ÖMSS sınavı ve 2022 maaşı hakkında?

tek66

Üye
Üye
merhaba ben lenfoma hastasıyım yüzde 80 raporum var 2022 maasından yararlanıyorum özürlü devlet memurlugu sınavına girsem mesala kazanamadım 2022 maasım kesilirmi

birde benim raporumun aslı sgk hiç fotokopi cektirmedim raporumun bir örnegini nerden ve nasıl alabilirim yardımcı olursanız sevinirim

YassaX

Üye
Üye
tek66; Öncelikle Gecmis Olsun .. Özürlü Memur Sınavına girdiğiniz takdirde Kazanamassaniz ya da atamassaniz Maaşınızda herhangi bir kesilme olmaz... Ancak ÖMSS'yi diyelim ki ; Kazandınız, atamanız gerceklesti.. SGK 'li ( Emekli Sandığı 4-C'li ) olduktan sonra 90 gün icinde 2022 Maaşınızı Kestirmekle yükümlüsünüz .

Gelelim diğer sorunuza.. Sizde Raporunuzun ASLI, ASLI GİBİDİR ONAYLI ya da Noter Onaylı Örneği yoksa, hic bir kuruma Resmi olarak başvuru yapamassiniz.. ÖMSS Olsun, Özürlü Kimlik Kartı olsun ya da diğer Özürlü Haklarından Yararlanma ile ilgili olsun.. Sizin yapmanız gereken; Eğer gitme imkanınız varsa ; Özürlü Raporunu Aldığınız Hastanenin Sağlık Kurulu Sekreteryasına gidip, durumunuzu izah edip ricada bulunacaksiniz.. Eğer o hastanede bir yakınınız ya da tanıdığınız varsa cok daha iyi olur.. CUnku Saglık Kurulunda Gecmis yıllarda alınmıs Raporların Bir nushalarını cıkarmak pek işlerine gelmiyor.. Eğer cıkarttırabilirseniz ; 5-6 Tane arkalı Önlu Fotokopi cektirip, Aslı Gibidir yaptırabilirsiniz.. Başka bir alternatif te şu ; Daha once Raporunuzun Noter Örneğini Cıkarttı iseniz, aynı notere gidip bir örneğini daha alabilirsiniz.. Son bir secenek ancak cok zayif bir ihtimal, SGK yı bu konuda arayıp, durumunuzu anlatıp, raporunuzun aslı gibidiri alma şansınız varmıdır diye sorabilirsiniz.. Ancak tavsiye ettiğim Yontem 1. secenekte acıkladığım yontemdir.. Eğer Sağlık Kurulu yardımcı olmassa, Başhekim ya da Başhekim Yardımcılarına cıkıp durumunuzu izah edebilirsiniz ... Saygılarımla

tek66

Üye
Üye
tmm sagolun ozkan bey ankara numune hastanesinden almıştım oturgum yerdeki gss bürosu ile görüştüm rapor hakkında burda bir örnegi varsa verelim dediler cumartesi günü gel baklım bir dediler olmazsa 3 ay sonra kontrole gidecegim ankara numune hastanesi orayınan bir görüşürüm bakalım sonuc ne olacak tekrar tesekkür ederim verdiginiz bilgiler icin

YassaX

Üye
Üye
tek66 ; Rica Ederim ... Siz siz olun , Yeni bir Özürlü Raporu filan cıkartırsanız, Mutlaka Önlü - Arkalı 5-6 tane Kopyasını alıp, Hastane de Önlü - Arkalı ASLI GİBİDİR Yaptırın ve Raporunuzun ASLINI hic bir Kuruma vermeyin... ASLI GİBİDİR olanlar aynı ASLI gibi muamele görürler , bilginiz olsun... Tekrar Gecmis Olsun.. Saygılarımla ...

tek66

Üye
Üye
sagolun ozkanbey yeni rapor alamam herhalde önceki rapor süresizdi

YassaX

Üye
Üye
tek66 ; Anladim .. Süresiz Özürlü Raporunuz da Olsa , Elinizde ASLI ya da ASLI GİBİDİR ya Noter Örneklisi Olmadan bir işe yaramaz..Ne yapin edin, Edinmeye calisin

tek66

Üye
Üye
Yarin gss subesinde tanidik var onlarda varsa verecek insallah vardir bir nüshasi onlarda kaliyormuş 1 nüshasinida sgk gönderiliyormuş

YassaX

Üye
Üye
tek66 anladim..Hakkinda Hayirlisi Olsun İnsallah

tek66

Üye
Üye
slm ozkan bey bugun gittim gss subesine ordaki tanıdıkla dosyalara baktım kendi dosya mı buldum ama sadece fotokobisi varmış raporun noter onaylı degil neyse o fotokobinin fotokobisini aldım bir örnegini simdi notere gitsem onaylarmı acaba aslı olmadan

YassaX

Üye
Üye
tek66; Fotokopiyi noter aslını görmeden onaylamaz...Aynı evrak icin aynı noter de işlem yapmış olsa idiniz onaylardı.. Yani sizin tek şansiniz; elinizdeki Özürlü Raporu Fotokopisi ile ; Özürlü Raporunu Aldığınız Hastanenin Sağlık Kurulu Sekreteryasına gidip Ricada bulunmak.. Eğer o hastanede bir tanıdığınız varsa cok daha iyi olur.. Size yardımcı olmazlarsa, Başhekim ya da Başhekim Yardımcılarına cıkarak, hakkınızı arayın

tek66

Üye
Üye
raporu aldıgım hastanenin medikal onkoloji klınık sefi doktoru tanıgım yani kontrol oldugum doktor onun yardımı olurmu

YassaX

Üye
Üye
tek66 mutlaka faydası olur.. Doktora durumu izah edersin.. Sadece edeceği bir telefonla halledebilirsin.. Yalniz 4-5 tane arkalı onlu kopyasını coğaltıp, arkalı - onlu aslı gibidir yaptırmalısın

tek66

Üye
Üye
yanlız bendeki fotokobide arkasında bir sey yok sadece önünde yazılıar var

YassaX

Üye
Üye
tek66 anladim da .. Zaten Kurul Senin Raporunun Aslını bulacak Arşivden, Fotokopiyi ondan cektireceksin.. Raporun Arkasinda birsey yaziyorsa onu da cektirir onaylatırsın, yazmiyorsa sadece on yuz cektirip coğaltırsın

tek66

Üye
Üye
tmm özkanbey tesekkür ederim bu sene sınavı kacırdım yeni sene hazırlanırım artık ömss sınavı kac yılda bir yapılıyor

YassaX

Üye
Üye
tek66; Rica Ederim ... Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun .. ÖMSS - 2012 İlk defa yapılacak bir sınav.. 2 yıl Sınav sonuclarının gecerli olacak.. Diğer 2. ÖMSS Sınavı tahminimizce 2014 tarihinde olacaktır.. Tabiki Bu sınav Kamu Kurumlarında Engelli Personel Kontenjanı Açığı olduğu sürece yapılacaktır ....

tek66

Üye
Üye
tesekkür ederim hepimizin hakkında hayırlısı neyse olsun iyi aksamlar kendinize iyi bakın yardımlarınız içi cok tesekkürler

Tekerlekli Sandalye