ÖMSS Sınavı Olduğunu Yeni Öğrendim. Detaylı Bilgi için Yardım Eder misiniz ?

Melike.eflatun

Üye
Üye
Merhaba ben 24 yaşındayım özel bir hastanede çalışmaktayım %42 Engelli raporum var Ömss diye bir sınav varmıl ben bunu yeni öğrendim ama çok geç kalmışım anladığım kadarıyla.Ben Resmi kurumların birinde ENgelli kadrosunda memur olarak çalışmak istiyorum ama ne yapıcam nasıl başvurucam nereye başvurucm bilmiyorum?Yardım edermisiniz?

YassaX

Üye
Üye
Melike.eflatun ; Aramızda hoşgeldin ...ALLAH Şifa Versin ... ÖMSS Yönetmeliği 3 Ekim 2011 Tarihinde Yayınlandı. ÖMSS - 2012 29 Nisan 2012 Tarihinde ÖSYM tarafından yapıldı ... ÖSYM nin vereceğim LİNKLERİNDE Tüm süreçleri & Kılavuzları & Soru - Cevapları & Duyuruları görebiliriniz :

LİNK : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

Ayrıca Sitemizde ÖMSS Konuları ile ilgili Açılmış Tüm Başlıkların LİNKİ : ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları --> 11.400 'e yakın Mesaj & yorum var ... İlginizi çekenleri ; vaktiniz oldukça okumalısınız ...

Ayrıca ; Devlet Personel Başkanlığı'nın Resmi İnternet Sitesinde Yayınladığı Engelli Adaylar için ÖMSS Sınav / Kura Rehberi var ...

LİNKİ : http://www.dpb.gov.tr/dosyalar/pdf/kpss/omssmemur.pdf

Yine Devlet Personel Başkanlı'nın internet Sitesinde Yer alan 3 Ekim 2011 Tarihinde Yayınlanan ÖMSS Yönetmeliği var :

LİNKİ : http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/3.5.20112192.pdf

Melike.eflatun ; 2. ÖMSS Sınavının Ne zaman yapılacağı hususundaki Sorularınız mutlaka olacaktır. Ona da şu şekilde Yönetmeliğin için yanıt vermek isterim :

ÖMSS muhtemelen 2014 Tarihinde yapılacaktır ... Devlet Kurumlarında Engelli Memur açığı olduğu sürece ; 2 yılda bir ÖMSS yapılacaktır ...

ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK MERKEZİ SINAV VE KURA USULÜ HAKKINDA YÖNETMELİK

ÖMSS’nin geçerlilik süresi

MADDE 10 ‒ (1) "" ÖMSS sonuçları iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak bu süre içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam eder. ""

Melike.eflatun ; başka sorularınız olursa yine bu başlık altında sormaya devam edin ; elimizden geldiğince & dilimiz döndüğünce yanıtlamaya çalışırız ... ALLAH ; HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ...

Saygılar ...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sevgili arkadaşım Yassax,

Bilgilerini paylaştığın için ve ayrıca verdiğin emekler için seni tebrik etmek isterim...İyi ki varsın arkadaşım :)

Saygı ve Sevgilerimle,

YassaX

Üye
Üye
Gazoz Agacı ; Üstadım bu güzel duygu & düşünceleriniz için Çok Teşekkürler :) ... Sizlerde iyiki varsınız ...

Bilginin Paylaştıkça; anlam & değer kazanacağını düşünenlerdenim ... YÜCE RABBİM ; HAYIRLI BİLGİLERLE , BİLGİLERİMİZİ ARTTIRSIN İNŞALLAH ...

Saygılar :)

YassaX

Üye
Üye
derderbo ; AMİN ... İNŞALLAH ... ALLAH SENDEN DE ; CÜMLEMİZDEN DE RAZI OLSUN İNŞALLAH ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye