ÖMSS Sonuçları İle Alımlar 2013 Yılı Başında Yapılacak

gülümse_hayata

Üye
Üye
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yaptığı Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ile alımlar 2013 yılı başında yapılacak.

İşe alınmayan 7 bin engelliye daha iş imkanı sağlanacak.

ÖMSS sınavı ile 7 bin 700 engellinin kamu kurumlarında işbaşı yapmasının ardından ikinci büyük alım için çalışmalara başlandı. Aile Bakanlığı engelliler için yeni alımların yeni yıla yetiştirilmesini planlıyor. Ayrıca ikinci alımlarda kura çekimi olmayacak alımlar sadece sınav sonucuna göre belirlenecek.

Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü alımlar için ihtiyaç duyulan meslek gruplarını araştırdı. Buna göre sağlık teknisyeni, hemşire, imam ve Kur'an kursu öğretmeni mesleklerinde büyük açıklar olduğu belirlendi. En fazla alımı Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı yapacak.

BAKANLAR GÖRÜŞECEK

Alımlar için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin diğer bakanlarla tek tek özel görüşecek. Ayrıca bakanlıkların insan kaynakları birimleri bir araya gelerek toplantılar yapacak, fikir alışverişinde bulunacak. Buna göre alımların yapılacağı istihdam alanları titizlikle belirlenecek.

reiis

Üye
Üye
Eylul ekime ne olduki 2013 cikti birde

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evet ekim 2012 yılında 2. alımların yapılacağı söyleniyor du. Haberi okuyuna bende şaşırdım.

meral1983

Üye
Üye
bu haber 3. atamalar için olmasın..? hepimiz eylül ayını bekliyorduk yaaa..

Messi-10

Üye
Üye
kura ilede alınma olunacakmı acaba her alımda?

derderbo

Üye
Üye
Gulumse hayata hanim kaynak nedir acaba

osman35

Üye
Üye
eylül yada ekim de olcak olan 2. atama yalan mı oldu yane :)

gülümse_hayata

Üye
Üye
Kaynağı sormuşunuz aşağıdaki ekte yayınlanan bir haberi paylaştım. Tam net şu ay olacak diye bir tarih yok 2012 ekim ayı olarak biliyorduk 2013 başı olarak bir tarih verilmiş fakat bu ocak mı şubatmı belli değil önümüzdeki günlerde bir kesinlik kazanacaktır. Sınav önceside alınacak işçi sayısındada her gün yeni bilgiler değişik haberler hatırlarsanız ki çıkmıştı. Buda aynen onun gibi henüz kesinlik kazanmamış bir bilgi yeni açıklamaları bekleyeceğiz herşeyin hayırlısı olsun.

ÖMSS Sonuçları İle Alımlar 2013 Yılı Başında Yapılacak - Engelliler Haber ve Bilgi Portalı - Yaşadıkça

derderbo

Üye
Üye
eylul yada ekimde ek yerlestirme olacakmis

reiis

Üye
Üye
osym aciklama yapmasi gerek yeni sinav olcak veya olmayacak diye tahminimce yarin yaparlar asilsiz haber diye omss sinavlarinin suresi 2 yildir diye

sebboy

Üye
Üye
arkdaşlar bence bu duruma göre eylül ayında ek tercih olur yılbaşındada 2.atamalar olur bence

arkeolog

Üye
Üye
Tutarsızlıklardan belirsiz beklemeklerden bıktık artık gına geldi arkadaşlar ömss üzerinden biz engellilere karşı yapılan haksızlıklara tepki göstermek için bir imza kampanyası düzenledik şu an sayı 1700 lerde akp millet vekili Şamil tayyar chp millet vekili Şafak pavey ve sanatçı ilkay akkaya imzalayan ünlülerden bazıları sizde tepkinizi aşağıdaki linke tıklayarak açılan sayfada imza işlemini yaparak duyura bilirsiniz lütfen tepkisiz kalmayın ciddiye alınmak için ciddi bir duruş sergilemek için daha fazla imzaya ihtiyacımız var.

ÖMSS HATALARI DÜZELTİLSİN KADROLARI ARTTIRILSIN DEVLET %3 ŞARTINI YERİNEGETİRSİN. İMZA KAMPANYASI - imzakampanyam.com

MATRA

Üye
Üye
ARKADAŞLAR ;

Hangi imam ve kuran kursu açığından bahsadiyorlar. ilan edilen 1. tercihlerde bile bu vasıfta adam yoktu. hani bunları düz memur kadrosuna çevireceklerdi. bu şekilde çıkarsa yine boş kalır. bunun altında bir bit yeniği var.özürlüler dairesi ile yapılan görüşmeye tezat değil mi bu? bakanlığa ve özürlüler dairesine bunu sormak lazım.arayan varsa haber verirse bilgileniriz. kendi açıklarını söylerlerken bizlerin mezun olduğumuz okulları hiç kaale almıyorlar gibi bir durum oluştu. bakan sözü başbakan sözü daire başkanı sözü ve şimdi bu açıklama , ilginç gelişme.

özer özkan

Üye
Üye
2013e kadar kim öle kim kala ama hayırlısı bakalım bekleyelim görelim

reiis

Üye
Üye
@matra

ortaogretim tercih klavuzuna bakmadan ezbere konusuyorsun yok efendim acik yokmus keyfemi kadro verdiler ve bu verdikleri kadrolarin yaridan fazlasi dolmus sanki butun kurumlar duz memur almis birtek diyanet vasifli elaman istemis bende gerekli vasiflara sahip olarak diyanetten tercih yapcam neden baskalarinin haklarini gasp etmeye calisiyorsunuz anlamiyorum

reiis

Üye
Üye
9yda3uqu.jpg
e7everu8.jpg
asegenuh.jpg
2uzuqa5y.jpg

MATRA

Üye
Üye
@matra

ortaogretim tercih klavuzuna bakmadan ezbere konusuyorsun yok efendim acik yokmus keyfemi kadro verdiler ve bu verdikleri kadrolarin yaridan fazlasi dolmus sanki butun kurumlar duz memur almis birtek diyanet vasifli elaman istemis bende gerekli vasiflara sahip olarak diyanetten tercih yapcam neden baskalarinin haklarini gasp etmeye calisiyorsunuz anlamiyorum

reis;
konuşurken dikkatli konuş. ben lisans mezunuyum, kendi grubumu kastedtim.bu bir.
ikincisi ; sen klavuz okumayı bilmiyorsun buda anlaşılıyor. oraya sonuç listelerini koymuşsun açık kontenjanlara bakmak aklına bile gelmiyor.bir zahmet orayada bak.
senin gibi o bölümlerden mezun olan arkadaş sayısı yüksek olsa idi açık kontenjanlar daha düşük puanlarlada olsa dolardı.sizler gibi bu okullardan mezun olan az sayıda insan varki tercih gelmemiş.sonuç listelerinden bu çıkıyor. ayrıca sen de düz memurluğa başvurabilirsin niye bu agresiflik.

Tetrar söylüyorum benim isteğim sadece daha fazla sayıda arkadaşımız devlette çalışsın. bu şartlarda açıkta olmak zaten çok zor, birde bu tip tartışmalara girmenin anlamı yok.

reiis

Üye
Üye
heryerde bi diyanet lafi gectigi icin bende darlandim artik dogru o konularda pek bilgili sayilmam maksadi astiysam ozur dilerim

neyse hakkimizda hayirli olan neyse o olsun

Sent from my iPhone using Forum Runner

MATRA

Üye
Üye
heryerde bi diyanet lafi gectigi icin bende darlandim artik dogru o konularda pek bilgili sayilmam maksadi astiysam ozur dilerim

neyse hakkimizda hayirli olan neyse o olsun

Sent from my iPhone using Forum Runner

reis kardeşim;

inan hep aynı durumdayız.gelir sıkıntısı ve yaşımızın ilerlemesi hepimizi zorluyor. ama birlik olmak zorundayız başka çaremiz yok.ben aile bakanı fatma şahin ve başbakana inanmak istiyorum umarım bizleri yarı yolda bırakmazlar.

ahmet bayazit

Üye
Üye
Arkadaslar kura ile atama olmayacakmi kuraya tabi olanlar ikinci atamada sanslari yok oylemi?

Tekerlekli Sandalye