ÖMSS sonucu ve kuraya göre yerleştirme işlemlerinin yapılabilmesi için

HacıEmre

Üye
Üye
2.1. BAŞVURU KOŞULLARI
ÖMSS ve kuraya; 14/01/2012 tarihli ve 28173 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren
Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında
Yönetmelik hükümlerine uygun %40 ve üzerinde özürlü olduğu özürlü sağlık kurulu raporları ile
belirlenmiş olan adaylar başvurabileceklerdir. Özürlü sağlık kurulu raporlarında %40’tan daha az
özürlü olduğu belirtilen adaylar ÖMSS ve kuraya başvuramazlar.
ÖMSS’ye ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans veya lisans programlarından mezun
olan veya ÖMSS’nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar
başvurabileceklerdir. Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olan adaylar mezun oldukları en üst
düzeyden ÖMSS’ye başvurmak zorundadır.
Kuraya ise ilköğretim/ilkokul/ortaokul mezunu veya ÖMSS’nin yapıldığı yıl itibariyle mezun
olabilecek durumda olan özürlü adaylar başvurabileceklerdir. Ancak; mezun olabilecekleri öğrenim 4
düzeyinden başvuruda bulunan adayların, ÖMSS sonucu ve kuraya göre yerleştirme işlemlerinin
yapılabilmesi için yerleştirme işlemine son başvuru tarihi itibariyle ilgili eğitim kurumlarından mezun
olmaları şarttır.

HacıEmre

Üye
Üye
bi arkadaş bakanlığı aramış bakanlık müdürü şöyle demiş sınava katılıpta yıl sonuna kadar diplomanı teslim etmezsen görevden alınırsın

halilbilginer

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar bu kura nedir bana biri anlatabilirmi cevabınız için şimdiden teşekkürler

YassaX

Üye
Üye
halilbilginer ; Kuraya ise ilköğretim/ilkokul/ortaokul mezunu veya ÖMSS’nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar başvurabileceklerdir.
Kura'ya başvuracak engelli kardeşlerimiz 14-25 Mayıs 2012 tarihleri arasında başvuru yapacaklardır... Lise - Ön Lisans - Lisans Mezunları ise; ÖMSS'ye 20 Şubat - 2 Mart 2012 Tarihlerinde başvuracaklar ve 29 Nisan 2012 tarihinde Özürlü Memur Seçme Sınavı'na ( ÖMSS ) gireceklerdir... Kura ile atanmayi bekleyecekler ise ; ÖMSS Ye girmyecekler sadece Kura'ya tabi olacaklardır..

Tekerlekli Sandalye