ÖMSS sonuçları bugun açıklanacaktır

darende

Üye
Üye
GÜNCEL SONUÇLAR İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ.
Bugün sonuçlar açıklanıyor, Rabbim İnşallah herkesin gönlüne göre versin şimdiden yerleşen arkadaşlara hayırlı olsun Rabbim utandırmasın benim pek ümidim yok ama Rabbim Herkesin rızkını biryerlerde vermiştir zaten illa olacak diye birsey yok :) Rabbim rızkımızı kesse canımızı alır Herşey gönlünüzce olsun

jolly

Üye
Üye
Allah herkesin gönlünden geçen yere yerleşmesini sağlasın. yüce rabbim şu mübarek günde duaarımızı kabul eylesin.
Sonuçların açıklanma saati 11:30 olarak geçiyor. Ayrıca yetkli kişilerin konuşmaları vs. derken sonuçları öğrenmemiz öğleden sonraya sarkar büyük ihtimalle.

philosafftrick

Üye
Üye
kuralar da degıl demı yanı tercıhlerın sonucu da mı bugun acıklanıyor kafam karıstı

darende

Üye
Üye
evet kardeşim hepsi bugun açıklanacak hem kura hem sonuç

tolga

Üye
Üye
Bu İşin Canlı Bir Kanalı Yayını Varmı Yoksa ÖMSS'denmi Takip Edeceğiz

fcbülent

Üye
Üye
ben lise mezunu 73 puan memurlukzorr hizmetli gelir belki

gülümse_hayata

Üye
Üye
ÖMSS yerleştirme sonuçları bugün açıklanıyor

Özürlü Memur Seçme Sınavı sonuçları bugün açıklanıyor. Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak yerleştirmelerde 7 bin 700 engelli vatandaş devlet memuru olmaya hak kazanacak.

Türkiye’de ve dünyada ilk kez 29 Nisan’da düzenlenen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) ve Kura ile Özürlü Memur Kadrolarına yerleştirmede son dönemece girildi. Sınavda başarılı olan 7 bin 700 özürlü vatandaş bugün devlet memuru olmaya hak kazanacak. 11-20 Temmuz tarihleri arasında memur adaylarının yaptığı tercih işlemleri sonrasında ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme sonuçları, bugün Başbakan Tayyip Erdoğan’ın katılacağı toplantı ile açıklanacak.

Cumhuriyet tarihinde ilk

Memur adaylarının görev yerlerinin belirleneceği kura çekimini Başbakan Tayyip Erdoğan başlatacak. Toplantıya başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin olmak üzere birçok Bakan ile Türkiye’nin birçok il ve ilçesinden özürlü sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve engelli vatandaşlar katılacak. Cumhuriyet tarihinde ilk defa devlet kadrolarına bu kadar yüksek oranda özürlü memur alınmış olacak.

Boş kadro kalmayacak

Bedensel, işitsel, görme engelli olmak üzere toplam 60 bin engelli vatandaşı ilk kez farklı bir sınava tabi tuttuklarını ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin “Bu sınav önemli bir modeldi. Biz kendimizi test ettik. Başarıyla bu işin altından kalktık” dedi. İlk aşamada 7 bin 700 engelliyi yerleştireceklerini, sonra kalan boş kontenjanları da eylül ayında açıklayacaklarını bildiren Bakan Şahin, “İşe yerleşmeyen arkadaşlarımız üzülmesin. Boş kadroları tamamlayıncaya kadar yerleştirme yapacağız” dedi.

Star Gazetesi

ervah

Üye
Üye
11,15 beklemedeyiz...Ben öğleden sonra olacağı kanaatindeyim.Hayırlısı...

murat1071

Üye
Üye
ömss açiklaniyor !!

Fatma Şahin Twitter Hesabı Üzerin 5 dk önce bir mesaj yayınladı;

Az sonra Ozurlu Memur Secme Sinavinin kurra cekimi Sayin Basbakanimizin katilimlariyla yapilacak. Hayirli olmasini dilerim.

44568819.jpg

tuana2011

Üye
Üye
Benim eşim bu sinava girdi şu an kendisi özel biir şirkette yönetici fakat bize hic vakit ayiramadigi için memur olmak istedi. Sinavda yerleştrildiği takdirde bulundugu yönetici kadrosundan ayrilacak insallah bizim icin hayirlisi olurr heyecanla yerlestirme sonuclarini bekliyoruz....

mcmr

Üye
Üye
Sanırım kuraları açıkladıktan sonra sınav yerleştirme sonucu açıklanacak.

tolga

Üye
Üye
Ne Acayip Ve Enteresan Bir Düzen Değilmi Bugün Binlerce Kişinin Kaderinin Belirleneceği Gün Olmasına Rağmen Hiçbir Kanalda En Ufak Bir Bilgi Yok Kimi Magazin Derdinde Kimi Yemek Derdinde Belkide Onbinlerce Kişiyi Bugün Uyku Tutmadı Ama Hiçbir Kanalın Umrunda Değil Onlar İçin Bugün Kimin Kimle Ne Yaptığı Binlerce İnsandan Çok Daha Önemli Siyasi Argümanlar Kullanıp Yasaklanmak Banlanmak İstemiyorum Ama Sinirlenmemek Elde Değil Akşama Sonuçları 30 Saniye Haber Geçerler Olur Biter :(

egribey

Üye
Üye
beklıyoruz kazanırsam buraya yazacam bu sıteden zamanında cok faydalandık :}

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
TRT Haber canlı yayına bağlanır diye düşünüyorum. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz duyuru yapacağız zaten. Çok az kaldı azdaha sabır...

mcmr

Üye
Üye
trt haber şuan üzümleri anlatıyor halil:)

bigboss

Üye
Üye
ömss sonuç öğrenme

ARKADAŞAR BURDAN BAKABİLİRSİNİZ BEN BAKTIM KAYIT YOK DİYOR

yanlış link verildiğinden dolayı link kaldırıldı.

philosafftrick

Üye
Üye
ya bınav sonucu tercıh sonucu degılkı neden yanlıs lınk verıyorsunuz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Henüz Başbakan salona gelmemiştir. Geldiği an çoğu TV kanalı canlı yayına başlar sanırım. En azından yapılması gereken şey budur. Az daha bekleyelim... :)

Tekerlekli Sandalye