ÖMSS Sınavında okuyucu sorunu?

haberci

Üye
Üye
Arkadaşlar mrh.
Malum 29 Nisan'da sınava girdik. Sınava CP hastası olarak, yazıcı ve okuyucu yardımcılı girdim. Sınav esnasında okuyucudan bana yakın yerde durmasını dolayısıyla da kitapçığı o okurken görmek istediğimi belirttim. Kendisi de bunun yasak olduğunu söyledi ve benim görmeme müsade etmedi. Bu uygulama doğru mu aynen böyle yasak mı var acaba? merak ettim. sizin de başınıza geldi mi?

YassaX

Üye
Üye
haberci ;Öncelikle Çok Geçmiş Olsun. ALLAH Şifa versin. Ben okuyucu ya da yazıcı yardımı almadim... Ancak alan arkadaşlar varsa bu başlığın altında paylaşsınlar ... Ben sadece bir yorumda bulunmak istiyorum.. Eğer siz okuyucu yardımı almak icin başvuruda bulunduğunuz zaman ; görevli okuyucunun size o kitapçığı okuması mantıklıdır.. Mesela aynı zamanda işaretleyici aldı iseniz ; kendinizin işaretleme hakkı olmaz, sadece soylediğiniz şıkları işaretleyici işaretler... Cunku siz okuyucu icin ekstra 20 dakika, işaretleyici içinde eksta 20 dakika süre alarak ÖMSS Sınavını 100 dakika olarak yaptınız .. Siz okuyucunun görevini ; kendiniz yerine getirdiğiniz de bu diğer sınava girenlere haksızlık olmuş olur.. Sanırım verdiğim örneği anladiniz... Bakın bunlar benim kişisel yorumlarım... Yanliş anlaşilmasin .... Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

haberci

Üye
Üye
estgfirullah yanlış anlamadım ancak şunu belirteyim ben cp kategorisinde olduğum için ek süre aldım daha önce ygsye giriş yaptım bu şekilde ve ek süre almadım. ayrıca ben uygulama doğru mu uygulandı bana yoksa adalet için bana mı haksızlık oldu acaba merak ettim.

YassaX

Üye
Üye
haberci ; ÖMSS ile YGS Farklı Kategoride Sınavlar ... ÖMSS Engelli Sınavı olduğu icin; Herkesi Eşit Şartlarda SInava almak istediler .. Onun icin size okuyucu ve işaretleyici istediğiniz 20'şer dakika fazla süre verildi.. Diğer uygulama yapan arkadaşlar varsa ; bu başlık altında paylaşsınlar ...

Saygılar ...

haberci

Üye
Üye
eyvallah hocam tşk geçti tabi artık ama merak ettim

YassaX

Üye
Üye
haberci ; Rica Ederim ... Gecti ama öğrenmekte fayda var ... Umarim ; bunu uygulayan arkadaşlar ; yorumlarını paylaşırlar ...

YassaX

Üye
Üye
haberci; Hayırlısı Olsun ...

Tekerlekli Sandalye