ÖMSS Sonuçlarına Göre Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna Atanan Arkadaşların DİKKATİNE

YassaX

Üye
Üye
" Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik " hükümleri çerçevesinde ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme sonucu Kurumumuzun taşra teşkilatı kadrolarına yerleşenlerin atanmasına esas olmak üzere istenen belgeler ve atama ile ilgili DUYURU :

İSTENEN EVRAKLAR :

SAĞLIK BAKANLIĞI
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu
Sayı : B.10.1.TKH.0.22.00.00
Konu : Özürlü Personel Alımı

……………………VALİLİĞİNE
(İl Sağlık Müdürlüğü)

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53 üncü maddesi ve bu maddeye dayanılarak 03/10/2011 tarih ve 28073 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda, ÖSYM Başkanlığınca yapılan 2012 ÖMSS/Kura yerleştirme sonuçlarına göre Kurumumuzun taşra teşkilatı kadrolarına yerleştirilmeleri yapılan adayların atanmalarına esas teşkil etmek üzere;
Başvuru için gerekli belgelerin Müdürlüğünüzce aşağıda belirtilen hususlar doğrultusunda; 15 Ağustos – 06 Eylül 2012 tarihleri arasında teslim alınması gerekmektedir.
1. İnternet adresimizde yayınlanan 2012-ÖMSS/Kura Başvuru Formunun (Bilgisayar ortamında, tükenmez ya da dolma kalemle doldurulmuş ve silinti, kazıntı olmayan) aslı,
2. Yerleştirme Sonuç Belgesinin internet çıktısı,
3. En son öğrenim durumunu gösterir diploma aslı, diplomalarının düzenlenmemiş olması halinde geçici mezuniyet belgesinin aslı, eğitimini yurt dışında tamamlayanlardan diplomalarının denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylananların denklik belgesinin aslı,
4. “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre alınmış veya bu Yönetmelikçe Kabul edilen en az %40 oranında özürlü olunduğunu gösteren sağlık kurulu raporunun aslı veya raporun verildiği hastane başhekimliği tarafından onaylanmış sureti.
5. Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrolarına yerleşenler için; örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi aldığına dair transkript’in aslı yada M.E.B. onaylı en az 120 saat süreli Bilgisayar İşletmeni Sertifikasının aslı,
Nasuh Akar Mah. Ziyabey Cad. 1407 Sok. No:4 Balgat /Çankaya/ANKARA
Tel: (312) 705 10 00
6. 2 (iki) Adet Fotoğraf (4,5 x 6 cm Ebadında),
7. Mal Bildirim Beyannamesi.
NOT : Yerleşen adayların 3. ve 5. madde çerçevesinde teslim edecekleri belgeler; İl Sağlık Müdürlüklerince Birim Amiri tarafından tasdik edilerek asılları iade edilecektir. Noter tasdiki yaptıranların evrakları da kabul edilecektir.
Bu çerçevede teslim alınan belgelerin liste ve tutanak ile birlikte 10/09/2012 tarihi Çarşamba günü saat 18:00’e kadar Müdürlüğünüz bünyesinden bir personel ile Kurumumuza bizzat elden teslim edilmesi gerekmektedir.
Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim
Uzm.Dr.Hasan ÇAĞIL
Kurum Başkanı Nasuh Akar Mah. Ziyabey Cad. 1407 Sok. No:4 Balgat /Çankaya/ANKARA
Tel: (312) 705 10 00 TKHK

VALİLİK GENELGESİ : TKHK

AÇIKLAMALAR : TKHK

2012 ÖMSS SINAVI / KURA BAŞVURU FORMU : TKHK

KAYNAKÇA LİNKİ : TKHK

Saygılar ...

viranesinan78

Üye
Üye
5. madde nin içeriğini tam olarak çözemedim mesela benim 120 saatlik bilgisayar sertifikam yok meslek lisesini bitirdim orada bilgisayar dersi vardı sene 1995 o zamanın bilgisayarları nasıldı anlatmama gerek yok heralde
benim sorum 4 yıllık internet aboneliğim var interneti rahatlıkla kullanıyorum ama exel word gibi programları bilmiyorum bu halimle tkhk veri hazırlama ve kontrol işletmenliğini yazsam ikinci tercihimde kazandığım takdirde işe alınırmıyım acaba
tercik kılavuzunda tek şart önlisans mezunu olmak yazıyodu benim puanım 72 önlisans sıralamam 2156 inşaallah ikincide atanırım
yukarda belirttiğim konuda yardımcı olursanız sevinirim saygılar...

marcus_oredius

Üye
Üye
o zaman o dersi aldığına dair okulundan bunu belgeleyen imzalı mühürlü kağıt almalısın

viranesinan78

Üye
Üye
ama tercih klavuzunda tek şart 3001 yani önlisans mezunu olmak yazıyor

YassaX

Üye
Üye
viranesinan78 ; Öncelikle Tercih Kılavuzunda Yazan geçerlidir. 3001 Yani Herhangi bir Ön Lisans Programından Mezun Olmak yaziyorsa ; bence Sertifika ya da Bilgisayar Dersi Gördüğünü ispatlamaya gerek yok . Eğer Özel Şart bölümünde 6225 Kodu olsaydı ya sertifika ya da Bilgisayar dersini gördüğünü ispatlaman gerekirdi ... Yine de bu konuda emin olmak için ; Atandığınız Kurumun ; Personel İşleri ya da İnsan Kaynakları Bölümünü arayarak sormalısınız. Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye