ÖMSS Sonucu atanırsam hastalığımı gerekce gösterip ailemin yanında kalabilir miyim?

viranesinan78

Üye
Üye
merhabalar ben istanbulda ailemle yaşıyorum ve bipolar afektif bozukluk hastasıyım şayet ömss sonucu istanbul dışında bir yere atanırsam rahatsızlığım gereği istanbula atamam yapılırmı acaba
internetten tanıştığım konya lı bi doktor arkadaşım kendisi de bipolardı mecburi hizmetini konya dışında yaparken bipolardır ailesiyle kalması gerekir şeklinde bi rapor alarak konya ya ailesinin yanına atandı şu anda bu arkadaşla bağlantım koptu o yüzden ona soramadım bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazsın lütfen selam ve sevgiler...

kehribarcariye

Üye
Üye
bu raporu sizi tedavi eden doktordan isteyin benim agabeyim aynı raporu tedavisini yapan doktara durumu anlatmış doktor raporu verdi

viranesinan78

Üye
Üye
kehribarcariye kardeş size ev telefonumu versem bana telefonda detaylı bilgi verirmisin allah rızası için bu konu benim için hayat memat meselesi lütfen 0212 635 20 47 bekliyorum

marcus_oredius

Üye
Üye
yani şunu demek istiyorsun herhangi bir yeri tercih edeyim. rahatsızlığımdan dolayı beni istanbula vermek zorundalar.

eğer böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. ömss kpss gibi tercih yaptığınız bir sınav bu sınavda yaptığınız tercihler hangi kuruma hangi ile gideceğiniz karar veriyorsunuz. ancak asaletinizi aldıktan sonra tayinle eğer oda açık kadro varsa stanbula geri gidebilirsiniz. eskiden zorunlu hizmet süreci vardı ve bu birçok zaman doğu illerde olurdu. bundan kurtulmak için evlilik (eş durumundan) ve hastalıkla istenen yere gitme şansınız vardı. şu anda zorunlu hizmet kalktığından dolayı böyle şansınız yok.

YassaX

Üye
Üye
merhabalar ben istanbulda ailemle yaşıyorum ve bipolar afektif bozukluk hastasıyım şayet ömss sonucu istanbul dışında bir yere atanırsam rahatsızlığım gereği istanbula atamam yapılırmı acaba
internetten tanıştığım konya lı bi doktor arkadaşım kendisi de bipolardı mecburi hizmetini konya dışında yaparken bipolardır ailesiyle kalması gerekir şeklinde bi rapor alarak konya ya ailesinin yanına atandı şu anda bu arkadaşla bağlantım koptu o yüzden ona soramadım bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazsın lütfen selam ve sevgiler...

viranesinan78 ; Öncelikle Geçmiş Olsun. ALLAH Şifa versin. Böyle bir durumunuz varsa ; o zaman İstanbul Dışını Tercih etmeyeceksiniz . İstanbul 'un Puanları yüksek olduğu icin oyle ya da boyle devlet memuru olayim; kendi ilime dönerim derseniz bu konuda yanılgıya düşersiniz . Öncelikle siz İstanbul dışına atanırsanız ; Uygunluk Aldığınız takdirde ; Aday Memur Olarak Göreve Başlayacaksınız . Aday Memurluğunuz süresince Tayin isteme hakkınız malesef yok . Aday Memurluğunuz yaklaşık 1 yıl sürmekte ve Asaletinizi aldıktan sonra ; Tayin İsteme Hakkınız var . Ancak ; Tayin istediniz diye Tayin olacaksınız diye de bir durum yok . Çalıştığınız Kurumdaki Amirinizin Onayı Olmali ; ve Tayin Olmak istediğiniz ildeki yerde Engelli Kontenjanı olmali ki Tayin olabilirsiniz .. Alacağınız Sizin dediğiniz Rapor Belki bu süreçten sonra faydali olabilir . Ancak Başlangıc cok düşük bir ihtimal. Zaten biz Engelimizden dolayi Bu işe atanıyoruz . Herkes Kendi ilinde olmak istiyor ve herkes bu yola başvurursa Mekezi Yerleştirme ve ÖMSS nin bir Mantığı kalmamış oluyor . Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun.

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye