ÖMSS Sonucu atananlar çalıştıkları yerlerden istifa etmesin

marcus_oredius

Üye
Üye
arkadaşlar

şu anda özelde çalışan ve atanan arkadaşların istifa etme dönemine girdi. şirketler istifa yazısını yazdırırken şu ibareyi koyuyorlar ve birşey olmaz diyorlar "kurum ve firmadan hiçbr alacağım yoktur" bu ibareyi sakın yazmayın. bunu yazdığınız anda firmanın o günden itibaren size hiçbir şekilde ödeme yapma yükümlülüğü kalmıyor. ne mmaş alabilirsiniz ne kıdem tazminatı.

saygılar

G

güz gülleri

Guest
bende beni atsınlar diye çok uğraşıyorum ama atmıyorlar muhtemelen istifa edeceğim.:)

marcus_oredius

Üye
Üye
eğer 17 a2 maddesinden atılırsan problem olabilir. yüz kızartıcı nedenlerden dolayı ibaresi var. genelde firmalar bu maddeden atıyorlar çünkü ne kıdem tazminatıne başka birşey vermek zorunda kalmıyorlar

SERDAR42

Üye
Üye
kendi rızanla ayrılırsan zaten tazminat alamazsın ayrıca işveren alacaklarını banka hesabanına yatırır bunu ğörürsün ondan sonra senden hiçbir alacağım yoktur imzası ister.imzalarsın bunda da herhanğibir yanlışlık yok

marcus_oredius

Üye
Üye
ama istifa dilekcende daha hiçbir işlem yapılmadan bunu isterse var. ayrıca kıdem tazminatını alabilirsin alan birçok insan var 6 yılın altında çalışıp alan.

turukku

Üye
Üye
marcus tazminatı alma konusunda açıklayıcı bilgi verebilir misin bende istifa edecemde

marcus_oredius

Üye
Üye
benim kendi kurmumdan öğrendiğim kadarıyla tazminat almaya çalışmaya başladıktan sonra hakkımız var. ancak firmalar bunu vermemek için sürekli olarak yollar aramakta. kendi kurumum alabileceğimi söylemesine rağmen şirket yukarıda yazdığım şekilde istifa etmem gerektiğini belirtiyor.

perşembe akşamı kendi avukatımla görüşecem turukku. şu anda benim bu konuda bildiğim yukarıdaki gibidir.

turukku

Üye
Üye
teşekkür ederim, eğer avukatınla görüştükten sonra daha detaylı bilgi öğrenirsen vede paylaşırsan müteşekkir olurum.

marcus_oredius

Üye
Üye
tabiki yarın ankardan geldikten sonra akşam görüşecem (bugün oldu). avukatın akraba olmasının avantajını kullanıyorum.

G

güz gülleri

Guest
evet marcus_: ben 8 yıldır çalışıyorum bankada.ve zor şartlar altında sedece her sabah çektiğim 2 saatlik yol bile bir yalnışlık.
nasıl bir istifa idlekçesi vereyim. bende bunu bilirsem çok iyi olur.

Tekerlekli Sandalye