ÖMSS sonucu atanabilirim. Ama çalışabilecek durumda değilim?

viranesinan78

Üye
Üye
yaşım 34 yirmibir yaşımdan beri bipolar bozukluk teşhisiyle tedavi görüyorum ve bu süre içinde onlarca işe girip çıktım günde sekiz tane ilaç kullanıyorum genelde karamsarım yaşama sevincim yok canım sakal traşı bile olmak istemiyo
ömss ye ilk bi hafta başvurmadım ikinci hafta moralimin yüksek olduğu bi zamana denk geldim ve başvurdum önlisans 2156.sırayı aldım 1000 önlisans mezunu atandı ve 1156.sıra ya yükseldim şu an
istanbulda yaşıyorum istanbul olmasada anadoluya atanma şansım çok yüksek gibi hatta bu sitede danıştıklarıma göre 3.atamayı beklersem istanbula bile atanabilirim
atanabilme olasılığım iyi hoşta çalışacak adam nerde kendimde o gücü bulamıyorum şöyle olsa genelde hayata karşı pozitif olumlu bakıpta arada karamsarlığa düşsem ki herkes arada düşebilir bi şekilde atlatırım dicem ama ben genelde karamsarım hayata negatif bakıyorum hastalığım yüzünden nadiren mutlu olabiliyorum o yüzden çalışmam çok zor...bu sıralamada olupta çalışmayı dört gözle bekleyen arkadaşlar vardır ama ben...
2022 maaşı alıyorum yüzde 70 ağır özürlü rapaorum vardı ömss de sorun çıkar diye hafif e çevirttirdim şimdi raporun süresi dolunca tekrar ağır özürlüye çevirip bakım ücretine başvurucam sosyal hizmetleri aradım orada bi memur bayan sağolsun çok ilgilendi sana yardımcı olucam bakım ücreti alma ihtimalin var dedi anlattıklarıma göre
sanırım 2022 maaşı ve olursa bakım ücretiyle hayatımı sürdürücem çünkü kendini en iyi yine kendisi bilir kişinin çalışmak bana göre değil...

derderbo

Üye
Üye
viranesinan omss yada is hayati 2.palana at en onemlisi sagliginiz hayata herzaman iyi tarafindan bak her zaman mutlu olacagin seyleri dusun

viranesinan78

Üye
Üye
ilgin için sağol..doğru diyosun çalışmak önemli ama herşey demek değil

İsen Buga

Üye
Üye
Umarım İstanbulda Sansınız tutar. Bakmışsın sanş ayağında, değerlendirmek size kalır. Puanınız da kötü değil.

viranesinan78

Üye
Üye
bilemiyorum ne yapacağımı...ilgilendiğin için teşekkürler

V

Vijdanatilla

Guest
Merhaba,

Allah kimseye taşıyamayacağı yükü vermez.

Çalışmamak sağlığınız için iyi gelecekse tabi ki sağlık önemli ama mutlu olmak için çok sebebiniz var. Metropol bir şehirde yaşıyorsunuz vede kendinizi ifade edebildiğinize göre şükredin. Dışarda o kadar insan var ki başlarına birşey gelse neolduğunu bilmeyen...

Herkesin kendince bir mücadelesi var ama özel durumlarımızı yenmek içinde biraz çaba görmemiz insanın kendi özel durumunu aşması için kendine inanması gerek ki yensin hastalığını.

Ne mutlu size önlisans mezunusunuz. Bence mutlu olacağınız şeyleri yapın onlara yönelin biraz pozitif düşünceyle herşey çok güzel olabilir.

Saygılarımla

sebboy

Üye
Üye
yaşım 34 yirmibir yaşımdan beri bipolar bozukluk teşhisiyle tedavi görüyorum ve bu süre içinde onlarca işe girip çıktım günde sekiz tane ilaç kullanıyorum genelde karamsarım yaşama sevincim yok canım sakal traşı bile olmak istemiyo
ömss ye ilk bi hafta başvurmadım ikinci hafta moralimin yüksek olduğu bi zamana denk geldim ve başvurdum önlisans 2156.sırayı aldım 1000 önlisans mezunu atandı ve 1156.sıra ya yükseldim şu an
istanbulda yaşıyorum istanbul olmasada anadoluya atanma şansım çok yüksek gibi hatta bu sitede danıştıklarıma göre 3.atamayı beklersem istanbula bile atanabilirim
atanabilme olasılığım iyi hoşta çalışacak adam nerde kendimde o gücü bulamıyorum şöyle olsa genelde hayata karşı pozitif olumlu bakıpta arada karamsarlığa düşsem ki herkes arada düşebilir bi şekilde atlatırım dicem ama ben genelde karamsarım hayata negatif bakıyorum hastalığım yüzünden nadiren mutlu olabiliyorum o yüzden çalışmam çok zor...bu sıralamada olupta çalışmayı dört gözle bekleyen arkadaşlar vardır ama ben...
2022 maaşı alıyorum yüzde 70 ağır özürlü rapaorum vardı ömss de sorun çıkar diye hafif e çevirttirdim şimdi raporun süresi dolunca tekrar ağır özürlüye çevirip bakım ücretine başvurucam sosyal hizmetleri aradım orada bi memur bayan sağolsun çok ilgilendi sana yardımcı olucam bakım ücreti alma ihtimalin var dedi anlattıklarıma göre
sanırım 2022 maaşı ve olursa bakım ücretiyle hayatımı sürdürücem çünkü kendini en iyi yine kendisi bilir kişinin çalışmak bana göre değil...

ben senin yerinde olsam senin düşüncelerini taşısam 2.tercihlerde 3.tercihlerde tercih yapıp diğer engelli arkadaşlarımın hakkını yemezdim çünkü sağlığım müsait değil diyorsun birde anladığım kadarıyla çalışmakta istemiyorsun o gücü cesareti kendinde bulamadığın için belki engelinden dolayı böle düşünüyorsun içini bilemem ama ben senin yerinde olsam tercih yapmazdım devletin verdiği maaşı alıp hayatıma bakardım (düşüncelerim senin gibi olsaydı) çünkü diyelimki atandın gidip çalışmayacaksın hem kendi hakkın yanacak bir dahaki sınava kadar hemde başka arkadaşlarının hakkınıda yemiş olacaksın bu benim düşüncem arkadaşım saygılarımla

Tekerlekli Sandalye