSS sınavı için alınacak rapor.?

halileyla

Üye
Üye
Öncelikle bilgi paylaşımınız için şimdiden çok teşekkür ederim, benim sorum şu olacak ben raporu daha yeni alacağım. ÖMSS sınavı için alacağım. bu bir sorun teşkil edermi ?
Yani rapor için sınavdan belli bir süre önce tarih olması mı gerekiyor yoksa ben bu ay alsam problem olmaz mı ? Lütfen yardımcı olunuz. Ona göre dershaneye devam edeceğim. Teşekkür ederim.

İsen Buga

Üye
Üye
yeterki aylara bakma bir an önce al.
bu ay olması yada gelecek ay olması senin sıanvlarını bağlamaz. 2010 tarihi sonrası olsun yeter.

halileyla

Üye
Üye
Peki ben birazdan gidip raporu alabilirim son bir problem daha var. Raporun üzerinde %40 Çalışamaz - Memur olmasına engel değildir. Mi yazması lazım yoksa çalışabilir veya başka bir ibaremi gerekiyor bu sınav için.? Teşekkürler.

İsen Buga

Üye
Üye
en az %40 işgücü kaybı olsun yeter. Şayet rahatsızlığınız varsa hangi işlerde çalışamayacağı yazsın. Mesela duyma sorununuz varsa duyma gerektirmeyen işlerde çalışabilir yazar. Ortopedik sorununuz varsa ayakta çalışma gerektirmeyen işlerde çalışabilir yazsın yeter. Amaç seni rahatsız edecek işler verilmesin.

halileyla

Üye
Üye
Evet benim Sırtta skolyoz problemim var 1. derece. İnşallah herşey dediğiniz gibi olur ama bu raporun öyle yazılması için kiminle konusmam gerekiyor doktorlamı yoksa heyet kuruluyla mı ?

İsen Buga

Üye
Üye
doktorla görüşmen gerek.. Heyet birşey yapmaz sadece bakar gerçekten öyle mi diye sonra da basar imzayı...

halileyla

Üye
Üye
Anladım inşallah bugün herşey için güzel bir gün olur. Teşekkür ederim.

YassaX

Üye
Üye
halileyla ; öncelikle Özürlü Sağlık Kurulu Raporunuzun alınmasında; SInavdan Şu kadar önce ya da şu kadar sonra olması farketmiyor.. Önemli olan Son yönetmeliğe göre yani 14 Ocak 2012 tarihi Özürlü Yönetmeliği'ne göre alınması yeterlidir .. İsen Buga nin de belirttiği gibi " Çalıştırılamayacağı İş Alanları " bölümü dolu olmasına dikkat edin..Ayrıca bazı Yeni Raporlarda TEŞHİS in yanında Parantez icinde ( Tedavi ile Çalışabilen ya da ona benzer bişey yazabilir ) .. Ayrica Raporun Arka sayfasinda Kişinin Özür Grubu kısmı işaretlenmiş olmasi iyidir.. Onun haricinde Raporun Arka Yuzunde V. RAPORUN KULLANIM AMACI : İstihdam = Evet Olması ya da İstihdam : X ile işaretli olmasi iyidir.. Ayrica Raporun Kullanım Amacının Altında DİĞER : AÇIKLAYINIZ : Tüm Özürlü Haklarından Faydalanması şeklinde bazı raporlarda yer almaktadır, bilginiz olsun.. Ayrıca Raporu bir an once elinize almaya bakın, ÖMSS için Sınav Klavuzu bugun yarın açıklanır.. ÖMSS Başvuruları da yakın bir zamanda başlayacaktır..Saygılarımla ...

Tekerlekli Sandalye