ÖMSS Sınavını kazananların atamaları ne zaman yapılacak?

cemoz

Üye
Üye
çok erken olacak ama :)) Ömss de başarılı olan kişilerin atamaları ne zaman olur tahminen bir cevap bekliyorum yada kesin bir bilgisi olan var mı , Atamalar olana kadar en azından Özel sektörde çalışmak istediğim bir yer var ve başvuracağım .

YassaX

Üye
Üye
cemoz ; ben haziran sonu diye tahmin ediyorum.. Sebebi de şudur : Bu sene Mezun durumda olanlarda ÖMSS ye girebiliyor ..Lise Son , Ön Lisans 2. sinif ( Son Sene ) ve Lisans 4. sinif ( Son Sene ) ... Eğer Tercih Başvurunun Son günune kadar bu şekilde başvuranlar mezun olamazlarsa, atamalari iptal olacağından, istenmeyen durumlar oluşacak.. Bu durumu goz onune alıp, Mezuniyetleri de Haziran Sonu gibi dusunurlerse , O nedenle ÖMSS için Atamalar Haziran Sonu gibi olacağını duşunmekteyim.. Oyle olmasa idi; Son Sınıflarda okuyanlarin başvurularını kabul etmezlerdi, cunku hic bir okul 15 hazirandan once mezun etmez ..

ozbay

Üye
Üye
merhaba öskan bey. örgün eyitimde okuyanlar için tahmininizi yazmışsınız haziran ayı sonunu belirtmişsiniz peki açık öğretimde okuyanlar ne yapacak temmuz da veya ağustos da bitirenler ne yapacak bu mantıkla gidersek haziiran ayında bitirdiniz bitirdiniz yoksa ilk atamalara giremessiniz yanlış mı? anlıyorum öskan bey bu arada özverili çalışmalarınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

YassaX

Üye
Üye
ozbay Teşekkür Ederim , guzel dusunceleriniz için .. ÖMSS - 2012 Sınav Kılavuzunun 3. sayfasının en altında başlayan Yazı Şu Şekilde : " Kuraya ise ilköğretim/ilkokul/ortaokul mezunu veya ÖMSS’nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar başvurabileceklerdir. Ancak; mezun olabilecekleri öğrenim düzeyinden başvuruda bulunan adayların, ÖMSS sonucu ve kuraya göre yerleştirme işlemlerinin yapılabilmesi için yerleştirme işlemine son başvuru tarihi itibariyle ilgili eğitim kurumlarından mezun olmaları şarttır. "

Yukarıda açık bir sekilde ifade edilmiş.. Siz ve sizin gibi durumda olanlar bu konuda ÖSYM yi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını defalarca aradilar.. Eğer Kesin olarak Temmuz öncesi mezun olamayanlar ( Lİse için Konusuyorum ) KURA ya tabi olarak girmeleri gerekiyordu.. Cunku En erken Temmuz dan once mezun olamayacağı kesinse, mezun olacaği ihitmaline karşı hareket etmemesi gerekirdi.. Haa ÖMSS ye girersin, Mezun olamadin, İlk atama degilde daha sonraki atamalarda şansını denersin.. Ben Tecih Kılavuzlarının Temmuz Ayina sarkacağina pek ithimal vermiyorum.. Dediğim Gibi en son Haziran Sonu Tercihler alınır dusuncesindeyim

cemoz

Üye
Üye
yani anladığım kadarıyla kazananlar en geç Temmuz başında yada sonuna Devlet Dairelerinde yeni işlerine başlıcaklar ...

YassaX

Üye
Üye
cemoz ; 29 Nisan 2012 Pazar günü girilecek Olan ÖMSS Sonucu Yaklaşık 2 hafta sonra yani 15 Mayıs Gibi Belli olur.. Bu arada 14-25 Mayıs Kura basvuruları alınacak.. Sonra da Haziran Ayi icerinde Tercih Kılavuzu yayınlanacak. Tercihler Yapılacak ve Haziran Sonu- Temmuz basi Atamalar gerceklesecek.. Ondan sonra da atandiğin Kurumun Amiri ve 5 kisilik bir komisyona girilecek ( Şahsen Girilip Girilmeyeceği belli degil ) .. O komisyon sizin atandiğiniz iş ile Özür Durumunuzu değerlendirecek.. Uygunluk verecek ya da vermeyecek.. Tum işlemlerin bitmesi Temmuz 2012 sonunu bulur dusuncesindeyim.. Hakkımızda En Hayırlısı Neyse O Olsun

cemoz

Üye
Üye
teşekkür ederim yardımların için Allah razı olsun senden =)

YassaX

Üye
Üye
cemoz ; Rica Ederim :) ALLAH Hepimizden Razı Olsun :)

berke

Üye
Üye
bende birşey sormak istiyorum , anadolu üniv. iktisat fakültesi mezunuyum açıköğretim okudum okurkende 2005 den 2007 ye kadar ankada dışkapı hastanesinde çalıştım , soracağım şey tam bir bilgim yok ama sınavı kazanırsam tercih klavuzu mu yayınlanacak ve burdan ankara içi bir yeri seçebilecekmiyim , seçip de hastaneleri işaretlersem daha önce çalışmışlığımın faydası olur da eğer mülakat yada durumumuzu gözden geçirecek bi komisyon dan geçebilirmiyim . prosedür nedir bilen birisi varmı acaba .

laylaylom

Üye
Üye
Aynı kpss atamaları gibi düşünün puana göre dahada önemlisi doğru tercih ön plana çıkacak

YassaX

Üye
Üye
bende birşey sormak istiyorum , anadolu üniv. iktisat fakültesi mezunuyum açıköğretim okudum okurkende 2005 den 2007 ye kadar ankada dışkapı hastanesinde çalıştım , soracağım şey tam bir bilgim yok ama sınavı kazanırsam tercih klavuzu mu yayınlanacak ve burdan ankara içi bir yeri seçebilecekmiyim , seçip de hastaneleri işaretlersem daha önce çalışmışlığımın faydası olur da eğer mülakat yada durumumuzu gözden geçirecek bi komisyon dan geçebilirmiyim . prosedür nedir bilen birisi varmı acaba .

berke , sınavı kazanmak diye bir durum sozkonusu degil.. Once ÖMSS ye giriyorsun, belirli bir puan aliyorsun ( Tahmini olarak 15 Mayıs civarlarında belli olur ) .. Tahmini olarak Haziran ayında Tercih Kılavuzu yayınlanacak.. İstediğin yeri secme hakkın olacak.. Önceki.. Örneğin Sağlık Bakanlığında Ankara'da Özürlü Kontenjanı acığı olan yerleri secebilirsiniz.. Ancak Şunu unutmayın ki 3 büyük şehir ; Cok fazla tercih edileceği icin sadece Ankara ili ile sinirli kalmanizi tavsiye etmem.. Tercihleri yaptiniz ve atandiniz diyelim.. Ondan sonra atanndiğiniz iş ile Özür durumunuzu , 5 kisilik bir komisyon sorgulayacak ( biz mulakata girecekmiyiz net olarak belli değil. Bekleyip goreceğiz ) .. Atandiğiniz bolum eski yaptiğiniz iş ile ilgili ise belki komisyona girerseniz faydasi o yonde olur.. Başka turlu bir faydasi olacağini dusunmuyorum.. Ancak Ankara'ta atanma puanları bir hayli yukselecek.. 50 Net ve Üzeri tahmin ediyorum olmasi gerekir , 60 Sorudan

talihsiz

Üye
Üye
sayın özkan bey,; şunu yazmışsınızda diakkatimi çekti
Tercihleri yaptiniz ve atandiniz diyelim.. Ondan sonra atanndiğiniz iş ile Özür durumunuzu , 5 kisilik bir komisyon sorgulayacak...
ben diyelim atandım ...sağlık raporum yeniden gözdenmi geçicek yeniden tahliller ,tetkiklermi yapılacak teğet etmek için...olumsuz sonuç verebilrilermi atandığın yerden

YassaX

Üye
Üye
talihsiz ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK MERKEZİ SINAV VE KURA USULÜ HAKKINDA YÖNETMELİK 3 EKIM 2011

Adayların başvurmaları ve atanmaları

MADDE 17 ‒ (1) Adaylar, yerleştirildikleri kamu kurum ve kuruluşlarına, atanmak üzere Tercih Kılavuzunda yazılı olan belgeler ile birlikte süresi içinde başvurur.
(2) Kamu kurum ve kuruluşları, yerleştirmeye ilişkin olarak atamaya yetkili amirin onayı ile beş kişiden oluşan bir değerlendirme komisyonu kurar. Bu komisyon, atanmak üzere bildirilen adayları, aranılan nitelikler yönünden inceleyerek, nitelikleri uyanların atamalarının yapılmasını teklif eder.
(3) Yerleştirilen adaylar, kamu kurum ve kuruluşlarınca başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanır.
(4) Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmaz.

yukarıdan anladığım şudur : Sürekli Raporu Olanlardan Yeniden Sağlık Raporu isteyecekleriniz sanmiyorum.. Sadece atandığın birim ile senin özürünün uygunluğu denetleycekler..Mulakat seklinde mi olur ya da baska sekil mi bilemiyorum ...

talihsiz

Üye
Üye
Sınavı kazanmak bir dert ....kazanmamak birdert
İşimiz çooooooook zorrrrr Allah yardımcımız olsn

YassaX

Üye
Üye
talihsiz ; Sen Çalış ve Sınavın Hakkını vermeye bak, gerisi teferruat, buna inan .. ALLAH Hepimizin YAR & YARDIMCISI Olsun ...

Tekerlekli Sandalye