ÖMSS Sıralamasındaki ilginçlik!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

diss67

Üye
Üye
Arkadaşlar Ben ortaöğretim mezunuyum puanım düşük 75 küsür ve 8400 cü sıradaydım ilk atamalarda 2170 ortaöğretim mezunu atandı ve bunlardan 360 ının puanı benden çok çok düşük tahmin edeceğiniz gibi ebe müezzin nitelikleri bunlar ben bunları 2170 ten düştüm benim üstümde puanla atanan 1800 küsür ortaöğretim kaldo bunuda sıralamamdan çıkartınca şu anki sıralamam 6600 civarında malesef oldukça umutsuz vaka ve benimde elimde sertifikalarım var daktilograf pc işletmeni ve büro yönetimi sekreterlik gibi ama ilk atamalarda bu sertifikalar altın değerindeyken ikinci atamalarda nitelikler arasında tek bir kadro bile yok bu sertifikalara umutla umutsuzluk arası açıkcası gidip geliyorum açıkcası kadrolar 10 bin bile olsa kimse ümitlenmesin en fazla 3000 ortaöğretim atanır 3000 de lisans ve önlisans atanır geriye kalan müezzin ebe sağlık teknikeri gibi kadrolar boş kalır bi kaç 50 puanlı bedavacıların bu kadrolara atanlası dışında... Mantıken 2 yıl eçinde atanmam gereKiyor 20 000 engelli alınacağını düşünürsek kabaca 8400 deyken 10000 liseli onbin lisans önlisans alssalar atanmam gerek ama işin aslı heç öylle değil aslında nefret ettim bu imam müezzin sağlıkçı kadrolarından hepsi şişirmelik birazda bedavacıların sınavda üç soruyu zor çözmüşlerin işiine yaradı saolsunlar...

YassaX

Üye
Üye
diss67 ; """ kaç 50 puanlı bedavacıların bu kadrolara atanlası dışında """ --> bu düşünceniz bence çok yanlış olmuş ... Sonuç olarak 50 Puanlı biri atanmışsa bir meslek ya da bir nitelik sahibidir ... Sen de meslek okusaydın en başında sen de o puanla atansa idin ; Bedavacı mı Olmuş olacaktın. Örnek : Ziraat Mühendisi bir çok kişi benden düşük aldıkları halde atandı ; sonucta ben onlara bedavacı gozuyle gormuyorum. Meslek okumuşlar ve boş kontenjanlar da olunca denk gelip atandılar ... Örnek : Ortaöğretim Ebelik mezunu bir tanıdığım 69 Puan ve 15.000 ler civarında iken ilk tercihi istanbul'a atandı. Demek ki neymiş : Sonradan Sertifika almak yerine ; baştan bir meslek edinip onun okulunu bitirdiğimizde atanma şansımız yeri geliyor yuksek oluyor ... Ama bedavacı olmuyorlar bana göre ... Yorum yaparken ve konu açarken biraz daha dikkatli olalım ...

Saygılar ...

diss67

Üye
Üye
Yassax bu bir yarış ise adil olmalıydı 80 puanla atanamayıp 47 puanla atanan birinin atanması benim için trajik bir durumdur ve hiç bir tarafı adil değildir ben kendi fikrimi belirtiyorum senin fikrin başka olabilir ben haybeden memur oldum diyen tanıyorum bu müezzinlik kadrosundan benim gözümde bu insanları ömss deki çarpıklıklar bedavadn memur olanlar sınıfına sokmuştur ayrıca gereksiz bir konuda açılmadı o söylediğin sende meslek okusayydın kelimesi hepten saçma ben şimde düz lise okudum diye benmi hatalı oldum yoksa ömss deki çarpıklıktamı bi sorun var tekrar düşünmeni tavziye edenim bence sende dayanaksız öyle meslek okusaydın gibi cümle kurma hatasına düşme!!!

diss67

Üye
Üye
Ayrıca ortaögğretim atananların listesini ne kadar inceledin bilmiyorum ama ben lise okuyup diğeride benimle aynı seviyede imamhatip lisesiini bitiriyo ve ben ona 25 puan fark atmışım ama o ilk atamada memur oluyosa bana bunun adilliğinden bansetme dikkat et karşındakide kendine göre haklı olabilir senin mantığına göre düz lise okmamalı o zaman kimse...

gülayşeekin

Üye
Üye
önlisans alssalar atanmam gerek ama işin aslı heç öylle değil aslında nefret ettim bu imam müezzin sağlıkçı kadrolarından hepsi şişirmelik birazda bedavacıların sınavda üç soruyu zor çözmüşlerin işiine yaradı saolsunlar... arkadaşım bu sözünü hiç yakıştıramadım. ben 84 puanla meb kadrosuna yerleşmiş bir sağlıkcıyım. çünkü 9 yıl özelde çalışmaktan canım çıktı. anladım ki sağlık dışında yapabilicem başka meslek yok ve kurumlar arası geçiş şansımda yok kpss puanımla 657 den istifa edip 4b normal sağlık kadrosuna geçtim. en son ömss yede girdim ve önlisans 77 küsur puan aldım ve ilk sıralamada 945.ciyim. geçen sefer uygun kadro olmadığı için tercih bile yapmadım. eğerki bana uygun bir kdro varsa tabiki tercih yapıcam. kusura bakma ama bulunduğum hiç bir yere bedava gelmedim

gülayşeekin

Üye
Üye
ayrıca belki bazı arkadaşlar benden bu kadar deyip köşeye çekilmişken ben zor şartlar altında önlisansa gittim. ve diğer arkadaşlarında aynı durumda olduklarını sanıyorum. ne yapsaydık adilane bir dağılım olsun diye sağlık bakanlığının verdiği diplamayı iademi etseydik. diplomayıda bedava almadık merak etme

YassaX

Üye
Üye
Yassax bu bir yarış ise adil olmalıydı 80 puanla atanamayıp 47 puanla atanan birinin atanması benim için trajik bir durumdur ve hiç bir tarafı adil değildir ben kendi fikrimi belirtiyorum senin fikrin başka olabilir ben haybeden memur oldum diyen tanıyorum bu müezzinlik kadrosundan benim gözümde bu insanları ömss deki çarpıklıklar bedavadn memur olanlar sınıfına sokmuştur ayrıca gereksiz bir konuda açılmadı o söylediğin sende meslek okusayydın kelimesi hepten saçma ben şimde düz lise okudum diye benmi hatalı oldum yoksa ömss deki çarpıklıktamı bi sorun var tekrar düşünmeni tavziye edenim bence sende dayanaksız öyle meslek okusaydın gibi cümle kurma hatasına düşme!!!

diss67 ; Sana görüşlerini ve düşüncelerini söyleme demiyorum. Söylediklerinin içeriği hakkında yorumlarda bulunuyorum ... Atanan arkadaşların öyle ya da böyle emeği vardır .Ben Haybeden Memur Oldum diyen için bir yorumum olamaz ... Mutlaka bu şekilde düşünenlerde olabilir ... Bir Kasa Domatesin içinde mutlaka çürükler vardır ya da bir sepet yumurta da kırıklarda olabilir. Bunlar boyledir deyip ; tum kasadaki domatesleri ve sepetteki yumurtaları kırık ya da çürük sayamayız ... Ben ; sana ne okuyacağını ya da ne meslek seçeceğini söyleyecek pozisyonda değilim ... Ancak ; yukarıda detaylarıyla anlatmışsın ; aldığın sertifikalar vs vs ... Madem ; 50 ile atamalar oluyor ; sertifika yerine meslek okusaydın örneğini veriyorum. Ortada bir sorun varsa ; hep karşı tarafya hep devlette problem aramayalim. Ben şunu demiyorum : ÖMSS Mükemmeldir, atamalar harikadır , herşey 4 & 4 'lüktür diye bir iddam yok ... Ayrıca bende Lisans Mezunu olarak ; ilk atamada yerleşemeyen birisiyim ... Kötü Örnek Örnek olmaz mantığındayım ... Ayrıca ; benim yorumlarıma "" Hepten Saçma "" yorumu hakkını sana da vermiyorum ...Düşünce özgürlüğü vardır ancak bununda sınırları vardır bunu unutma!!! Yapacağın yorumların gideceği yerleri de iyi hesapla ... Herkesin öğrenimine ; engeline ; düşüncelerine saygı duyarım. Ancak ; saygıyı da hak etmesi gerekir ... Ayrıca ; ben bu sitede 1,5 yıldır yorumlarda bulunuyorum. 3.400 e yakın yorum yapmışım. Birşeyler söylemeden önce ; istersen eski yorumlarımı ; site etik kurallarını bir incele & oku . Daha iyi anlayacaksın ... Olumsuz ve Negatif Yorumlara devam edilirse ; konuyu kapatacam bilginiz olsun ... Kadroların 10.000 e cıkacağı zamanlarda ; daha pozitif konulardan bahsedilmesi bence herkes için daha yararlıdır ... Bu sitede ; ÖMSS Konularında Her Görüşe Saygı Duyarım ... Ancak ; her zaman negatifliğe de izin vermem , biline ...

diss67

Üye
Üye
Gülay benim sözüm bedavacı derken sana değil sakın bunu üzerine alınma zaten benim sözüm üç soruyu çözemeyip bizlerin sırasını egale edenlere belki bedavacı terimi ağır oldu belki sistemin çarpıklığına bu şekilde tepki verdim ama inanın benim cevremde atanmadan her bir soruda bana danışıp atandıktan sonra simdi sokakta slm bile vermeyen tipler var hemde diyanet kadroları bunlar. Yassax kardeşim hepimiz ekmeğimizin peşindeyiz ve bizler herkesten hassasız duygusal anlamda çünkü bize diğer sağlıklı insanlardan daha zor hayat ve ömss olayı oldukça hassas bi konu hepimiz için çoğumuzun umutlarını besliyor ve ben bu olaylarda omumsuz düşünmeye başlıyorum ister istemez ve evet emin ol insanlar atanınca değişiyor bambaşka oluyor...

gülayşeekin

Üye
Üye
evet bedavacı sözü fazlaca ağır bir söz. bana göre hakaret. o zaman diğer sınavlarada gir arkadaşım. kpss ye gir mesela. ama tutupta sağlıkçıları yada bir meslek edinmek için bedel ödemiş emek vermiş insanları bir gruba koyup bedavacı deme.

diss67

Üye
Üye
Yassax kardeşim ayrıca bu sınava başvurmak bile tek başına emektir mesele kimin ne kadar emek verdiğiyle ilgili işte zaten benim için sorun burada ben 2 ay ömss kursuna gittim sınav sabahı sınava giriş belgemi kaybettim pazar pazar sabahın köründe o saatte açık üstelik interneti pcsi olan kırtasiye aradım kıl payı belgeyi çıkardım sınava zor yetiştim ben bu psikolojiyle bu sınava girdim ve o psikolojiylede doğru bildiğim tam 8 soruyu tarih coğrafyadan yanlış yaptım bunlara rağmen ümitsizde olsa o benle aynı seviyede okuyanlara 25 puan fark attım ve o insanlar atandı ben belkide hiç atanamam haliyle herkes emek verdi ben çok şanssızlıklara rağmen bu yarışta o puanı aldım benire anya lütfen benden düşük puanları sistemin ataması benim için yanlış bu benim fikrim

YassaX

Üye
Üye
diss67 ; ben senden daha çok bilirim atanan arkadaşlarımızı & arayanları & aramayanları ... ALLAH HEPSİNDEN RAZI OLSUN Diyorum ... Sonuçta ; kaybeden ben olmuyorum esas kazanan olduğumu düşünüyorum . Sende derinlemesine düşündüğünde bunu anlayacaksın . Herkesin görüşüne & fikrine & düşüncesine saygı duyarım ancak; bunu ifade ederken başka kişileri rencide etmeden yapılmalı diye düşünüyorum... Ben ÖMSS Konusunda Hiç olumsuz düşünmüyorum ... Sabır ve Dua ile beklersek ; geleceğe umutla bakarsak ; YÜCE RABBİM HAK EDENE HAK ETTİĞİNİ bir şekilde verecektir ... Burada benim misyonum ; 1 fazla engelli kardeşime ulaşmak ... Bu sitede yöneticiyim, sorumluluklarım farklı ... Ancak ; ben bir çok engelli sitesinde önemli gördüğüm , herkesin bilmesini düşündüğüm konuları da paylaşıyorum . Hatta zaman zaman sorulara da her platformda cevap veriyorum ... Süreç Hassas ; bizler duygusalız , ancak Olumlu düşünmek her zaman fayda getirir. Sonuc Olumsuz olsa da ; Onda da bir Hayır Vardır diye düşünmeli ... Sizlerle; naçizane 3-4 tane sevdiğim söz & ayet paylaşmak istiyorum, konumuza istinaden :

•‎"Hoşunuza gitmeyen şeyde hayır olabilir. Allah bilir siz bilmezsiniz!" (Bakara Suresi 216. Ayet)

• " Kolun kırıldı diye üzülme; belki ALLAH o kırılan kolunun yerine sana kanat verecek...." (Hz. Mevlana)

• " Sopayla kilime vuranin derdi kilimi dövmek değil, tozu almaktır. Allah sana sıkıntı vermekle tozunu,kirini alır. Niye kederlenirsin?"
Hz.Mevlana(r.a.)

• " Üzülme !
Bir şey olmuyorsα;
Yα dαhα iyisi olαcαğı için yα dα gerçekten de,
Olmαmαsı gerektiği için olmuyordur... "

Saygılar ...

diss67

Üye
Üye
Gülay sana göre hakaret olabilir bence buda abartılmış bir tutum olmadı soykırım de istersen!! benim sağlık okumuş insanada meslek okumuş insanada tek bir sözüm yok farkındaysan 50 puanla atanan bedavacı dedim ayrıca belmi tepkim biraz ağır oldu diyede hatamı kabul ettim hemen genellemeye sokma konuyu tepkinin dozunada dikkat et istersen biraz!

YassaX

Üye
Üye
Daha öncede uyarmıştım. Ancak yararı olmadı ... Konu Kapatılmıştır ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye