ÖMSS Sonucu atandım. Maaşımın düşüklüğü ve?

esra aybaba

Üye
Üye
içişleri bakanlığın ankara da hizmetli kadrosuna atandım. bana temizlik yaptırıyorlar bir aylık maaşım 1575 olarak aldım herkez bunumu yaşıyor maaaşım düşük dedim kimse yardımcı olmuyor bayan olduğumdan müdürüm bana sadece temizlik yaptırıyr şikayet edemiyorum

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
hizmetli 10 memur 12 kademeden başlıyor. maaş farkı ondan sanırım. Hizmetli kadrosu telefonada bakar temizlikte yapar. Görev alanı değişkendir. amirinize ve kurumdaki açığa bağlı.

esra aybaba

Üye
Üye
başka bir kuruma meb hizmetli olarak atanan arkadaşlarım 1850 alıyor benim aldığım ücret neden bu kdar düşü..??

esra aybaba

Üye
Üye
benim kadro derecem 10 meb hizmetli arkadaşım ise 13 kadro dercesinden başladı işi maaşımda sizce bi problem varmı.??

derderbo

Üye
Üye
Maaşınızla alakalı daha detaylı bilgi verin yardımcı olmaya çalışıyım.
Evli,bekar,eş çalışıyormu,vergi indirim belgeniz varmı?varsa maaşınıza yansıtıldımı?Hangi ayın kaçında işbaşı yaptınız?bu saydığm nedenler önemli detaylı bilgi verin.

esra aybaba

Üye
Üye
bekarım vergi indirimi almadım nisan ayının 10 da başladım 16 nisanda 1780 aldım 16 mayısta 1 aylık tam maaşımın 1570 olduğunu söylediler zaten okadar hesabıma yattı benim maaşım 1570 görünüyormuş normalde başka arkadaşalarım daha yüksek alıyorlarmış 1850 alıyorlarmış

gazeteci28

Üye
Üye
e bodroya bakınız

bekarım vergi indirimi almadım nisan ayının 10 da başladım 16 nisanda 1780 aldım 16 mayısta 1 aylık tam maaşımın 1570 olduğunu söylediler zaten okadar hesabıma yattı benim maaşım 1570 görünüyormuş normalde başka arkadaşalarım daha yüksek alıyorlarmış 1850 alıyorlarmış

e bodroya bakınız. personel işlerinden gerekli bilgilerinizi alınız. linkini veriyorum.
https://ebordro.muhasebat.gov.tr/Bordro/gen/login.htm

esra aybaba

Üye
Üye
burdan giriş yapılmıyor yeni olduğum için herhangi bir bilgi çıkmıyor.. içişleri bakanlığı şuan çalışan memur arkadaş varmı ücret ne kadar aldınız.??

mevce

Üye
Üye
Senden fazla aldığını düşündüğün insanlar eş yardımı, çocuk yardımı, vergi indirimi alıyordur.Maaşında az değil hizmetli kadroları biraz önce saydığım sebebler dışında senin aldığın kadar.

mevce

Üye
Üye
Yinede maaş konusu içine sinmiyorsa kurumunun mutemedine giderek maaş bodro çıkarabilirsin.Yukarda arkadaşlardan biri linkte bırakmış ordan da bakabilirsin ancak yeni atandığın için kurum sicilini yine mutemetlikten öğrenebilirsin.Çalışma şartlarına gelince orası biraz şans.Nerede ihtiyaç varsa orada çalıştırabilirler.

sebboy

Üye
Üye

vergi indirimi muhakkak al hem erken emekli olursun hemde maaş artar

esra aybaba

Üye
Üye
içişleri bakanlığı hizmetli olarak 1581 maaş aldım.. içişleri bakanlığı hizmetli atananlar varmı ne kadar ücret aldınız

botanik_3727

Üye
Üye
ben 3413 sayılı yasadan mebde hizmetli olarak çalışan memurum şuan kademem 11 / 2 meslek lisesi mezunuyum 3 yıldır çalışıyorum maaş net 1579.89 tl bekar çocuk yok çocuk ve eş yardımı alırsanız maaş artışı oluyor heryerde en düşük memur maaşı olarak ilan edilenler genelde eş ve çocuk yardımı dahil olarak söylenenler % 59 rapor verdiler ( sağ göz görme kaybı var 1995 cam girdi ) 190 tl vergi avantajı oluyormuş o biraz sürüyor zaten dilekçeyl kurumuna yazıyosun ilgi özlük haklarımın rapora göre düzenlenmesi diye sonra onlarda mal müdürlüğüne yazıyor gelir idaresi derken gerekirse başka bir hastaneye sevk ediyorlar ikna olurlarsa olumlu şekilde yazıyorlar ben daha bekliyorum cevabı neyse temizlik kısmına gelince biraz kendini belli et derim ben işe girerken % 36 raporum vardı onla girdim müdür bana camları sil dedi yapmam yazılı emir ver dedim veremedi işini sağlığına uygun vermek zorunda gerekirse sağlık durumun nendeniyle tayin bile istersin sağlık özürüm ve iş ağırlığı nedeniyle tabi özür gurubu ve derecene bağlı birşey ben aday memurken iller arası almıştım yeterki hakkını bil kimse sana çok çalışıyosun diye teşekkür etmez aksine daha fazlasını ister nerden daha çok ezeyim diye bakar sabaha kadar okulda temizlik yapıp öğretmenler odasında uyuduğumu bilirim Allah yar ve yardımcınız olsun

berkemeteatasoy

Üye
Üye
kamülatör vergi matrahı yükselince kesinti çoğalır bu kadar maaş almanız gayet normal..matrah arttıkca vergi dilimlerindeki kesinti yükselir..

esra aybaba

Üye
Üye
aklıma takılan gıda tarım bakanlığında hizimetli mebde hizmetli çalışanlar forumda 1750 maaş aldıklarını yazmışlar. banada söylediler maaş bordromda 1580 yazıyor

ezel2102

Üye
Üye
esra arkadaş veya kardeş. İlk defa memur olarak atandın. İş yeni başladın ve derecen 13. Maaşının normal. Ben Eğitim Araştırma Hastanesinde Teknisyen olarak başladım ilk atamada. Bizim maaşımızda 1461 TL. Ama aile yardımı, çocuk yardımı, denge tazminatı derken maaşımız 2055 TL oluyor. Benim gibi Çorum üniversite hastanesinde çalışan hizmetli arkadaşım var. O da aile yardımı, çocuk parası ve denge tazminatı ile 1850 TL alıyor. Yani çalıştığın kuruma ve derecene göre maaşın değişir. Bu yüzden maaşın normal yani düşük değil. Kendini başka kurumlarla kıyaslama. Her kurum farklıdır. Görev tanımın aynı hizmetli olabilir ama yaptığın iş gibi maaşında farklıdır. Bu da kurumun ödeneklerinden kaynaklanıyor. Yani bizde (denge tazminatı 592 TL) var ama başka kurumlarda bu yok. Yani kurumun bu maaşın da bu. Yapabileceğin tek şey maaşını yükseltmek istiyorsan kurum değiştir derim. Bunun içinde asaletin tastik olacak ve iyi bir torpil bulacaksın.

EnemyHunter

Üye
Üye
hizmetli kadrosunda en çok merak ettiğim şey buydu çok ağır bi engelin olmadığı sürece demekki temizlik yaptırıyolar

ezel2102

Üye
Üye
Arkadaşlar hizmetli kadrosunu ya da temizlik yapmayı beğenmiyorsanız çalışmazsınız olur biter. Sizi zorlayan yok. Ben teknisyenim ama yeri gelince çok pis işlerde yapıyorum ve yaptığım işten de gurur duyuyorum. Çünkü maaşımı bu şekilde hak ediyorum. Hizmetli olmak ya da memur olmak yan gelip yatmak demek değil. Aldığın maaşı haketmek demektir. Bne özel sektörde fabrikalarda da çalıştım. Bulaşıkta yıkadım hemde öyle böyle değil günlük 250 kişinin bulaşığını. Sırtımda yükte taşıdım günlük inanmazsınız belki 75 ton yük taşırdık. Kamyon, tır yüklerdik ve akşam olunca canımız çıkardı. Şimdi günlük 2 saat temizlik yapıyorsun diye hizmetli işini beğenmemezlik etme. Allahım bundan da aşağısını sana layık görürde. Kendini hiç ummadığın bir yerde bulurusun. O yüzden Hizmetli işini de o işi yapanları da aşağılama.

Tekerlekli Sandalye