ÖMSS Sınavındaki sorular eğitim düzeyine göremi olacak?

yasaralibekiroglu

Üye
Üye
ben lise mezunuyum şu an üniversite 1. sınıftayım bana lise düzeyi sorular mı gelir acaba ?

yasaralibekiroglu

Üye
Üye
teşekkürler ozkancey bi sorum daha var aslında internette ömss soru örnekleri buldum lise düzeyi soru örnekleri yazıyordu aşağıda resmi var
sorular çok basit bunlar gerçekten lise sorularımı yoksa zihinsel engellilere sorulan sorulardan mı ?
adsız.JPG

YassaX

Üye
Üye
yasaralibekirogluverdiğin soruların başlangıcını bilemiyorum ancak Zihinsel Engelli Sorularını andiriyor.. Ayrıca eski Özürlü Personel Sınavlarını unutmamiz lazim.. Cunku Milli Eğitim Bakanliği yapiyordu EĞİTEK vasıtasıyla.. ÖMSS - 2012 yi ÖSYM duzenleyecek ve hersey cok farklı olacak...Secenekler 5 şıklı ve 4 yanlis 1 doğruyu goturecek.. SOru tarzıda biraz daha zor olacak dusuncesindeyim ...

kameha

Üye
Üye
yasaralibekiroglu ; Lise Mezunu Statüsünden Giriyorsunuz, Onun icin Lise Mezunlarına sorulacak olan sorulardan sorumlusunuz .. Ayrıca verdiğim LİNKLER'i bir okumanızı tavsiye ederim :

1-) http://engelliler.gen.tr/f98/omss-sinavinda-hangi-konulara-calismaliyim-12792/
2-) http://engelliler.gen.tr/f98/omssyi-duzenleyecek-olan-osymnin-yaptig-tumi-sinavlarin-arsivi-11372/
mrblar
benim bir sorum olacaktı. ömss önlisans olarak gireceğim. bu sınavda geometri soruları sorulacak mı? birde bu sene kazanamadım diyelim. barajı geçemedik. 2 yılda bir mi yapılıyor? o zaman barajı geçemezsem girebilir miyim tekrar. ve düşük puan alsam hemen tercih yapmayıp bir daha ki sene yapabilir miyim? bir de ön lisans işitme engellilere daha mı kolay soracaklar? ör: bir zihnsel engelli lise düzeyinde sınava girip kolay soruluyor.ve ön lisans düzeyi biraz daha kolay.peki işitme olan önlisans zihinsel eengellilere sorulan sorular gibi kolay mı olur? ortopedik görme işitme gibi olanların soruları farklı mı olacak.bunların önlisans soruların zor ve kolay dereceleri nedir nasıldır? cevaplarsanız çoookk sevinirim

laylaylom

Üye
Üye
Bende ön lisans düzeyi sınava gireceğim, bu sınav ösym nin yaptığı kategorisine göre ilk olma özelliği taşımakta sınav içerikleri o yüzden belli değil sadece sınavda uygulanacak testlerin (türkçe-matematik gibi) soru sayıları belli önlisans matematikten geometri olarak en az 1-3 soru bekliyorum (doğruda açılar üçgende açılar ve açı kenar ) Tarihte İnkilap tarihi olarak (yapılan inkilapların hangi ilkeler doğrultusunda yapıldığı-atatürk dönemi iç ve dış politika ve en önemlisi genelgeler) önemli.Ayrıca bir baraj olacağını sanmıyorum kpssde de yok zaten puanınız düşük olup olmaması tercihinizi etkilememesi lazım puanım düşük bir yer gelmez derseniz yanılırsınız tercih döneminde sizin gibi yanılgıya düşecek çok kişi olduğu için bence tercih her alımda puanınız ne olursa olsun yapın ayrıca zihinsel engellilerin soruları diğer genele nazaran daha düşük zorluk seviyesinde olacaktır,

YassaX

Üye
Üye
kameha ; sorunuzu laylaylom arkadaşımız cevaplamış.. Verilen cevapta; bulamadığınız bir cevap varsa, o konuyu yazın ben cevaplayayım elimden geldiğince... laylaylom; verdiğiniz bilgiler için Teşekkür Ederim ...

Tekerlekli Sandalye