Ömss sınavına götürülücek belgeler

sebboy

Üye
Üye
saat götürmek yasakmış arkadaşlar bugün okudum kılavuzda çok moralim bozuldu kol saatidemi götüremeyiz yada en azında sınıfta saat olurmu sizce deli olcam saatli çalışmaya alıştım sınavda sürekli görevlilere saati sormak zorundami kalcam bilgisi olan varsa yardım edin lütfen:((

YassaX

Üye
Üye
sebboy; Merak etme Sınava girdiğin Salonda ÖSYM nin Duvara astığı saat olacaktır.... Kalem - Silgi - Kalemtraş - Şeker Dahi ÖSYM tarafından verilecektir.. Sen sadece Şeffaf Pet Şişe Suyunu yanına al, Nufus cuzdaninin,Ehliyetin ya da Pasaportun ( Hangisi varsa olur ) , Ayrıca Sınava Giriş Belgen ( Son 10 Gun Kala , ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi den Şifrenle Aday İşlemleri Sistemine girip cıkaracaksın )

sebboy

Üye
Üye
ok tşkler allah razı olsun ozkan içim rahatladı:)

YassaX

Üye
Üye
sebboy ; Amin ... ALLAH Sizden de Razı Olsun, bu Mübarek Cuma gününde ..Rica Ederim ...

sebboy

Üye
Üye
özkan bey bir soru daha sorabilirmiyim benim ömss kitapım bitmek üzere kpssyede girerim diye önlisans kitapı almıştım ömss kitapım bitince sizce kpss kitabındanda çalışıyayımmı yoksa ömss kitabını tekrarmı edeyim??

YassaX

Üye
Üye
sebboy ; Bence ÖMSS ye sadece ÖMSS kitaplarından Calısmak yeterli degil.. O kitaplar ÖMSS - 2012 Sınav Kılavuzu yayınlanmadan önce basılmıs kitaplardır.. ÖMSS - 2012 Sınav Klavuzu 17 Şubat 2012 tarihinde olmustu.. Mesela Eski ÖMSS Sınav Sorularının icinde Görevi Gerektirdiği Mevzuat ( 657 Sayili Devlet Memurları Kanunu ) Soruları ve Konuları da var .. 2012 - ÖMSS de o konudan soru sorulmayacak.. Ayrıca Konu anlatimlari yetersiz.. KPSS Konu anlatımlı kitaplara calismak, YGS Kitaplarına calismak, Lise Kitaplarına calismak bence cok daha faydalidir .. Son bisey daha ; ÖSYM yaptiği sinav arsivlerine de bakabilirsiniz ..Vereceğim LİNK'ide Takip etmenizde fayda var : http://engelliler.gen.tr/f98/omssyi-duzenleyecek-olan-osymnin-yaptig-tumi-sinavlarin-arsivi-11372/

Birey

Üye
Üye
Sanırım son 10 gün kala, nerede sınava gireceğimiz belli oluyor ve gidip önceden görmemiz lazım. Bu bilgiler sınava giriş belgesinde mi yazılacak Özkancey ?

YassaX

Üye
Üye
Keko; Evet Son 10 Gun kala, ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Adresinden Şifrenizle Aday İşlemleri Sisteminden cıkartacağınız; Sınava Girş Belgesinde ; Sınavın Hangi Okulda ve Hangi Salonda Yapılacağı bilgisi de yer alacaktır.. Sınavdan 1-2 gun once gidip Sınav Salonununuzu gorebileceksiniz ..

Birey

Üye
Üye
Teşekkürler Özkancey sağolun.

sebboy

Üye
Üye
tsk özkan babam kpss kitapına çalışma dedi ama bn çalışcam tskler:))

Tekerlekli Sandalye